yasa ve kural değişiklikleri Yeni

2018 yılında sürücüler için değişiklik 2018 yılında sürücüler için değişiklik

Yeni yıl yeni yasalar ve Trafikteki değişiklikler her türlü geri getiriyor.

muhtemelen yasakları, yol vergisinde artış ve kış lastikleri için yeni düzenlemeler dahil olmak üzere yürürlüğe yılını trafikte yine birçok değişiklik girin. yeni yasalar ve 2018 den yönetmelikler sürücülere uygulamak Ne, burda listeledik.

2018 sürücüler için heyecan verici ve sinir bozucu yıl, yine birçok yasal değişiklikler ve plan üzerinde Karayolları Yönetmeliğinin (StVO) uyarlamaları yıl olduğu gibi. En büyük yeniliklerden biri dizel yasakları, büyük şehirlerde içerebilir Şubat 2018th Leipzig'de bulunan Federal İdare Mahkemesi karar verecek olan o 2018 yılında otomobil geçiş ücreti gelince heyecanlı olabilir. Zaten yeni emisyon ölçüm yöntemi, WLTP döngüsünü karar verdi. Özellikle yol vergisi açısından, yeni test döngüsü sürücülerin büyük bir etkiye sahip olacaktır. Eylül 2018 itibaren 1, yeni WLTP yöntemi yol vergisi hesaplanmasında dayanmaktadır. Yeni emisyon ölçüm araçların kirletici emisyonları için daha gerçekçi değerlerini belirlemek için olduğundan bu unsurların, yakıt tüketimi ve bir arabanın CO2 emisyonları arasında hesaplanan, önceki NEDC daha taşıtlar vergisi, yükseltilir. Ancak, yeni araba vergisi sadece ilk kez izin verilen yeni araçlar için geçerlidir. Herkes yeni bir araba satın almayı planlıyor, bu nedenle karar vermelidir 1 Eylül 2018th önce teknik muayene kapsamında emisyon testi (AU) de yeni kurallar geçerli olacaktır İçin: 2018 itibaren egzoz gazlarının ölçümü egzoz borusu ile verilmiştir.

ECall acil çağrı sistemi 2018 (video) den zorunludur:

Bu değişiklikler sürücüler için 2018 getirmek

Hatta 1 Ocak 2018 yeni mevzuat yeni yılın başında, yürürlüğe girer. Yani yılın sadece kış ve dört mevsim lastikleri kar pul ile, sözde Alpine Simge satılacak olabilir. M + S sembolü ile eski etiket artık yeterlidir. Ancak paniğe gerek yok: yeni kış lastiği yatırım yapıyor Kim, bu değişiklikle yerini olmamalıdır. 2018 lastikler hala 30 Eylül 2024th olmak için sürülebilir önce kaldırılacağını Ve yine kış lastiği açısından bir başka ayar daha sonra 75 Euro yerine 60 Euro daha yüksek para cezası beklemek zorundadır yolda uygunsuz lastikleri ile kış aylarında Kim yılbaşı hazır tutar. yeni tip ve bölgesel sınıfları uygulamak olarak da 1 Ocak, 2018, birçok sürücüler için sigorta primi değişecektir. sigorta şirketleri geçen yılın sonbaharında bilgilendirmek, böylece sigorta şirketi yeni yılda artış ile değiştirilebilir. Bu yüzden değişiklikler hakkında zamanında kendini bilgilendirmek için değer.

WLTP döngüsü, e-çağrı ve Alp Simge 2018

Bir süre sonra yeni yılda, 1 Nisan 2018 tüm yeni araçlarda acil çağrı sistemi sağlayan yeni yasa kabul edilir. AB otomatik bir kazada acil arama yapar eCall sistemi, tanıtılması kaza sahneleri hızlı yanıt sağlamak ve böylece ölüm sayısının azaltılmasında için umuyor.

2018 yılında değişiklikler hakkında daha fazla bilgi
Yeni ölçüm döngüleri WLTP ve RDE
yol vergisi artış
Alp sembol zorunludur
eCall
Yeni bölgesel sınıflar 2018
2018 yılında New tarzı sınıfları