Hint kardeşler

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord Ford 20M TS Taunus Dönüştürülebilir Karşılaştırma: Opel Rekord ve Ford 20 M

Birçok benzerlikleri ve 60'ların cazibesi bir sürü Mutlak nadire: Opel Rekord C ve Ford 20M TS sahip trip

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20M Ford 20 M TS (P5)

Tamamen geri çekilebilir çatı benzersiz serbest yolculuğu

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20 M Kontrol Ford 20 M TS (P5)

dört kursları ile merkezi devresi standart donanım 20 M TS oldu

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20M iç Ford 20 M TS (P5)

Ayrıca içinde kırmızı hakim ahşap, krom ve beyaz çizgili tarafından çerçevelenmiş

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20M Alman konvertibl Ford 20 M TS (P5)

kapalı olduğunda, Alman konvertibl onun zerafet iyi bir anlaşma kaybeder

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20M Motor Ford 20 M TS (P5)

TS-motor sorunsuz işleyen çağdaş, seyir için iyi olan. ekonomik olmaz, ancak V6 mutlu olmaya görebilirsiniz

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord üst Opel Rekord C'den 1700 L

Hızlı köşelerde tamamen daldırılmış çatı, tam olarak suya batan süspansiyon

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord iç Opel Rekord C'den 1700 L

Düzenli ve net: Opel'in iç Onu basit siyah ayık

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord hız göstergesi Opel Rekord C'den 1700 L

Renk yerine Takometre: takometre dişli aralıkları işaretlenir. Pratik Açılış pencereler

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord sedan Alman Opel Rekord C'den 1700 L

Açıkça görüldüğü iki kapılı sedan, Alman kesim

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord C Dönüştürülebilir Karşılaştırma Opel Rekord C'den 1700 L

Dört silindirli, ama zaten 12 volt ve bir fren güçlendirici. Modern arka aks Opel teknolojik bir avantaj sağlar

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20M Alman Cabrio gövde Ford 20 M TS (P5)

aklın Ford'un hat zarif ve gergin açık görünür ...

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord vücut Opel Rekord C'den 1700 L

...tasarım diline benzer rekor C, o kadar

Klasik Otomobiller 6 2012 Ford Taunus 20M Ford 20 M TS (P5)

Köln, tesadüfen, gemide Christopher vardır: O dört dalga radyo tarafından ağırlanır seyahat gözcülük

Klasik Otomobiller 6 2012 Opel Rekord Ford 20M TS Taunus Dönüştürülebilir Karşılaştırma: Opel Rekord ve Ford 20 M

Klasik Otomobiller: Bir stil, bir taşıt sınıfı, bir vücut: Alman tahvil arasında Ford 20M P5 ve Opel Rekord Cı son derece nadirdir

Onlar hatasız karakter kafaları vardır Ford 20M TS P5 ve Opel Rekord C'den 1700 L, unutulmaz yüzleri, türleri. Ve yine: bu dönüş sinyallerini tarafından taç yükseltilmiş köşeleri tamponlar veya madalyonun iki tarafı gibi gerilmiş bel eylemi olarak çoğu bir stil elemanı. Her ikisi de aynı tasarım dilini, 60'ların sonlarında konuşuyoruz. O orta sınıfın yeni özgüven anlatıyor: Tek idi birileri yine, bir şey yaptı.

Bunun için sunulan Ford ve Opel ise mükemmel otomobil, büyük, prestijli gibi bazen güvenilir teknoloji ile ve uygun fiyatlarla altı silindir ile. İki kapı, dört kapı, coupe - sunulan Köln ve Rüsselsheim tüm büyük şirketlerin vardı. Sadece satışlarının bir konvertibl zum yapmak güvenmiyordu çarptı. İşte şirket Karl Deutsch GmbH ihlali adım attı ve ayrıntılı çalışmaları hallettim.

