mavi plak şüpheci Merkel

Mavi rozeti: Yeni çevre bölgeleri Dizel araçlar için mavi plak

Federal Çevre Bakanlığı tarafından planlara gelince, dizel otomobiller için mavi rozet hızla umgsetzt edilmelidir. Ulaştırma Bakanları Konferansı için, ancak, çizilmiş planları&# 39; buz üzerinde ilk bu. Ile onun eski dizel araçlar Alman kentinden yasaklanabilir. fotoğrafın üzerinde plak için akla bir örnektir. (© www.blaue-plakette.de)

© www.green-zones.eu

Dizel otomobiller için mavi plak getirilmesi hala tartışmalıdır. Martin Schulz açıkça Şansölye Merkel karşı konumlandırılmış Başbakanı adayın en az şüpheci karşı plaket katılır. Biz bir ihtiyacı ve olası maliyeti ne mavi rozet, amacı ne arka plan, açıklamak.

Alman şehirlerde, izin verilen azot oksit limitleri düzenli böylece uzayda dizel araçlar için mavi plak tanıtımın yanı aşılır. dizel yeni etiketleme için pek çok politikacı ve kuruluşlarını ifade ederken, SPD Şansölye adayı Martin Schulz karşı kontrol eder: "Dizel sürüş yasağı konuşmak için hiçbir mantıklı"Ingolstadt Audi fabrika ziyaret ederken, Pazartesi, 10 Temmuz 2017 tarihinde belirtti. "Dizel motor belirli bir süre için kullanılacak"Diye açıkladı. içten yanmalı motorlar daha verimli inşa edilecek şekilde sınırlar ancak hem saygı duyacağız. Bu tutum ile o muhtemelen çoğu vatandaşın güvenli açık kapı ve bu kadar önemli seçmen oy yıkmak olduğunu. Almanya Başbakanı Angela Merkel (CDU) şüphe ile şehirlerde hava kirliliği üzerindeki mavi plak olduğunu. devlet o aslında galip olabilir şeyleri tanıtmak olamaz. "Aksi takdirde biz bir şey kazanmadım"O bir etkinlikte, Salı, 5 Eylül 2017 günü yaptığı "Stuttgarter Zeitung" ve "Stuttgarter Nachrichten" Stuttgar içinde. o zaman böyle bir rozeti vardı ve kimin olmadığını görmek için taşıt tüm araçları kontrol etmek gerekir ki bu nispeten problemli için mavi plak inanıyoruz. "Bir keresinde biz yasakları olmadan yapmak deneyin. Sonra hayır mavi rozet ihtiyaç"Merkel söyledi. mavi plak ile araba yolu özellikle azot oksitler ana nedeni olarak kabul edilir eski dizel otomobiller için çevre bölgelerde yasak olabilir. rozet şehirlerde temiz hava sağlamak için Yeşiller tarafından ağırlıklı olarak gereklidir. Stuttgart ve başka yerlerde tehdit zararlı azot oksit ana nedeni olarak kabul edilir eski dizel araçlar için yasaklıyor.

videoda mavi plak ilgili tartışma:

