teknoloji saldırgan

Opel Corsa 2014 Ford Fiesta küçük araba benzin karşılaştırma görüntüleri teknik veriler Ford Fiesta karşı Opel Corsa

Yeni Opel Corsa ilk Karşılaştırma için Ford Fiesta vurur

Opel Corsa 2014 Ford Fiesta küçük araba benzin karşılaştırma görüntüleri teknik veriler Ford Fiesta karşı Opel Corsa

Her iki model parlak renkler çarpıcı yarışacak

Opel Corsa 2014 küçük araba benzin karşılaştırıldığında kokpit teknik veriler resimleri, Opel Corsa

Aferin: büyük dokunmatik ekran eğlence sistemi ile berrak, değerlikli ve fonksiyonel Corsa kokpit

Opel Corsa 2014 benzin kompakt otomobil karşılaştırma orta konsol multimedya görüntüler teknik veriler Opel Corsa

7-inç dokunmatik ekrana sahip IntelliLink: Uygulamalar ve akıllı telefon içeriğinin yansıtma

Opel Corsa 2014 Ford Fiesta küçük araba benzin karşılaştırıldığında kokpit teknik veriler resimleri, Ford Fiesta

Ama Ford Fiesta sportif kokpit tasarımı, operasyon karmaşıktır ve güzel yüksek yerleştirilen monitör çok küçük

Opel Corsa 2014 Ford Fiesta küçük araba benzinli karşılaştırma motorları Görüntüler teknik veriler Ford Fiesta karşı Opel Corsa

Güç paketleri: Opel 90 ya da 115 hp, 100 ya da 125 hp Fiesta EcoBoost Ecotec üç silindirli

Opel Corsa 2014 Ford Fiesta küçük araba benzin karşılaştırma önyükleme görüntüleri teknik veriler Ford Fiesta karşı Opel Corsa

285 1100 litreye tam yük Yeni Opel Corsa, beş kapılı yutar, 290-960 litre Ford tarafından rakibi yönetir

Opel Corsa 2014 Ford Fiesta küçük araba benzin karşılaştırma görüntüleri teknik veriler Ford Fiesta karşı Opel Corsa

beş kapılı versiyona ek olarak üç kapı iki modelde edinilebilir

Opel Corsa 2014 benzin kompakt otomobil karşılaştırma görüntüleri teknik veriler Opel Corsa 2014

(5-kapı geçici fabrika teknik) yeni Opel Corsa Teknik özellikler ve fiyatlar

Modern motorlarda ve yardım sistemleri ile doludur yeni yürüdü Opel Corsa Küçük araba segmenti. Nerede ilk karşılayan Ford Fiesta. karşılaştırma

Yüklü bir bir litrelik, üç silindirli 115 hp çember ile AutoZeitung ilk fotoğraf randevuya yeni Opel Corsa ilerler. nane renkli beş kapılı enerji ve tazeliğini sızar, süpürüldü farlarla kas ön sinsice gülümseme kazanan görünüyor. Tabii ki istiyorum ama net Rüsselsheimer şimdi ne çünkü çok kolay o küçük otomobil segmentinde yeni geleni yapmazlar - Akıllı üç silindir canlılığına ve ekonomiyi bağlamak - uzun Üzerinde olmuştur diğer aday üzerinde tek: Parlak kırmızı Ford Fiesta istekleri Opel dışarı.

Opel Corsa 2014: Yeni model çok modern görünüyor

125 hp turbo üçlü Fiesta ve fabrikaya göre 100 km'de sadece 4,3 litre tüketiyor gerektiğini - Köln tarafından ızgara ağız aşağı asılı huysuz biraz bile, çıplak figürler onun için konuşuyorsunuz. On beygir gücü daha zayıf Corsa 4.9 litre AB yakıt tüketimi geliyor. Güçlü Opel sadece temel ekipman seçimi kesintisi ise ilk üç silindir, pahalı titanyum ekipman ile Ford bulunabilmektedir: burada hesaplama bitmedi.

Fiesta zayıf 100 beygir versiyonu ama hala temel versiyonunda, orada daha derin bir ekipman çizgidir. Bu arada yeni turbo üç silindirli 90 hp versiyonu giriş seviyesi Corsa nihayet de var. tüm motor devirlerinde izlendi, Corsa ve Fiesta fiyatlı ama göz hizasında edilir. Yeni Opel çok önünde hala Ford'u vardır: Tamamen yeniden tasarlanmış şasi ek ve özellikle arka daha uzayda sunmaktadır modernize motor aralığında, daha etkin süreçler ve net kullanıcı dostu Fiesta fazla.

Bunun bir kuvvetli payı anlamak ve gerçekten güçlü Communicator'ýnýza ekipman seviyesine bağlı olarak ve şovmen kolaydır bilinen IntelliLink dokunmatik bilgi-eğlence sistemi Adem'i taşır. Donanım varyasyonu itibariyle Sürümü IntelliLink gemide 300 Euro makul bir ek maliyet içindir - tekerleklerde temel Corsa'yı böyle bir bilgisayarı yükseltmek istiyor hazır tutma 950 Euro vardır.

Yedi inçlik monitör ile sistem, diğerleri arasında ekranda seçilen Akıllı telefon içeriklerini ayna ve uygulama, uygulama tabanlı navigasyon Apple Siri- yoluyla resimler veya video USB kaynağından yanı sıra internet radyosu veya podcast geri oynama imkanı sunuyor ses kontrolü ve diğer Internet dönemi hileler. Sistem Apple iOS ve Android cihazlar ile uyumludur elbette.

ancak yeni Opel Corsa diğer bakımlardan da çok modern: sayısız destek sistemleri kendi segmentinde bir yenilik olarak Rüsselsheim açar - hedef kitle için güvenlik ve işlevsellik açık hedefi ile artırmak. Ölü açı ve çarpışma uyarısı, uzaktan görüntüleme, trafik işareti tanıma ve şeritten ayrılma günlük trafik delilik tarafından kargaşa sürücüye yardımcı. Bir otomatik kararan Işın Yardımcısı hafif egzersiz için opsiyonel bi-xenon farlar ile birlikte gece sürüş yapar.

kalça şehir içi alışveriş keyfi? - O zaman yardımcı ve arka görüş kamerası otomatik direksiyon park erken yatırım. Bir yokuşta kalkış destek ve daha yumuşak bir City-mod bir düğmeye basarak anahtarları elektrikli hidrolik direksiyon standart olarak gemide zaten. Ford Fiesta zaten iyi bir süre orada değildir ve Yeni Corsa beyaz bayrak uzmanlık alanlarında bile Volkswagen Polo Sınıf Primus salıncaklar. Sadece Opel konfor özellikleri ile rekabet yeterince takip edebilirsiniz.

Isıtmalı ön cam ve ısıtmalı direksiyon simidi veya parlak bir panorama çatı da yarışmada bir form veya başka bulunabilir - hangi biz Corsa'nın iç asil ortam aydınlatma da yine sadece la Audi A1 veya mini à yüksek sınıfların ve yaşam tarzı otomobiller için biliyorum. Opel'in Son ile ilk karşılaşması bir karşılaştırma testine her durumda artan gerilimi bırakır.

FORD FIESTA 1.0 EcoBoost
Opel CORSA 1.0 DI TURBO EcoTec
125 hp115 hp
önden çekişliönden çekişli
9.4 s 0-100 km / s10.3 s 0-100 km / s
Üst 196 km / sÜst 195 km / s
4.3 lt S / 100 km4.9 L S / 100 km
Taban Fiyat: 18.750 EUR
Taban Fiyat: 17.140 EUR

Johannes Riegsinger