Merkelová je ještě ‚mnoho, mnoho let‘ spalovny

Zákaz zážehové a vznětové motory Zákaz spalovacích motorů od roku 2030

V Německu budou všechny zážehové a vznětové motory být zakázán od 2030th V jiných zemích jsou diskutovány Nitro zákazy.

© AUTOZEITUNG

Kancléřka Angela Merkel veslovali zpátky poněkud. AS ní "správný přístup" volal zákaz Nitro je nyní v rozporu s jejich výkazech v "Welt am Sonntag"Ve kterém uvedla, že dá motor další desetiletí. Vicekancléř Gabriel nyní vyjadřuje v rozporu. Vše o zákazů.

Poté, co německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) se v "Welt am Sonntag" byl umístěn na 27. srpna ve prospěch dieselového motoru a dal "Jen musíme také dieselových automobilů splnit naše cíle CO2 v příštích letech", Vicekancléř Sigmar Gabriel (SPD) behuptet nyní naopak: "Paní Merkelová chce zakázat od roku 2030 nafty"Řekl na vzhledu kampaně ve svém volebním obvodu v Dolním Sasku Salzgitter. On posílil naftu zpět a vysvětlil nejnovější dieselové motory jsou mnohem čistší a přišlo méně znečišťujících látek, než zážehové motory. CDU Generální tajemník Peter Tauber reagoval na Gabriela obvinění kancléře a nařídil jim na Twitteru rozhodně: "SPD Hendricks vyhlásila diesel bitvu. Není Merkel. Měl by přestat lhát." V programu ZDF "Berlin přímo" řekla Angela Merkel: "Vznětový tam bude mnoho, mnoho let projít, jako spalovací motor." Příští Merkel uvedla: "Nemá smysl nyní znejistit lidi." Most technologie motorů "nebudeme trvat roky, ale řekl bych, že desítky let." Tak kancléř odporuje své prohlášení ze dne 14. srpna 2017, ve kterém je ke konci dieselových motorů "Správný přístup" rozhodl, i kdyby chtěli zmínit jakýkoli časový rámec pro jeho realizaci. v "Welt am Sonntag" Nicméně, ona hovoří o automobilovém průmyslu podporou, ale připouští také potřebu pracovat, aby ke snížení emisí NOx z motorové nafty. Dokonce i kancléřka kandidát Martin Schulz a ministr hospodářství Brigitte Zypriesová (SPD) viz éru spalovací zdaleka kompletní. V opačném případě zachovat krajinu. To říká hlavní kandidát zelených Cem Özdemir v pondělních vydáních Spark Media Group: "Green jít do jakékoliv koalice, která nemá zahájit konec éry fosilních spalovacího motoru a zajišťuje vstup do bezemisní dopravy",

Gabriel se zdá být v panice. Skutečnost: SPD Hendricks vyhlásil válku na naftu. Není Merkel. Měl by přestat lhát. 1.2

- Peter Tauber (@petertauber) 28.srpna 2017

Modrý odznak je vyhnat naftu z měst (video):

Angela Merkel nevidí záře-ban

V Německu se diskutuje od počátku vznětového skandál, pokud to má smysl, stejně jako jiné země, je "uzávěrka" nastaven na Nitro-východu. Poslední Britain vzal naftu a svítící zákaz v oku. Jako různé média v Londýně oznámila s odvoláním na vládní zdroje, vstoupí v platnost na ostrově od 2040 dokonce úplný zákaz. To by mohlo být tak přísné, že zahrnuje také hybridní motory. by mělo být zlepšení kvality ovzduší pak elektrický pohon pouze povolené na britských silnicích. Zatímco mnoho jiných měst a zemí diskutovat o dieselové zákazy, němečtí Zelení uchýlit k národní strany, v diskusi o obecném žhavicí zákazu z roku 2030 o znovu. Vstanete k ukončení výroby vozů se zážehovým nebo vznětovým motorem v 2030th Od té doby by proto měly být vyráběny vozy pouze bezemisní. "Pokud se nám nepodaří prosadit to, pak je absolutně nikdo by", Předseda komentované Group Anton Hofreiter Baden-Württemberg ministerský předsedo Winfried Kretschmann (SZ) nedávno vyjádřil na národní stranu překvapivě kritický vůči požadavkům Hofreiters. On odmítl požadavek své strany pro žhavicí-Ban 2030 v konečném 2016th Dokonce se automobilový průmysl tlačil Grünenmit svůj názor, že německá automobilka by manévrovat s dodržováním spalovacího motoru do slepé uličky, s odporem: V té době bylo řečeno: Skandál falešných emisí výfukových plynů vznětového motoru musí být "budíček" být pro průmysl rychle přepnout do elektromobility.