Şehirler Alman Derneği mavi rozet istiyor

Anders örneğin, Alman Şehirler Birliği ve tartışma tekrar yeni bir ivme verir savundu: Ulrich Maly, Şehirler Birliği Başkan Yardımcısı, alt emisyonlu dizel otomobiller için mavi plak, geçici olarak gerekli yasakları işlemek için tek yol görür. şehirler yasakları istemediğini bile, muhtemelen etrafında hava kirliliği nedeniyle geldi, Maly söyledi. Buna ek olarak, Euro 6 standartlarını eski dizel arabalar yenilenmesi için finansman açılacak olurdu. ulaşıldığında bir ses sınırı için ortak ülke olan tek bilet için 2.50 3.00 avro arasında fiyatlarıyla: Aynı anda, aynı zamanda federal ve devlet çağrısında Şehirler Alman Derneği daha iyi toplu taşıma finanse etmek. Dizel araçlarda geçici yasakları gelince, Hamburg şehri bir öncüdür ve belirli hatlarda lider dizel araçlarda tek üzerinde yasaklıyor. Senato bu tedbiri 2025 için Temiz Hava Planı uygulamak istediği Ayrıca Baden Württemberg önde acele ve yürürlükteki 2018 dizel sürüş yasakları devam eder, Salı, 21 Şubat siyah-yeşil devlet hükümetinin karar verdi. ancak Başbakan Winfried Kretschmann (Yeşiller Partisi) bildirilen yine, hangi zaten geri kürek ve planları yeniden gözden geçirmek istiyor "Stuttgarter Zeitung": "güçlendirme işleri ve henüz taş koymak değil yasaklayan Temiz Hava Planı ile elde edilecek hedeflere ulaşmak için bize izin verir haller saklı kalmak üzere", Yeşiller Partisi alıntılar. İnce toz daha iyi sokak temizliği ile azalabilir Ancak, yasaklar etmesi ekonomik tanınabilir istekliliği, eski dizel güçlendirilmiş arabalar ve oldu sonra, sorun başarıyla ele alındı, Kretschmann söyledi. yaklaşan trafikten men nedeni kalıcı durum sermaye Stuttgart aşırı parçacık seviyeleridir. aşım içinde günlerde ardından yoğun ve kirli menziller üzerinde yasaklanacak sürüş Euro 6 emisyon standartlarına uymayan dizel otomobiller etmektir. yalnız 2016 yılında, bu 30 günden fazla durum olurdu.

Ancak mavi rozet için BaWü, Dobrindt

dizel sürüş kısıtlamaları hakkında tartışmalar sırasında yola Başbakan Winfried Kretschmann ve onun yardımcısı Thomas Strobl (CDU) federal düzeyde mavi plak için de güçlü. Ancak, böyle bir rozet söz konusu araçların en az yüzde 80 gerekli standartları karşılamaları halinde, en erken 2020 den tanıtılacak etmektir. Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt (CSU) ise azalmaya devam plak getirilmesini reddeder. Son dizel otomobiller için mavi rozeti Ekim ayında Ulaştırma Bakanları Konferansı'nda müzakere edilmiş ve başlangıçta beklemeye karar koydu. Federal Çevre Bakanı Barbara Hendricks (SPD) şehir merkezlerinde tekrar yeni bir teklifle kısa bir süre sonra dizel yasakları hakkında tartışma katıldı. onun taslak belediyelerde kendi başlarına dizel arabalarda sürüş yasağı empoze edilmelidir. Sadece araçların muhtemel bir yasak bölgede yeterince çevre dostu motorları almaya böylece Birincisi, onlar bile, plaklar harcayabilirsiniz. seçilen diğer yollarda belli motorları için tamamen bloke edilebilir veya geçici yasakları empoze edilmektedir. Özellikle kritik hava koşulları ile merkezlerde bu kadar dizel araçların uzak tutulmalıdır. Bavyera İçişleri ve Ulaştırma Bakanı Joachim Herrmann (CSU) önerisi zaten oluşturulmuş "tamamen pratik" reddetmiştir. mavi plak önceden Stuttgart Ulaştırma Bakanları Konferansı'nda tartışıldı.

en yüksek azot oksit değerleri (: metreküp yıllık ortalama başına 40 mikrogram sınırı) ile şehirler:

şehirUBA yüksek sesle okumanın Azot oksitler
Stuttgart (Am Neckartor)metreküpte 82 mikrogram
Münih (Landshuterallee)metre küp başına 80 mikrogram
Reutlingen (Lederstraße Ost)metre küp başına 66 mikrogram
Kiel (Theodor-Heuss-Ring)metre küp başına 65 mikrogram
Köln (Clevischer halkası)metreküpte 63 mikrogram
Hamburg (Habichtstraße)metre küp başına 62 mikrogram
Düsseldorf (Corneliusstraße)metreküpte 58 mikrogram

