Oldtimer – Vergi atlatmak

Klasik araba kiralama klasik vergi yatırımı İpucu Tasarruf atlatmak Vergi hüner: klasik araba kiralama

Kim tamamen yasal vergi ile çok son derece keyifli bir şekilde atlatmak yapabilirsiniz paradan tasarruf bir çevirmen ya da tüccar istiyor

Bir rüya araba sürmek ve hatta vergi tasarruf - o klasik otomobil kiralama arkasındaki fikir. Gerçekten çalışan müşterilerin az sayıda için. Ama sık sık ne zaman tamamen yasal etmek dolandırdığın gider, sen ince bir çizgi onunla gidin.

vergi kaydetmek ve klasik bir araba keyfini. serbest fotoğrafçı Franz Meier örneğini kullanarak, hile nasıl çalıştığını gösteriyor. Aslında, her şey Sn Meier, küçük harcama çok kar ile iyi gidiyor - değil vergi dairesine için eğer. Çünkü elbette böyle bir durumda vergi otoriteleri taraftan gibi tutar. Dolayısıyla Meiers Vergi danışmanı kuvvetle örneğin firmaya olarak bazı sorunlar, önerir. müşterileri için mükemmeldir: araba fanatik - ve en klasik götürmek gibi olacaktır. Sorun: Vergi danışmanı böyle Meier olarak müşterileri için oldukça yeni bir iş modeli geliştirdik çekmeceden mali hizmetler prospektüsleri çizer: Klasik Otomobil Kiralama.

Klasik Otomobil Kiralama: klasikleri sürüş ve vergileri kaydetmek

Bu varsayımsal durumda eski ve klasik otomobillerin patlama ile son yıllarda ortaya çıkmıştır bir eğilim odaklanır. Daha fazla şirket ve aynı zamanda çizgi dışına biraz düşmek şirket arabaları iletmek kira. "Bu klasik araçların hayranları kazançlı bir model içindir"Bu bölünmenin öncüsü olarak ve bir lider olarak kendini tanımlayan yoklama'ya Rolf Huber AIL Klasik Leasing, diyor. "20.000 80.000 Euro fiyat aralığında çoğu - Biz bu şekilde yaklaşık 200 araç bir yıl öğretir."

"Ancak, klasik araba kiralama sadece serbest ve profesyoneller için ödediği"Huber sınırlar. Bu modelin vurgulamak Bir hizmet veya şirket arabaları olarak kullanımı yatıyor için işadamı açıkladı: Eğer çok eğlenceli küçük aylık ödemeler ile sadece bir araç kullanmak ve bu arada son ödeme için para biriktirmek edebilecek. "Ama işletme giderleri gibi onun maliyetlerin çok yapmak ve özel varlıklara nispeten olumlu sonunda araba alabilir"Huber açıklar.

1973 den bir Porsche 911 örnek beklediğini söyledi öncesi: alış fiyatı 35 000 € yatıyor. 7000 Euro para ve 507 Euro aylık oranı ile 14.000 Euro 36 ay kalıntı değeri sonra kalır. "Sadece müşterinin bu kısmı onun özel varlıklardan karşılamalıdır. gerisi iş harcaması ve vergi azaltıcı bir etkiye sahiptir"Huber söylüyor. "biriyle vergi avantajları dahil, en 6000 den 8000 avroya kişisel vergi oranına göre çok hızlı kaydedin."

Bir yandan o anki maliyeti iddia edildiği gibi aylık kira ödemeleri ve hiçbir onarım, restorasyon masraflarını yapmak ve amortisman bir kerelik ödeme kaydedebilirsiniz: girişimci vergi, VMW Leipzig Consult kiralama ajan Fred Hegewald açıkladı iki kat kaydeder. Öte yandan o gayri nakdi üzerinde sadece çok küçük bir vergi vardı.

"oranı aylık araç değerinin yüzde"Hegewald açıklar. "Ancak, satın alma fiyatı ile ilgili değildir, ama ilk kayıt orijinal fiyatı." 50 yaşındaki bir Mercedes SL, referans veya yaklaşık 50,000 D-Mark ve gerçek değeri yaklaşık 250 € bir ay olur ise, Hegewald hesaplar. "her modern orta sınıf arazi için, çok daha fazla ödemek."

Berlin'de Vergi Danışmanları Federal Odası tarafından Nora Schmidt-Kesseler klasik otomobil kiralama temelde herhangi bir sorun ile görünür: "Vergi dairesi şirket arabası vergilendirme bir kiralık yeni araba ya klasikleri arasında hiçbir fark yapar çünkü." Ancak, uzman önemli bir boşluk yapar: "Böyle sözleşmelerde uygunluğunu göz önüne almalıyız." Yani hayatı etkileyen muhtemel giderleri, uygunsuz kar azaltmak değildir.

satın durun ve maliyet yetersizliği kuracak ön planda belirli bir aracın özel motivasyon kullanın. Ardından klasik otomobil maliyeti ile ilişkili olmaz veya bir iş gideri olarak sadece kısmen düşülebilir. vergi barınak olarak Schmidt-Kesseler yüzden bu tip yapılar tavsiye edemez. "Bu riskli olacaktır," diyor uzman. "böylece bir şirket aracı olarak bir araç kullanmak isteyen serbest meslek, klasik aşk için ve Ama, klasik araba kiralama oldukça bir alternatiftir."

Steuerberaterverband Hesse adlı Sonja Prechnter klasik otomobil kiralama oldukça kritik görür. Vergi danışmanı Finanzgericht Baden-Württemberg bir yargı anlamına gelir. O eski araç yetersiz temsil giderleri olarak kabul edilir ve bu nedenle net varlıklarına tahsis edilmemelidir sonra (Az. 6 K 2473/09). Gerçekten klasik bir araba tadını çıkarmak isteyen kim, bu sevinç vergi kanunlarının paragraf orman riske edilmemelidir.

AutoZeitung