Klady a zápory nitro-zákaz od roku 2030

Znečištění ovzduší je jedním z důvodů, proč od roku 2030 všechny zážehové a vznětové automobily by měly být zakázány v Německu. Ale v průběhu IG Metall se bojí o tisíce pracovních míst v Německu. Vzhledem k rostoucí elektrifikace a horečné pokrok v Asii ve vývoji baterií pro auta na elektrický pohon, kdo se obává, že německý průmysl by mohl být pozastaven. "Zdejší automobilový průmysl, nesmí působit jako brzdaře, ale musí sedět v čele technologického vývoje", Bavorský okresní manažer Jürgen Wechsler naléhala. Dokonce VW podniková rada hlava Osterloh již varoval před důsledky konce u benzinových a dieselových automobilů počínaje 2030 - 20 let dříve, než již bylo rozhodnuto nepřímo federální vládou (přístupové ZEV Alliance). Ihmzufolge bylo postiženo asi 25.000 pracovních míst v příštích deseti letech, což by bylo eliminováno houpačce na elektrický pohon. Podle zprávy "Spiegel Online" Na začátku října, že byly přijaty v Bundesrat rozhodnutí, které zakazuje vozů se spalovacími motory od 2030th Evropská komise bude požádán, je, "Stávající daně a sociální zabezpečení postup členských států vyhodnoceny z hlediska jejich účinnosti při podpoře mobility s nulovými emisemi ... takže zugleassen poslední z celé EU pouze bez emisí vozů na 2030", Ve Spolkové pravděpodobně viděl potřebu opatření, protože přechod na elektrický pohon, a to navzdory premium postupuje velmi pomalu. Za účelem splnění dohody Paris Air z roku 2015, Německo bude muset snížit své emise CO2 až o 95 procent. Cíl, který možná bude směrován drastických opatření v odpovídajících drahách.

Tyto důsledky budou muset Verbrennerverbot (video):

Nitro zákaz ve Spojeném království, aby do roku 2040

Nejen v této zemi plánuje zakázat benzinové a dieselové vozy jsou konkrétnější. Francie chce zastavit za prodeje aut se spalovacími motory na 2040th To znamená, že ministr životního prostředí Nicolas Hulot na 06/07/2017 při zahájení klimatického plánu nové vlády. Po odstoupení Spojených států od změně klimatu Pařížské úmluvy OSN chce zpřísnit své vlastní cíle v oblasti změny klimatu a uhlíkově neutrální do 2050th To znamená, že jen tolik, kolik klima poškozujících plyn CO2 skleníkový je emitováno, může být užíván například prostřednictvím lesy a skladování techniky z atmosféry. Zatím se energetická politika zákon French předpokládá snížení emisí o 75 procent pod úroveň roku 1990 do poloviny století. Kromě Paříže tři další města, aby plány pro vyloučení určitých vozidel již 2025. Podle zpráv z médií, města Atény, Madrid a Mexika rozhodla v průběhu "C40 Starostové Summit" 2025 vozidla s naftovým motorem by mělo být zakázáno ve městech. Atény by dokonce následovat příkladu žhavicí-zákaz a umožnit za několik let bez aut se spalovacími motory více. Paris již podnikla kroky a zakazuje týden všechny vozy, které byly postaveny před rokem 1997, průchod a Mexiko uloženou čas od času dopravní omezení. Hlavním důvodem je smog se potýkají miliony měst. Rozhodnutí v rámci konference o změně klimatu Organizace spojených národů (Paříž 2015) dělal předtím, a to nejen v německém automobilovém průmyslu pro mocné otřesy. Německo, model země v tomto ekonomickém sektoru, ZEV Alliance (nulové emise vozidla) se připojil. Toto sloučení má za cíl do roku 2050 všechny dopravní prostředky, které nejsou nulové emise vyhnat z ulic. Vozy s zážehové a vznětové motory mají pěstovat trvale patří k historii. V souvislosti Vedle Německa jsou již v současné době jiné země v rámci: Velká Británie, Nizozemsko, Norsko, osm amerických států a kanadské provincii Québec řekněme spalovací motory bojovat a chci, aby se plně konec do 35 let (mimo jiné Kalifornie ..). Cílem tohoto úsilí je snížit celosvětové emise až o 40 procent, a zabránit změně klimatu. Kromě úspory podle výdeji zážehových a vznětových motorů se odhaduje na značných miliarda tun emisí CO2.

Někteří výrobci, kteří chtějí upgradovat

Vliv na životní prostředí by byly ambitionerten Podle zúčastněných zemí ve velké míře - koneckonců, je stálý změny klimatu pádné rozhořčení je (částečně) odpovědná za: v dlouhodobém horizontu, by nemělo nadále zvyšovat moře a teploty vzduchu také použít iniciován ZEV aliance opatření, extrémní povětrnostní výkyvy by mohly být obsaženy cestu. Vzduch by být čistší, čímž nejen kvalita prodlužuje životnost, ale také méně lidí v důsledku plicních chorob kommen.Während forem mobility, jako je sdílení automobilů a veřejnou dopravu v mnoha zemích západního světa je již mnoho následovníků zemřel, globální trend je však ( o) něco jiného: bylo prokázáno, že řídit více a více vozů na světě je miliarda ochranná známka byla v roce 2010 poprvé popraskané. Politika stranou, existují i ​​samotní výrobci automobilů, kteří se stále více a více opatření ke snížení Austoßes znečišťujících látek a stále opustit benzínové motory a vznětové motory: Toyota, například oznámila v říjnu 2016 rovněž, aby se zdržela 2050 finále na běžných variantách pohonu i v budoucnu pouze zaměřit se na elektrických a hybridních jednotky palivového článku.