Ba Wü ilk dizel sürüş yasakları

mavi plak sert eleştirilere ile bugüne kadar Hessen Federal yetkililer konuştu dahil. Orada dizel ileri ülkenin idari makine üzerinde büyük bir problem plak görebilirsiniz. nedeni: "Hessen Eyaleti çalışanları, kendi özel "eski" Onlar şehir alanları götürmek zorunda olmadığını artık misyonları dizel otomobiller için kullanabilirsiniz"Devlet başkanı Heini Schmitt açıkladı. Bu, özellikle servis araçları olmadan daha küçük bölümler büyük bir sorun içindir. bu mavi plak çok genel bir sorundur arkasında: Kullanılan araç bir satış daha yeni bir dizel otomobiller bir seçenek değildi satın almak. Dizel Euro standart 6 olmadan rozeti tanıtılmasıyla değerindeki kitlesel kaybetmek ve bu nedenle satmak için çok zor olurdu. Son olarak, kimse onun iç şehirlerde sürücü olamazdı bir dizel, satın alacak. Schmitt notları: "Bu fiili kamulaştırma tutarındaki", Şimdiye kadar, Baden-Württemberg, Hessen ve Bremen devletler Stickoxisbelastung AB limitlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır Bundesrat, içinde rozetli dizel otomobiller için bir yönetmelik zorlamak istiyorum. Ulaştırma Bakanı Dobrindt bu teklife baştan bir noktadadır ve bakış onun noktasında Ulaştırma Bakanları Konferansı kalmıştır. Daha önce onun şirketi mavi plak alternatifler geliştiriyor o Çevreden Sorumlu Devlet Bakanı Jochen Flasbarth ilan etti. "Biz fakir hava ile şehirler için bir çözüm gerek"Flasbarth vurguladı. Federal hükümet mavi rozet için yasal zemin yaratmıştır sonra, topluluklar hangi özellikle yüksek NOx kirliliği alanlar yürürlüğe yerel yasakları dizel can - onlar istiyorum.

mavi rozet nedir?

Kırmızı, sarı ve yeşil etiket sonra sonra şehirlerde belli çevre bölgelerde sadece dizel girmeleri olasılığı olan mavi özellikle düşük emisyonlu araçlar ile donatılmış olması. zararlı azot oksitler (NOx) büyük miktarlarda yayarlar Sadece modern dizel otomobiller bu plaketi almak için vardır. mavi plak olmadan Dizel arabalar artık özellikle kirlenmiş bölgelerde sonra tahrik edebilir. Ancak, bu alanlar zaten yeşil etiket bulunmayan araçlar için kapalı çevre bölgeleri daha küçük olacağı varsayılabilir.

Kim mavi rozeti ihtiyacı var?

mavi plak standart Euro 6 emisyon uymayan dizel otomobillerin ağırlıklı olarak sürücüleri cezalandırılmasını öngörüyor o zaman kent merkezlerinde özel olarak belirlenmiş bölgeleri girmemeniz gerekir. Euro 3'ten daha kötü standartlara karşılık gelen Hatta benzin yönetmelik etkilenecektir. Şimdiye kadar Almanya'da sadece yaklaşık 500.000 dizel arabalar hiç mavi rozet almak için yeteneğine sahiptir. Kalan 13 milyon dizel arabalar nerede olduklarını görmek zorunda. Için, mevcut bilgilere göre, Euro 6 standartlarında yükselterek Euro 5 olarak getirmek için muhtemelen önemli ölçüde daha eski dizel motorlar neredeyse imkansızdır. Bir NOx emisyonu kontrolü kurulması onların özel katalizörler ile bir partikül filtresi ve mükemmel bir şekilde eşleştirilen motor kontrol kurulumu çok daha karmaşık olacaktır.

mavi rozet neler sunuyor?

mavi rozet için maliyetleri için şu ana kadar herhangi bir bilgi yoktur.

Nasıl politika tutumlarını yapar?

Dizel otomobiller için mavi plak büyük eleştiriler Ulaştırma Bakanlığı geliyor. Bakanı Alexander Dobrindt dizel otomobiller için mavi rozet karşı şimdiye kadar şiddetle mücadele: "Amacımız daha az emisyon ve hareketliliği ortadan kaldıran değil daha hareketlilik olduğunu." o, ancak, Alman Çevre Bakanlığı planlarına göre, daha sonra 2018 tüm dizel araçlar Alman şehirlerde men edilecek mi, Euro 6 emisyon standardı karşılayamamaktadır. Uzun çeşitli çevre kuruluşları tarafından gerekli edildiği gibi kalan dizel ardından, yeni, mavi çevre rozeti ile sunulmaktadır. Ülke seviyesinde ve böylece esas olarak insanlar için zararlı olan ve özellikle de mukoza membranları saldırı azot oksitler (NOx), bir azalma söz. Dizel otomobiller için mavi plak ile iç şehirlerde yeni çevre bölgeler oluşturulması eşzamanlı mümkün olacaktır.