Merkel skeptický modrého plaku

Modrý odznak: Nové ekologické zóny Modrá plaketa pro vozidla se vznětovými motory

Pokud jde o plány podle Spolkového ministerstva životního prostředí, modrá odznak pro automobily se vznětovými motory musí být umgsetzt rychle. Konference ministrů dopravy položil plány, nicméně, pro&# 39; to nejprve na ledě. S její stará vozidla s naftovým motorem by mohl být vyloučen z německého města. Představitelné pro plaku na fotce je vzorek. (© www.blaue-plakette.de)

© www.green-zones.eu

Zavedení modré plakety pro dieselové automobily je stále kontroverzní. Kancléř kandidát Martin Schulz spadá jednoznačně proti kancléřky Merkelové připojí plaku proti alespoň skeptický. Vysvětlujeme pozadí, jaký je účel modré odznaku, který potřebuje jeden, a to, co bude stát.

V německých městech, přípustné limity oxidů dusíku jsou pravidelně překračovány, takže je zavedení modré plakety pro vozidla s naftovým motorem ve vesmíru. Zatímco vyjádřit mnoho politiků a organizací pro nové označování diesely, SPD kancléř kandidát Martin Schulz ovládá proti: "Nemá smysl mluvit diesel jízdní zákazy"Řekl, že v pondělí 10. července 2017, při návštěvě továrny Audi v Ingolstadtu. "Dieselový motor bude použit po určitou dobu"Vysvětlil. Tyto limity by však měla být respektována, jakož i spalovací motory, které mají být postaveny efektivněji. S tímto postojem, že je pravděpodobné, že mnozí občané prolomit otevřené dveře, a tak důležité volebních hlasů v bezpečí. Německá kancléřka Angela Merkel (CDU) je modrá plaketa na znečištění ovzduší ve městech s nedůvěrou. Stát nemůže představit věci, které by mohl skutečně převládají. "Jinak jsme si nic nevyhrál"Řekla v úterý 5. září 2017, v případě "Stuttgarter Zeitung" a "Stuttgarter Nachrichten" V Stuttgar. Věří v modrém plaku na poměrně problematické, protože to by pak musel kontrolovat všechny vozy dojíždějící, aby zjistili, kdo měl takový odznak a kdo ne. "Snažím se kdysi, že bychom se bez zákazy. Pak jsem nepotřebují modrý odznak"řekla Merkelová. S modrým plakem příjezdová cesta by mohla být zakázáno v environmentálních zónách, zejména pro starší automobily s naftovým motorem, které jsou považovány za hlavní příčinu oxidů dusíku. Odznak je nutná především Zelených s cílem zajistit čistý vzduch ve městech. Ve Stuttgartu a jinde zakazuje pro starší vozidla s naftovým motorem, které jsou považovány za hlavní příčinou škodlivých oxidů dusíku, které ohrožují.

Rozprava na modré plaku ve videu:

