Takže diesel dostane modrý odznak

BNOX SCR systém Twintec BNOX SCR systém Twintec

Výrobci katalyzátoru Twintec má modernizovaný systém Euro-6 (BNOX systém SCR) určený pro automobily, emise oxidů dusíku (NOx) významně snižuje.

© Twintec BNOX SCR systém Twintec BNOX SCR systém Twintec

V rozporu s mnoha obavám dovybavení dle Twintec se vypořádat nejen s přiměřeným úsilím, ale také za rozumnou cenu.

© Twintec BNOX SCR systém Twintec BNOX SCR systém Twintec

Tato částka podle Twintec na asi 1500 eur za konverzi.

© Twintec BNOX SCR systém Twintec BNOX SCR systém Twintec© VW / Twintec

Dovybavení Euro 6 dieselové automobily a umožnit modrou plaketu: systémy, jako je tomu Twintec může! Systém BNOX SCR se vyhýbá nevýhodám čistých systémů SCR a částečně dosaženo výrazně lepších hladiny oxidu dusnatého. Takže jde Euro 6 dovybavení!

Uniknout hrozící diesel jízdní zákazy ve velkých německých městech, mohou být dieselová auta převedeny na normy Euro 6. Kromě přednostní automobilový průmysl řešení softwaru, tam jsou nyní také technické možnosti pro dovybavení: Výrobci Sluneční katalyzátoru Twintec se (BNOX SCR systém) vyvinutý modernizovaný systém Euro-6 pro automobily, které (emise oxidů dusíku NOx) významně snižuje. Celkově lze říci, že systém BNOX SCR Twintec může snížit oxidů dusíku o 99 procent na zkušební stolici a o 94 procent v reálných podmínkách na silnici. Takže Euro 6 klasifikace by rovněž bylo možné později - limity Euro 6 jsou podstatně nižší by Twintec části. proč "bych"? Je to jednoduché: systém není zatím k dispozici. Je třeba odpovídající právní rámec, jako je modrá plaku. V tomto případě se plánuje Twintec nabídnout systém BNOX SCR pro všechny relevantní typy vozidel. To by bylo předmětem zvláštního zájmu řidičů vozidel s Euro 5 emise, které by byly ovlivněny případného zavedení modrého plaku a přidružených hnacích zákazů. 

Modrý odznak pro vozidla s naftovým motorem (Video):

Dovybavení Euro 6 dieselových automobilů se systémem SCR

Kromě Twintec dovybavit často aktualizace software poskytuje schopnost převést Euro 5 diesel Euro 6. Je to všechno o takzvaný "Thermo windows" zrušit, ve kterém následného zpracování výfukových plynů je přerušen v důsledku nízkých teplot: "Tento termín již vynalezl průmysl před několika měsíci vysvětlit teplotní rozsahy, ve kterých je recirkulace výfukových plynů jednoduše vypnout, aby se zachránit motor"Said Thomas Burkhardt, ADAC viceprezident pro technologie, aby svět v neděli. Emise oxidů dusíku jsou jeden, podle testu ADAC sníženého s softwarového řešení v průměru o 60 procent. Ale zvyšuje Spotřeba: O čtyři procenta více diesel potřeboval auto po aktualizaci softwaru. Kromě toho by to mohlo být, že opotřebení motoru se zvyšuje, protože výfukové plyny při nízkých teplotách zpět do spalovací komory.

Kolik Euro 6 dovybavení?

Na rozdíl od toho mnohé obavy dovybavení by neměly být řešeny pouze za rozumnou cenu, ale také s rozumnou cenu, podle Twintec. K dispozici pro takovou konverzi v prostoru, který trvá asi půl dne v AU-autorizovaný dealer výrobcem 1500-2000 eur. Nicméně, konverze zákonodárce by měl být uznán. V současné době je zde vstup na Euro 6 dovybavení - pokud vůbec - jen v drahé a komplikované individuální postup, CEO Baumot Henning Middelmann. Zda auto daň, která se měří mimo jiné na emise automobilů klesá o modernizaci, také nelze říci o aktuálním stavu. Mezitím automobilky přednost řešení aktualizací softwaru: Takže zúčastněné automobilky dohodly na vrchol dieselového dne 2. srpna 2017 dodatečně vybavit celkem 5,3 milionu vozidel se vznětovými motory. Složitější retrofit řešení jsou odmítnuty, takže náklady složitějšího následnému zpracování výfukových plynů - takový jako ti od Twintec - pravděpodobně zůstane viset spotřebitelem.

BNOX SCR systém TwintecTwintec nabízí upgrade Euro 6 pro vozidla s naftovým motorem. © VW / Twintec

Jak funguje Euro 6 dodatečného vybavení Twintec?

Systém BNOX SCR Twintec vstřikuje AdBlue do samostatně instalované, elektrického generátoru, který je poháněn pomocí turbodmychadla s energií. Generátor odpařuje AdBlue a odešle ji do výfukových plynů dále. Při chemické reakci, zatímco pouze CO2 zejména amoniak a CO 2, který reaguje s oxidy dusíku vyrobených. V konvenčním SCR katalyzátoru se roztok močoviny AdBlue se vstřikuje přímo do hnacího ústrojí. Vzhledem k tomu jsou potřebné teploty 220 ° pro provoz katalyzátorů SCR však obvyklá regulace emisí nefunguje optimálně v nízkém zatížení motoru ve studeném startu fáze nebo krátkých cestách.

Jaká je výhoda Twintec proti SCR systémy?

Řešení pro Euro 6 dovybavení Twintec vyhýbá nevýhodám konvenčních systémů SCR: Už generovány z teplotách výfukových plynů 150 stupňů amoniaku a také instalovány topné katalyzátor, který dodává energii při nízkých teplotách. Proto je reakce NOx může probíhat i při podstatně nižších teplotách výfukových plynů podle Twintec. To je v rozporu s stavu vozovky, kde je teplota výfukových plynů jsou částečně výrazně nižší než v bench testech. To je zvláště důležité pro budoucí měření emisí u nových vozidel od roku 2017, ve které musí být zkušený na cestě hodnoty.

By Euro 6 sanační nevýhody?

Bez nevýhod, upgrade Euro 6 s aktualizací pro systém SCR nepochází z: prvního testu ADAC z A dovybavit 6 EUR VW Passat (1,6-TDI) prokázala zvýšení spotřeby paliva. V důsledku toho je spotřeba motorové nafty je o pět procent vyšší než před konverzí. Generátor musí poskytnout další energii potřebnou pro dovybavení systému pro měření a vytápění. Nicméně, pokles emisí je obrovský: "Emise oxidů dusíku jsou sníženy o více než 90 procent"Said Thomas Burkhardt, ADAC viceprezident pro technologie. Spotřeba AdBlue byl u getesten prototypů asi dva litry až 1000 kilometrů. V nejhorším případě je spotřeba stoupá na tři litry AdBlue na 1000 kilometrů. Náklady na použití AdBlue pak zhruba o 20 centů na 100 kilometrů.