KUMANDALI VÜCUT arasında öncü

J.W. Utermöhle GmbH olarak adlandırılan işlem, bir kez ve ayrıca otomobil, 1901 den beri yeni organları ile sağlanan Köln-Braunsfeld 1916th adını değiştirdi önceki teknik Kaufmann Karl Deutsch Utermöhle alınan ve şimdi kurumsal kalkanına kendi adını yetiştirmişti. Ford yakınlığı iki şirket arasındaki en kısa tempolu iş ilişkileri ortaya çıktı anlamına geliyordu. ancak diğer üreticilerin Alman bağlantıları vardı ve ayrıca Citroën, Borg Ward ve daha sonra Opel çalıştı. arabalar uzun olmayan bir platform çerçevesi olmuştu, ama ancak kendi kendini destekleyen bedenleri gibi katılık bazı teneke çatı aldı bile, Alman henüz Taunus Isabella veya kayıt, oldukça yetenekli konvertibl varyantları cesaret edemedi.

açık arabalar kez bu kadar büyük Köln uzmanların geç çalışmaları olarak kabul edilir bizi tahrik. Şirketin 1971 sonu imzalandı - 60s küçülüyor bir niş Almanca yaşadı. O palavracı bazı oldukça basit araçlar üstü açık sürüş ile yapılmış olmalıdır geç Alman otomobil söylenir. Ve gerçekten, Kesilmiş kapı çerçevesi ve limuzin tailgates daha kullanımı yoluyla kısıntılar söyle. Benim parçalar onlar isteksizce yerine üretti. Ve sadece bu durumda bu sayfalarda iki Hintli kardeşler, kendi basma araçların üretimi pek örneğin karlı olurdu: Alman-Ford P5 sadece yaklaşık 150 kopya, açık Opel Rekord C hatta sadece 46 adet ortaya den. Eğer çetele eski babalar özel sayfaları vurmak için tercih ve Dönüştürülebilir Cabrio'nun parçaları devralmak için mümkün olduğunca benzer inşa etmek tepelerini çalıştı beri.

Günümüzün masif geri çekilebilir çatı konvertibl eğrileri hiçbir karşılaştırma - Şimdi kim basitçe sadece tam düz araç arka yumuşak üst batık sunabilir bu özgürlük sahip olduğunu testereyle veya aynı parçalar için devam etmez Ford 20M TS, gider.

İpeksi yumuşak V6 işe başlıyor. sıfırdan o zaman bir yüz ve aşkın 150 km / s Biraz oniki üzerinde saniye oldukça sportif duyuru vardı ve henüz otoyol için gevşek zengin bugün ancak Ford'un kalbi bulvarları ve otoyollar için kruvazörü. koltuklar küçük yanal destek sağlar, cılız direksiyon devirli eller gerektirir.

Daha araba temaları: AutoZeitung serbest bülten

Eğer kırmızı plaka üzerinde bir alüminyum kapak tanıyor ve küçük siyah bir plastik sadece kaplıdır biraz barok paneli baktığınızda O, klasik hissi bağlıdır. Standart 20 M alıcılar üç koridorlarda ve fabrikada kolon kayması ile yetinmek zorunda iken Monteli değiştiren ve dört kursları, 20 M TS kuruldu. O güvenilir şekilde takılı her ders almak için oldukça uzun anahtarlama yolları, için kullanılır. frenler, büyük eski Köln dimdik gösterir bile: servo takviyeli sistem şiddetle Ford geciktirir, arka tekerlekler bloke bazen eğilimindedir. 20 M TS eğrilerinde atar üstlenmek.

Ancak, burada o oldukça erken sınırları gelir. yaprak yaylar üzerinde yaşayan güdümlü aks bloğu dışarı çıkmak sever, inşaat güçlü geliyor, oversteering eğilim görmek net ve kontrol etmek kolaydır.

Biz aşırıya istemiyoruz. Hava ve Berg yollar boyunca sahne çok güzel. at gübresinin bazen ve - O ormana, çiçek kokuyor. Dönüştürülebilir sürücülerin daha doğrudan doğa deneyimi. bu doğal bir olduğundan açık yol olduğunu. Ford 20M TS durumunda bu aynı zamanda sürüş net güzel bir çeşididir. Kapalı cihazı için temel olarak
Karanlık bir mağaraya ikinci koltuk sırası. Yan pencere arka yoktur.

