unstamped gösterge sürücü (kural!) ile

ehliyetsiz damgasız işareti almak

unstamped işaretleriyle İstisnai arabalar yolda olabilir. onay olmadan izin sürüş Biz açıklar.

lisansı olmadan veya damgasız göstergeli Sürüş ilk izin verilmez. unstamped işareti ile yapılabilir motorlu araç tescil ile ilgili tüm sürmek: istisnalar vardır.

ehliyetsiz, plaka unstamped bir arabada seyahat Herkes - ama bu başlı başına yasaklanmamıştır. Bazı durumlarda, ehliyetsiz bile izin verilir ve bu durumlardan biri oldukça açıktır: kayıt bürosuna gezisi açmak ya da araba kapalı oturum. araba bagajında ​​yolunda, araba onayına gerek yoktur. Ayrıca FZV giriş ya da çıkış 10 paragrafı göre yöntem. Yasal 4 izin ilişkili diğer aktiviteler. temel muayene (HU) veya güvenlik izni yolunda bir örneği. Bir aracın kapatma izin verilir sonra da yine o dönemde sağlanır veya gösterge zaten başka bir araca atanmamış sürece, araç gövdesinin gezileri dönün. Unstamped Mark, en kısa olan sürücü ve sürücüler makam veya atölyeye her rota için direkt yoldan önemlidir. Aracın tescil hizmet etmeyen tüm geziler yasaktır. ne "doğrudan doğruya" Bu bağlamda, aynı zamanda tarif edilmiştir: sürmek yalnızca kabul bölgesinde ve bir diğer bitişik bölgesinin bir maksimum içinden yol açabilir.

ehliyetsiz - videoda danışman:

Unstamped Kayıt: ehliyetsiz

Bu Araç önemlidir unstamped bayrağıyla sürüş için sigortalı ise sigorta şirketi ile ehliyetsiz önce açıkladı. yoksa hiçbir sigorta kapsamı sürücü yasalara aykırıdır sağlar. Çözüm burada geçici plaka oluşturabilir. en fazla beş gün boyunca bir araba için Amacıyla bir plaka alır ve bir test sürüşü veya üst geçit için, örneğin, kabul ilave amacı hakkında tahrik edilmelidir. 1 Nisan 2015'te yanı sıra otomobiller yana kısa işareti TÜV var ve yol güvenliğini karşılamak zorundadır. İşte kompakt kez yetkisiz araç hareket edebilir ne zaman, nerede ve nasıl sorularını yanıtladı oluyor:

Hangi gezileri onayı olmadan izin veriliyor?

aracın izin ilişkili kayıt yetkilisine gezi izin verilir (z. B. kullanılan aracın, yeni bir aracın yetkilendirme-kayıt yeniden). Ayrıca sağlar: Genel muayene (HU) ya da onayından önce güvenlik testleri ve durdurduktan sonra İdaresi evden veya hedefe dönüş uygulanmasına geziler. Ancak, araç kapatma sırasında sigortalı ve yalnızca bayrak hemen başka bir araç tahsis edilmemiştir.

onayı olmadan ne düşünülmelidir?

ehliyetsiz önce unstamped işaretle kapsama yolculuklar için sağlandığını onun otomobil sorumluluk sigortası ile teyit edilmelidir. Dönüş yolculuğu için araç sigortalı kalır gibi bir kapatma sonra dönüş yolculuğu için, böyle bir çağrı gerekli değildir. Sigorta Kanunu kapsamında bir suç - onlar sigortası olmayan yapılabilir çünkü onay olmadan gezileri izin verilmez.

Nerede unstamped plakalı sürücü izin?

olmayan damgalı işaretleriyle Arabalar sadece kendi ve komşu kayıt ilçesinde hareket edebilir. Tanım olarak, bu idaresine veya test merkezine doğrudan, en kısa yoldur. Detours hiçbir koşulda mümkündür.