NASIL Adblue ‘uygulamalı

AdBlue teknolojisi AdBlue: Küçük damlacıklar, büyük bela

AdBlue bir valf aracılığıyla egzoz gazı içine enjekte edilir ve nitrojen oksitlerin dönüştürülmesi SCR katalizör yardımcı olur

AdBlue doldurma boğazı AdBlue: Model

AdBlue basit kapak tankının yanında istismar edilmelidir flep altına değil, gövde uçları ise

AdBlue yakıt ikmali Mercedes AdBlue: Yurtdışı

İsveç AdBlue bir test sürüşü azalıyor edildi; benzin istasyonunda sadece aşırı kamyon teneke kutu vardı

AdBlue katkı maddesi deposu VW Sharan VW Sharan AdBlue katkı maddesi deposu

AdBlue ciddi don bir ısıtıcı tarafından ısıtılan bir ilave tankı gerektiren

AdBlue yakıt ikmali AdBlue doldurma boğazı

Audi Q5 olarak, AdBlue deposu kapatma sadece uygun sokete açılabilir

Modern dizel araçlar mı AdBlue dışarı, onlar başlatılamaz. Ve üre çözeltisi doldurma gereksiz yere otomobiller için karmaşıktır

yaramazlık Gösterge panelinde bir ekranla sık sık karşılaşıldığı gibi, başlar: "AdBlue dolum Lütfen - hatta 2400 km". üre çözeltisine dizel yardım çağrısı yoksayılıyor, araba kötü durumda kalır şunlardır: Without AdBlue motor çalıştırılamaz. En iyi ihtimalle, dizel hala acil operasyonda çalışıyor. İşte teknik olarak araba devam edebilir - sadece azot oksit emisyonları bozulacak. dizel ama sonra artık emisyon standartlarını karşılayan beri, yasa koyucu yarı çevre immobilizer sağlamaktadır. onlar atölyede denetimler sırasında doldurulması gereken böylece otomobil sözde AdBlue tankları büyüklükte olması. işçilik maliyetleri, genelde yaklaşık 50 Euro hala 1.89 litrelik şişe için sadece altındaki on Euro Orada düşerler. Ama testte deneyim günlük sık gezginler genellikle daha erken doldurmak zorunda olduğunu göstermektedir. Ve benzin istasyonlarında kamyon (yaklaşık 14 Euro) sadece büyük on galonluk kutular genellikle vardır. dolgu AdBlue deposu açılışını uymuyor beri Dökmemeye kaçınılmazdır. yeni başladık edildi tür BMW ve Total gibi Saha testleri: Ve kamyonları gibi gaz pompaları arabalar için her yerde kullanılamaz.

Dizel otomobiller için Mavi plak:

Dizel AdBlue nelere ihtiyacım?

Modern dizel kullanımı AdBlue azot oksit emisyonlarını azaltmak için. Bu Euro 6 emisyon standardı, yeni tüm piyasa arabalar üzerine ve Eylül 2015'te tüm yeni araçların ilk gelen, 2014 Eylül İlk beri uygulanan gerektirir. dizel Şimdi kilometre başına azot oksitlerin yerine 180 sadece 80 miligram yayabilir. Birçok otomobil üreticileri kullanmak için SCR katalizörler uzun kamyon yapımında kullanılmıştır. Bu yüzde 32.5 üre ve yüzde 67.5 iyondan arındırılmış su oluşur AdBlue kullanılarak azot oksitleri oluşturmak. Kimyasal kokusuz ve non-toksiktir.

Adblue amonyak bırakan

AdBlue serbest amonyak serbest egzoz yoluna direkt olarak enjekte edilir. Bu azot oksitler SCR katalitik konvertörün tepki verir ve azot ve su buharı haline dönüştürür. Motor kontrol ünitesi, sayım modülü tarafından kontrol edilir, her zaman, taşıt hızı ve yük için gerekli olan miktar enjekte edilmesini sağlar. tüketim dizel dört ila altı yüzde başındadır. AdBlue -11.5 derece donar olduğundan, tüm araçlarda katkı için tankı ısıtılabilir.

AdBlue nedir?

AdBlue 32.5 oranında üre, zararsız bir sentetik azot bileşiği, ve demineralize su oluşur. Sadece bir çeşitlilik vardır.

"boş veya yedek ünitenin AbBlue"-Meldung

AdBlue doldurulmuş edildiğinde Teknede elektronik gösterir. mesajı motor düşük güçte sadece çalışır yana üçüncü bir süre sonra en geç göz ardı edilemez, ya da hiç başlatılabilir değil.

Biz AdBlue'yu kendin doldur miyim?

Evet, katkı maddesi kendisi kontör olabilir. Bazı araçlar için, doldurma kiti bu gerekli olabilir. Bu önemli şey özgü kullanım kılavuzunda olduğunu. Kontağı AdBlue dönüşün doldurulması ve elektronik yeni bir seviyeye tanıdığını kadar bekleyin. Bu iyi birkaç dakika sürebilir.

AdBlue dondurabilir miyim?

Evet, AdBlue donma noktası -11 derece. Bu nedenle AdBlue tanklar genellikle ısıtılır. Son derece düşük sıcaklıklarda ve tank ısıtıcı tabi hemen AdBlue sıvıyı çözülme yapamıyorsanız, sıcak garaj ve az bekleme süresi tavsiye edilir.

İlave yaparken taşması AdBlue miyim?

Evet, oldukça yavaş doldurun. Bu arada: Bazı üreticiler çok fazla doğrudan dışarıya aracın altından bir taşma tarafından AdBlue'yu tamamlanmıştır gerçekleştirmekte olup. Çok daha zararlı boya, dolgu maddesi açıklığının üre karışımı meydana gelir ve boya ile çalışır, yani ne zaman. Ancak, AdBlue araç boya ile temas eden bir şey, bol su ile iyice yıkayın gerekir.

doğrudan tanktaki AdBlue?

Hayır! Hiçbir koşulda yakıt tankına doğrudan AdBlue doldurun.