Bunun nedeni Ford olarak gerçekten normal bir sedan olarak ve üretim bandından 2705 milimetrelik dingil mesafesi ile etkileyici, bir utanç, yolcular arkasında boş yer var. En azından onlar kırmızı iç tadını çıkarabilir. Çatı tüm sert bir esinti bir zevk Teknede gibi arka koltuklarda tercih zaman. Taze hava gibi ihtiyaçları bu Alman üstü açık tırmanabilir. Hayır, daha iyisi, o bu Cabrio temiz hava sevmeyi öğrenecektir.

Bölüm 2 gitmek için buraya tıklayın

20 M P5 üslup hiç en başarılı Ford arasında kesinlikle. Bu serinin bir konvertibl her klasik otomobil severler için bir mücevher. Ama onun yolculuğa yol kenarında hala birilerini bekleyen olarak tekrar çıkmak için isteksiz.

Opel Rekord onun adı. O isim C gurur duymaktadır - bu üçüncü doğumlu serinin olarak onu gösterir. 60'lı başarılı Alman otomobil-yarattıkları P5 Ford parçası olarak, dost Opel bayi satış odalarında sıralar halinde 1966 müşteri çeken arsız kalça hareketi ile araba. Ford sayısız paraleller rağmen - Önce modern ile de görünüyor.

P5 Yanında bir Opel İKİZ parklar gibi

etekler yavaş yavaş uzun favorileri kısaydı ve ne zaman modaya hatları, açıkça, bir araba o zaman olun. Milyon C-Hiç hızla sokaklarda ilerliyordu. Ama sadece 46 tanesi Almanca çekyatlar idi. Köln uzmanı çok pahalı olduğunu ve bu yüzden maalesef rekor C gökyüzü nadir ve eşsiz öğeleri açıkta kalmıştır.

Maalesef. Eğer einsteigt ve bir şekilde daha kalabalık yankı kapanış kapının zengin sesi duymak eğer, yeterince sık söylenemez ford. 1964 Köln 1966 Rüsselsheim'deki başlatıldı. Sadece iki yıl, ancak büyük bir fark: az levha, daha siyah plastik ve siyah deri iç.

İki Alman-Amerikan firmaları, ürünlerinin yönde tekrar o ne kadar farklı ve aynı alıcılar rağmen, kendi felsefelerini takip nasıl garip. anahtar düzeneği veya diğer görünüm olsun: Opel Avrupa görünüyor. 20 TS ile karşılaştırıldığında daha zayıf motorun dezavantajına sahiptir M. Bu onunla ekipmanda dezavantajları getiriyor - dört kursları ile araç devre müşteri için ekstra ödemek zorunda kaldı. Ve yetişemiyor 15 PS zayıf rekoru hızlandırılmasında: İyi pas 24 saniye 100 km / s işareti neredeyse iki kat daha uzun 20 M TS olarak hangi ulaşılana kadar. Bununla birlikte, maksimum hız yine aynıdır.

Daha araba temaları: AutoZeitung serbest bülten

Ama kim ciddiye bu bölgelerde de bu kırmızı kardeşim savaşırlardı? Sağ oturaklı dört silindirli da düzgün çalışan, ancak V6des Ford yine burada başka bir dünya olmasına rağmen. iletim iyi dişliler sıralamak kolay, değerlendirilir. Direksiyon çok daha doğrudan Ford daha, daha az teşvik etmek gerekir. Bu, özellikle eğriler eğlenceli hale getirir.

istikrarlı ön Çift salıncak ve arka bağımsız süspansiyonu ile süspansiyon Fords daha rezervlerine sahiptir. Kuşkusuz, aynı zamanda Opel oldukça uzak köşeye bugünün standartlarına göre eğilir ama ulaşılabilir hızları yüksektir. diye overdriving ff kısa Reifenpfi ile duyurmaktadır. arkadan çekişli direksiyonunda hiç oturdu herhangi sürücü için sorun yok. Çok kötü O köşeden gazın cesur patlaması için