Německý svaz měst chce modré odznak

Anders argumentoval, například německý Svaz měst a dává debatě opět nový impuls: Ulrich Maly, Místopředseda Svazu měst, vidí modrou plaketu pro automobily se vznětovými motory s nižší emise, jediný způsob, jak dočasně zvládnout potřebné zákazy. I v případě, měst nechtěl zákazy, přišli v důsledku znečištění ovzduší pravděpodobně kolem, řekl Malý. Kromě toho, finanční prostředky pro dovybavení starých dieselových vozů na normy Euro 6 by měl být vypuštěn. Současně Německý svaz měst také volal po federální a státní financování veřejné dopravy lépe: S cenami od 2,50 do 3,00 eur za jednosměrnou letenku, které jsou společné pro celostátní limit zvuku je dosaženo. Pokud jde o dočasných zákazů automobily se vznětovými motory, město Hamburk je průkopníkem a předním na určitých trasách zakazuje na vozidla s naftovým motorem jeden. Senát chce zavést toto opatření o ochraně ovzduší plán na 2025th Také Bádensko-Württembersko řítí dopředu a pokračuje od 2018 diesel jízdních zákazy v platnosti, rozhodla černo-zelená státní vládu v úterý 21. února. ale Premiér Winfried Kretschmann (Strana zelených) veslování zpět a už chce přehodnotit plány znovu, což ohlásil "Stuttgarter Zeitung": "S tou podmínkou, že dovybavení pracuje a umožňuje nám dosáhnout cílů, které mají být dosaženy Air plánu Clean, která zakazuje dosud pevně dána", Strana zelených je zde citován. Nicméně poté, co rozhodnutí o zákazu byla ochota ekonomického rozpoznatelné starší dieselové vozy zdokonalena a kdy by mohlo být jemný prach sníží o lepší čištění ulic, byl problém úspěšně řešit, řekl Kretschmann. Důvodem pro blížící se jízdy zákazy jsou trvale nadměrné hladiny částic v hlavním městě státu Stuttgart. Ve dnech v překročení je s dieselovým motorem, které nesplňují emisní normy Euro 6, pak jízda bude zakázán na rušných a znečištěných úsecích. Jen v roce 2016, bylo by to bylo v případě více než 30 dnů.

BaWü na modré odznak však Dobrindt

Během debaty o omezeních naftových hnacích stanoveny Premiér Winfried Kretschmann a jeho vice Thomas Strobl (CDU) také silný modré desky na federální úrovni. Nicméně, takový odznak má být zavedeno dříve než roku 2020, je-li alespoň 80 procent vozidel v otázce splňují požadované normy. Spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt (CSU) odmítá zavedení plaku, nicméně i nadále klesat. Poslední byla sjednána na konferenci ministrů dopravy v říjnu na modré odznak pro automobily s naftovým motorem a zpočátku dát rozhodne o pořadí. Spolkový ministr pro životní prostředí Barbara Hendricks (SPD) se připojil k diskusi o zákazu nafty krátce nato s novým návrhem opět v centrech měst. Ve svých návrzích obcí by měly ukládat jízdní zákazy dieselových vozů na vlastní pěst. Za prvé, by mohly dokonce strávit plaky, takže pouze vozidla pravděpodobně trvat dostatečně šetrné k životnímu prostředí motory v zakázané oblasti. Na dalších vybraných silnicích by mohly být blokovány úplně pro některé motory nebo dočasně jsou uloženy zákazy. Zvláště u kritických povětrnostních podmínek by měly být drženy v dostatečné vzdálenosti od center tak vozidla s naftovým motorem. již byl vytvořen návrh bavorského vnitra a ministra dopravy Joachim Herrmann (CSU) "zcela nepraktický" zamítnuta. Modrá plaketa byla předtím projednána na konferenci ministrů dopravy ve Stuttgartu.

Měst s nejvyššími hodnotami oxidů dusíku (limit: 40 mikrogramů na metr krychlový roční průměr):

velkoměstoOxidy dusíku čtení nahlas UBA
Stuttgart (Am Neckartor)82 mikrogramů na metr krychlový
Munich (Landshuterallee)80 mikrogramů na metr krychlový
Reutlingen (Lederstraße Ost)66 mikrogramů na metr krychlový
Kiel (Theodor-Heuss-Ring)65 mikrogramů na metr krychlový
Kolín nad Rýnem (Clevischer kruh)63 mikrogramů na metr krychlový
Hamburg (Habichtstraße)62 mikrogramů na metr krychlový
Dusseldorf (Corneliusstraße)58 mikrogramů na metr krychlový

