ACV je v rozporu mega kamiony

Gigaliner Gigaliner

ACV Automobil-Club Verkehr nyní podporuje kampaň proti kontroverzní mega nákladních automobilů v Německu. Po dobu pěti let Gigaliner svitkové teď byl testován, přes ...

© ACV Gigaliner Gigaliner

... Německých silnicích. Nyní je praxe test je dokončen. A to i přes kritiku a obavy dlouhé kamiony mohou pravidelně jízdy od ledna 2017th

© Imago

Po dobu pěti let Gigaliner válcované zkušebním provozu na německých silnicích, od ledna 2017, může dlouhé kamiony pravidelně řídit. Aliance Pro-Rail Aliance Sdružení pro životní prostředí a ochranu přírody Německa (BUND) a Aid Association německého životního prostředí (DUH) dostane ACV Automobil-Club Verkehr nyní zvýšit svou činnost. Podle jejich názoru je Gigaliner porušují evropské právo.

Velkou aliance proti mega nákladní vozidla sestávající z Pro-Rail aliance, Sdružení pro životní prostředí, ochranu přírody Německa (BUND) a Asociace německého ochranu životního prostředí (DUH) je nyní vybaven novým růstem s ACV Automobil-Club Verkehr. ACV vidí LHVs především bezpečnostní riziko pro mnoho účastníků silničního provozu, jako již na každém pátém smrtelné nehody, kamion je zapojen. Dlouhé nákladní auta by dále zhoršovat zmatek během dlouhé předjíždění a obstrukcí účastníků silničního provozu a dopravní situaci na křižovatkách. Často žádné bezpečnostní rozpětí pro ostatní účastníky silničního provozu je dána i těžší vozidla bude muset uchýlit k zahraničním dráhy. Spolu s dalšími skupinami, bude ACV Automobil-Club Verkehr stále brání přijímání LHVs. Vydaný 01.1.2017 federálním ministerstvem dopravy schválení pravidel pro více než 25 metrových nákladních vozidel v rozporu proto rozporu s právními předpisy EU, takže pohled ze čtyř sdružení. Vyhrožují cílů v oblasti klimatu v Německu a představuje riziko pro bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Se soudem, že Aliance by se zastaví mega nákladních vozidel: "Schválení pravidel pro dlouhé kamiony zjevně porušuje směrnici 96/53 (ES) definuje maximální rozměry pro nákladní automobily. Pouze ve výjimečných případech by mělo být možné u některých činností nebo jako součást testovací fázi překročí toto množství. Obvyklý provoz těžších vozidel, jak je povoleno v Německu se tato směrnice neumožňuje. To je v rozporu s evropským právem"Řekl advokát Remo Klinger, který zastupuje Pro-Rail Alliance, The Bund ACV a duh. Kromě toho se Aliance opírá o průzkumu Forsa, podle jiné výsledek, tři čtvrtiny všech Němců nechtěl Gigaliner na ulicích.

Gigaliner v Německu od roku 2017 pravidelně jít

Dlouhé vozy, nazývané také Gigaliner, nechá se pravidelně jezdit na některých silnicích v Německu od ledna 2017. Po dobu pěti let dlouhé testovací fáze - 13 států, 60 firem a 161 dlouhé kamiony byly zapojeny - nechá ministr dopravy Alexander Dobrindt (CSU) pro nový rok běžného provozu na trasách, které jako provincií "vhodný" brán zřetel. Takzvané mega kamiony mohou mít délku až 25.25 m dlouhý, což je 6,5 metru delší než dříve povolené délky kamionu. Možná - být až 44 tun - a to i za běžných nákladních automobilů. Tak, že lhůty jsou zavěšeny u tří z pěti typů výhřevnosti. U ostatních dvou typů, v průběhu zkušební fáze se prodlužuje. pohromadě veškeré informace o gigaliners.

Jaké "režim řízení" Gigaliner?

Dlouhá jízda kamionu na takzvaný pozitivní sítě. Poslední protáhl přibližně 11.600 kilometrů silnic - asi 70 procent z nich byli dálnic. Síť může být stále aktualizován a rozšířen. Zkouška z výhřevnosti je až na některé formy traktorových návěsů, které jsou více dokončení testování.

Kde potkám dlouhé kamiony?

13 z 16 států otevřelo několik tras pro nařízení osvobození Gigaliner podle ministerstva dopravy nedávno. V je povolen Severní Porýní-Vestfálsko pouze 17,80 dlouhý trailer, pokračuje dalších sedm let ve zkušebním provozu. V dlouhých nákladních automobilů dosud nejsou Berlin, Porýní-Falc a Sársko. Bohužel pro přepravců: "Rozmanitých je problém"Říká Ingo Hodea z německé nákladní Svaz spedice a logistiky.

Co takový Gigaliner?

Zkouška dlouhých nákladních vozidel zjištěno, podle ministerstva dopravy, že dva LHVs nahradit tři konvenční nákladní vozidlo. 25 meter vozík 53 shrnuje palety, zatímco konvenční vozík lze vložit 34 palety. Takže bude spotřebovávat v rozmezí 15 až 25 procent méně nafty. Infrastruktura, výsledek ministerstva však bude napjatý Giganliner není silnější než obvykle.

Pobídkou k přepravě více zboží na ulici?

Je ohromující, že ministerstvo poskytuje prostřednictvím Gigaliner nespecifikuje přechodu ze železnice na silnici. když "Pro-Rail Alliance" nikdo nepochybuje to, nicméně, a odkazuje na studie Technické univerzity v Wildau a na Technické univerzitě v Berlíně. asi 7,6 procenta železniční nákladní dopravy na silnici - poté, co by - nalákat úsporami. To odpovídá podle výpočtů asi 7000 dalších cestám nákladními automobily na německých silnicích každý den.

Jak dlouho tyto dlouhé kamiony jsou vůbec?

Gigaliner s přívěsem je 25.25 metrů asi 6,5 metrů delší než normální vozíku. Nicméně, dlouhé kamiony nesmí být těžší než běžné nákladní automobily. Mohou vážit až 40 tun. Čisté kamiony bez přívěsu musí být 17,80 m dlouhý, pro ně zkušební doba se prodlužuje o dalších sedm let. Rovněž bude testována 25.25 metrů dlouhý Gigaliner za určitou formu tag zase jeden rok.

Gigaliner nebude zasahovat do provozu?

Obává se, že by mohlo být přes dlouhé kamiony postižením, dosud neuskutečnil. Také obavy o bezpečnost jsou dosud vysoké. "Na 80 kilometrů za hodinu dlouhé kamiony mají kratší brzdnou dráhu, protože brzdové několika os", Hodea prohlášen německým spedice a logistiky asociace. Ale ADAC požaduje, aby podmínky pro běžný provoz výhřevnosti musí být stejná jako u zkušebního provozu. Dlouhé vozy by měly být rovněž vybaven pokročilými systémy pro podporu řízení a měla by být vedena řidiči zkušení a speciálně vyškolení kamionů. Limit hmotnost 40 tun by neměl být změkl. Jasná kritika tam ADAC na paměti, že parkoviště pro Gigaliner stále chybí.

Jaká omezení jsou zde pro dlouhé kamiony?

Dlouhé nákladní auta není dovoleno předjíždět na dálnicích. V opačném případě jsou povoleny pouze v případě, že vozidla, na kterém Gigaliner chtějí přes, že nejsou více než 25 kilometrů za hodinu. Řidiči nemusí být speciálně vyškoleni, ale musí být pět let v držení řidičského průkazu a pět let zkušeností v oblasti komerční silniční dopravě a provozu mají.