Sonuç

Nadir Alman-saat çok eğlenceli olmuştur. muhteşem yazı havalarda Yüzünü okşamak bize iki Nadire rüzgar bırakmak için izin verildi. büyük ölçekli teknoloji Opel ve Ford hala güvenilir hale getirir. kaydırın ve her iki çekyatlar onların köpüren motorları, geniş iç ve büyük gövdeleri ile iyi seyahat etmek. Özellikle viraj için Modern Ford arka aks eksik. V6 Ancak Opel 1.7 litre inline çok üstündür. Bununla birlikte, Opel daha modern bir kavram olduğunu kanıtlamaktadır. Alman tahvil geçici olarak kapatılmıştır hareket ederler. Ama onlarla çok daha güzel zaten açık gidin.
Thorsten Elbrigmann

Bölüm 3: Özellikler

teknik veriler

Ford 20 M TS (P5)Opel KAYIT C'den 1700 L
sürücü
V6; Ön uzunlamasına monte edilmiş; 2-valfı; Merkezi eksantrik mili, düz dişli; Olgu mevcut çift gaz yapıcı; Çap x Strok: 84.0 x 60.1 mm; Yer değiştirme: 1998 cm3; Sıkıştırma oranı: 9.0: 1; Güç: 66 kW / 5000 / dakika 90 beygir; mak. Tork: 3000 / dakika 155 nM; Dört hız iletimi; Orta devresi; arkadan çekişli
sürücü
R4, silindir; Ön uzunlamasına monte edilmiş; 2-valfı; çift ​​yönlü zinciri tarafından tahrik edilen silindir kafası eksantrik mili (CIH), yatan; bir aşağı doğru gaz yapıcı; Çap x Strok: 88.0 x 69.8 mm; Değiştirme: 1698 cm3; Sıkıştırma oranı: 8.8: 1; Güç: 55 kW / 5200 / dk'da 75 hp; mak. Tork: 128 Nm 2500-2900 / dakika; (. Sonderausst) dört hız iletimi; (. Sonderausst) ortamı devresi; arkadan çekişli
Yapı ve şasi
Selbsttr. Ganzstahlkar. Daha sonra, iki kapılı bir dönüştürülebilir içine yeniden işlenmiş ve Karl Alman GmbH / Köln Braunsfeld takviye; ileri doğru: McPherson, gergi kolları süspansiyon üçgen kolu, stabilizatör; Arka: Masif aks, yarı eliptik yaprak yaylar (üç kez), teleskopik amortisör; Frenler: v. Diskler, s. Davul, fren güçlendirici; Lastikler: 6,40-13, tekerlekler: 4.5 x 13
Yapı ve şasi
Selbsttr. Ganzstahlkar. Daha sonra, iki kapılı bir dönüştürülebilir içine yeniden işlenmiş ve Karl Alman GmbH / Köln Braunsfeld takviye; Ön: Bağımsız tekerlek süspansiyonu, çift süspansiyon üçgen kolu, helezon yaylar, teleskopik amortisör, stabilizatör; Arka: Arka aks, helezon yaylar, teleskopik amortisörler, parça çubuğunda Masif aks; Frenler: v. Diskler, s. Davul, fren güçlendirici; Lastikler: 6,40-13, tekerlekler: 4.5 x 13
Anahtar veri
L / G / Y: 4585/1715/1470 mm; Dingil: 2,705 mm; v./h İncelik: 1430/1400 mm;. Dönüş yarıçapı: 11.0 m; Boş ağırlık: 1055 kg; Yük: 405 kg; Tank hacmi: 45 ul; elekt. Klima: 6 volt; İnşaat süresi: 1964 - 1967; Miktar: 150; Fiyat (1965): 13.000 Mark
Anahtar veri
L / G / Y: 4574/1754/1435 mm; Dingil: 2.668 mm; v./h İncelik: 1400/1400 mm;. Dönüş yarıçapı: 11.8 m; Leergew 1050 kg; Zul: 430 kg,. Tankinh: 55 l;. Anl. El 12 volt. İnşaat süresi: 1966-1971; Miktar: yaklaşık 46; Fiyat (1967): 12.500 Mark

AutoZeitung