První diesel zákazy provozu v Ba Wü

S ostrou kritikou modrého plaku dosud zahrnuty hesenského federální úředníci promluvil. Tam můžete vidět diesel plaque masivní problém o správním aparátu země dopředu. Důvod: "Zaměstnanci státu Hesensko, jejich soukromí "starý" již nelze použít pro mise automobily se vznětovými motory, pokud mají řídit centrální oblasti"Předseda Státní Heini Schmitt vysvětlil. To je zvláště u menších odděleních bez služebních vozidel masivní problém. Za to je velmi obecný problém modrého plaku: prodeji ojetého automobilu ke koupi novější automobily s dieselovým motorem nepřicházelo v úvahu. Se zavedením odznaku bez dieselového Euro 6 standardní ztratit masivně v hodnotě, a proto by bylo velmi obtížné prodat. A konečně, nikdo nebude kupovat naftu, kterou nemohl řídit v centrech měst. Schmitt poznamenává: "To představuje de facto vyvlastnění", Zatím stavy Bádensku-Württembersku, Hesensku a Brém chtějí prosadit nařízení pro automobily se vznětovými motory s odznakem ve Spolkové radě, která má pomoci splnit limity EU pro Stickoxisbelastung. Ministr dopravy Dobrindt umístěné se od začátku s tímto návrhem a zůstal na konferenci ministrů dopravy v jeho pohledu. Dříve deklarovanou životní prostředí Státní tajemník Jochen Flasbarth, že jeho společnost vyvíjí alternativy k modrého plaku. "Potřebujeme řešení pro města se špatným vzduchem"Zdůraznil Flasbarth. Poté, co federální vláda vytvořila právní základ pro modrým odznakem, komunity, v níž se odehrávají oblastí s mimořádně vysokým stupněm znečištění NOx místní zákazy diesel může - pokud budou chtít.

Jaký je modrá odznak?

Po červené, žluté a zelené samolepky, které mají být vybaveny modrými zejména vozidel s nízkými emisemi, které se pak mohou vstoupit jediný diesel v některých ekologických zón ve městech. Pouze moderní dieselové vozy, které vypouštějí velké množství škodlivých oxidů dusíku (NOx) mají dostávat tuto plaketu. Vozy se vznětovými motory bez modrého plaku již nemusí řídit pak ve zvláště znečištěných oblastech. Nicméně lze předpokládat, že tyto oblasti budou menší než zóny v oblasti životního prostředí, které jsou již uzavřeny pro automobily bez zeleného štítku.

Kdo potřebuje modrý odznak?

Modrá plaketa by postihovat především řidiči vozidel s dieselovým motorem, které nesplňují emisní normy Euro 6. pak byste neměli vstoupit do speciálně určených zón v centrech měst. Dokonce benzín, což odpovídá špatné normy než 3 EUR budou ovlivněny tímto nařízením. Zatím v Německu jen asi 500.000 vozů s dieselovými motory jsou vůbec schopny získat modrou odznak. Zbývajících 13 milionů vozů s dieselovými motory se podívat, kde jsou. Neboť podle současných znalostí, je pravděpodobně téměř nemožné podstatně starších naftových motorů, aby co Euro 5 upgradem na normy Euro 6. Zřízení kontrolu emisí NOx by bylo mnohem složitější než instalace částicového filtru se svými speciálními katalyzátory a dokonale přizpůsobené ovládáním motoru.

Co modrá odznak?

Aby náklady na modrém odznak chybí informace doposud.

Jak pozice politiky?

Největší kritika modrého plaku u dieselových automobilů pochází z Department of Transportation. Ministr Alexander Dobrindt snažil dosud vehementně proti modré odznak pro automobily se vznětovými motory: "Naším cílem je větší mobilita s nižšími emisemi, a nikoli zrušení mobilitu." Je to však podle plánů německého ministerstva životního prostředí, a poté od roku 2018 všechna vozidla s naftovým motorem bude vyloučen z německých měst, může emisní norma Euro 6 nesplňují. Zbývající diesel jsou pak prezentovány s novým, modrým odznakem životního prostředí, jak již dlouho požaduje různých ekologických organizací. Na úrovni jednotlivých zemí, aby se tak slibuje především snížení oxidů dusíku (NOx), které jsou škodlivé pro lidi, a to zejména k útoku na sliznici. S modrým plakem pro automobily se vznětovými motory vytváření nových ekologických zón v centrech měst by bylo možné současně.