arabada 2015 Değişiklikler

Araç 2015, araba vergisi, plaka, elektrikli arabalar, çevrimiçi oturum kapatma oto 2015 değişiklikleri

Hala heyecanla araç bedeli hakkında tartışılmakta olan Almanya'nın sürücülere diğer yenilikleri gelirken. Bazı gerçek faydalar sağlayacak - ama hepsi değil. Eğer bir elektrikli araba satın düşünürsek, daha da çabuk şimdi grev gerekir. Bunlar 2015 yılında otomatik değişim

işareti için araç sahipleri gelecekte otoritesine şekilde kaydedebilirsiniz: İnternet üzerinden mümkündür Ocak ayı itibarıyla. Yeni dizel arabalar gelecek yıl daha temiz olmalıdır. Ve elektrikli otomobiller için vergi kredisi sonunda küçülüyor. sürücülere 2015'te geliyor Bunlar ve diğer değişiklikler:

yol vergisi ve -flag: 2015 Auto için Değişiklikler

  • Araç kaydının silinmesi çevrimiçi: Federal Motorlu Taşıma Kurumu (KBA) veya ülkelerin onay Yetkililer portalları merkezi bir web sitesi aracılığıyla Ocak 2015 tarihinden itibaren ev araçların dışarı imzalanabilir. Önkoşul çevrimiçi tanımlama için yeni kimlik kartıdır. Ayrıca, kullanıcılar hem otomatik olarak yeni veya yeniden kayıt ile yeni yılda araç almak, plaka üzerinde araç tescil ve damga plak yeni nesil gerekir. güvenlik kodları maruz ve KBA bir kopya ya da taranan QR kodları olarak gönderilen gerekir çıkmak için, Federal Ulaştırma Bakanlığı açıkladı. ücreti elektronik ödeme sistemi tarafından ödenecektir, ihbar posta veya DE-posta ile geliyor. Gelecekte, yeniden kayıt, araçların yeni ve yeniden kayıt internet üzerinden mümkün olmalıdır.
  • Mark almak: başka bir şehre, hatta başka eyalette hamle Kim, gelecekte araç üzerinde eski işaretleri sağlayabilirsiniz. Bu bile sahibinin bir değişiklikten sonra, Federal Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre doğrudur: başka bir kayıt ilçesinde bir araba satarken, yeni tutucu göstergesi değiştirmek gerekli değildir. ülke çapında plaka birlikte taşınması için yeni kurallar Bu araç sigortası üzerinde bir etkisi yoktur Ocak 2015 1, oranlar yaşadığı bölgeye dayanmaktadır uygulanacaktır. gerektiğinden zaten arabalar yeniden kaydedildi.
  • Geçici plaka: Geçici plakalı tahsisi için kurallar sıkılır. Şimdiye kadar geçerli temel muayene (HU) olmayan araçlar için sarı-beyaz dönüştürme numara beş gün boyunca geçerli vardı - dolayısıyla 1 Nisan 2015'te son tarihin. Tek istisna: araba plakası çıkarılmış veya bitişik bölgesinde tescil ilçesindeki bir test merkezine, doğrudan gider.
  • Otomatik acil çağrı: Ocak ayı başlarında otomobillerin bütün AB ülkeleri bir otomatik bildirim sistemi altyapısını oluşturmak için başlamış olmalı ve 2017th sonuna kadar bitmesi Bu bir AB direktifini belirtir. sırayla bir AB yönetmeliği bu kadar 3,5 tonluk Binek ve hafif ticari araçlarda yeni tip onayları için eCall acil çağrı sistemi ile Ekim 2015 1'den söz sağlama yükümlülüğü de otomobil üreticisi alır. "Bu olay ancak Bakanlar Kurulu, AB Parlamentosu ve AB Komisyonu arasında Aralık ayında yeniden müzakere edilmesi gerektiğini" Alman Yol Güvenliği Konseyi (DVR) den Jacqueline Lacroix diyor. Bazı üreticiler şimdiden alarm sistemleri sunuyoruz. Otomatik olarak, yakın acil istasyonuna kaza ve diğer önemli bilgilerin zaman konum verilerini iletmek ve arabada bir sesli bağlantıyı kurmak, ciddi bir kaza bir imdat çağrısı sonrası ayarlayın. eCall'ın da önemli ölçüde nedeniyle daha hızlı Unfallhilfe için ölümlerin sayısını azaltmak gerekir, elle tetiklenebilir. Eleştirmenler veri koruması konusunda endişelerim var.

Araç 2015: vergi indirimi ve elektrikli arabalar için değişiklikler

  • Motorlu taşıt vergisi muafiyeti: arabadan on yıldır ilk kayıt tarihinden itibaren yeni bir elektrikli araba satın düşünürsek Aralık 2015 Almanya'da ilk kez kadar izin verilir Tüm e-arabalar, 31 kadar iyi seçer vardır ücretsiz VERGİ, mükelleflerin Derneği'nden Isabel Klocke açıkladı. 1 Ocak 2016 itibaren beş yıl boyunca vergi muafiyeti sadece verilir.
  • elektrikli arabalar için Ayrıcalıklar: kanun koyucunun niyeti yakında elektrikli arabalar için özel ayrıcalıklar olmalıdır. Bunun için Federal Kabine 2015 Şubat ayı başında yürürlüğe girmesi nedeniyle Elektrikli Mobilite Yasası (EMOG) kabul etti. Federal Konsey ve Parlamento tarafından onaylanması ulaşım ve çevre için ADAC sekreter beklemek Michael Niedermeier göre vardır. EMOG mümkün elektrikli arabalar, yaklaşık azaltılmış park ücretleri için şarj istasyonları veya evlat edinme de park yeri rezervasyonu ve otobüs yollarında sürüş izin olun. henüz belli değil nasıl tam - kontrolünü kolaylaştırmak amacıyla, elektrikli arabalar işaretlenmiş olmalıdır. özel hakların uygulanması önümüzdeki yıl daha da beklediğini düşük Meier için gerekli düzenlemelere, yerel yetkililer için bir konudur.
  • Sıkı emisyon standardı: tüm yeni araçların benzinli ve dizel motorlar, 1 Eylül 2015 den karşılaması gerekir, sıkı emisyon standardı Euro 6 Zaten benzin için dizel kirlilik seviyelerinde hiçbir değişiklik getirir: dizel kilometre başına azot oksit, daha önce (NOx) sadece 80 yerine 180 miligram yaymak üzere izin verilir, Almanya Anja Smetanin Trafik kulüp (VCD) açıklar. "Azot oksitler solunum sisteminin mukoza zarını tahriş ve bağışıklık sistemini zayıflatır." VCD sözcüsü motor Euro-6 zaten aradığımız dizel alıcılar önerir "Bu hava kalitesinin iyileştirilmesi için önemli olan birçok şehir önemli azot oksit çünkü sorun. "en otomobil üreticileri euro 6 motorlarından biraz zaman sunuyoruz, standart genellikle üre enjeksiyonu ile buluştu dizeller de olabilir. Daha karmaşık teknoloji düzenli üre katkı maddesi "AdBlue" dizel modeller daha pahalı hale getirir, doldurma ve.

AutoZeitung