Tyto náklady číhá na TÜV

Většina nedostatky v HU a AU brzd Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Každé dva roky, auta reprezentace na hlavní šetření. Často auditor popírají pečeť z důvodu drobných defektů. S naší kontrolní seznam vyhnout se závažné chyby.

© imago Většina nedostatky v HU a AU chybějících dokladů Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Nepochopitelné, ale bohužel často stává: Chybějící doklady. Kromě osvědčení o registraci vozidla (registrační certifikát I), musí být certifikát předložený zkoušku emisí. Kteří provedli úpravy na svém vozidle, musí také nést příslušné papíry. zkoušející někdy reagují velmi citlivé na nedostatek technickém průkazu.

© imago Většina nedostatky v sadě HU a AU podpor Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Stejně neústupný, zkoušející s neúplnými lékárničky, nedostatek výstražné trojúhelníky a bezpečnostních vest. Připomínka: Lékárnička má datum vypršení platnosti. Nezapomeňte zkontrolovat, než se na hlavní šetření.

© imago Většina nedostatky ve světlech HU a AU Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Funkce svítidel, můžete snadno zkontrolovat. parku jen tak nechat své auto na první pohled kupředu a díky pokrokům Windwärts přední stěně a projít různými funkcemi. Alternativně může pomoci s vizuální kontrolou jste zjistili kamaráda nebo známého. Test osvětlení pro následující funkce: vysoká světla, Potkávací světla, parkovací světla, signální levá zatáčka, blikač pravé, zadní světla, brzdová světla, zpětná světla a pokud je to nutné mlhová světla. Pro testování, zda Navíc nízká paprsek je správně nastaven.

© imago Většina nedostatky v HU a AU výstražných světel Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Nebo ještě jednodušeji: zkontrolujte výstražná světla. jedna z kontrolek trvale osvětlené vozidlo vykazuje vadu, která také nezůstává ungemerkt s auditory a zabraňuje TÜV odznak normálně.

© imago Většina nedostatky v HU a AU brzd Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Pracovní brzdy jsou důležité pro bezpečnost. Samozřejmě, že auditoři GTU, DEKA, GTU a kus zkontrolovat zde obzvláště přesné. Takže neexistují žádné překvapení a je třeba, aby reprezentace opět z důvodu vadných brzd, které kontrolují před destiček a kotoučů přes jednoduchou vizuální kontrolou.

© imago Většina nedostatky v HU a AU brzd Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Za tímto účelem je demontáž pneumatiky není nutné. Použití baterku zkontrolovat, zda obložení nejsou dostatečně silné. Plátky by měly být nepoškozené a nemají hluboké rýhy. V opačném případě se obraťte na servis a získat radu od odborníka.

© imago Většina nedostatků v pneumatikách HU a AU Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Odejít na TÜV, DEKRA, GTU nebo kus s prázdnou pneumatikou dříve, auditoři budou pravděpodobně dát svou kondici řídit v otázce. Ale i na opotřebovaných pneumatikách, inženýři jsou alergičtí.

© imago Většina nedostatků v pneumatikách HU a AU Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Hloubka dezénu nejméně 1,6 mm, je povoleno v Německu u letních pneumatik. V nejlepším případě, že pneumatiky by měly mít mnohem více profil. Chcete-li zjistit, můžete použít elektronický profil tester. Ale to je také zdarma.

© imago Většina nedostatků v pneumatikách HU a AU Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Goldene Rand z jedné mince eura je tři milimetry tlustý, a jsou ideální pro měření hloubky dezénu. Mizí zlatý prsten v dezénu, je bez závad zde. Samozřejmě, že pneumatika musí být jinak v bezvadném stavu.

© imago Většina nedostatky v HU a AU Rockfall Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Držíte obraz je přehnané? Nicméně, nemůžeme souhlasit. Ale i menší skalní řícení, a to zejména v zorném poli, často vedou k majitelé automobilů jízdy od farmy bez TÜV těsnění. Zde může kontrola v každé jízdní situaci.

© imago Většina nedostatky v suspenzi HU a AU Guide: Mezi nejčastější nedostatky v Hautpuntersuchung (HU)

Totéž platí pro Überpüfung podvozku a řízení. K tomu musíte být profesionál. Buďte opatrní při zatáčení na hluk a neobvyklé chování vozidla. Dokonce i auto nárazy nemusí odrazit zpět. Pak možná pružiny nebo tlumiče jsou již beze změny. Vada, která se nejlépe řeší před hlavní zkouškou.

© imago

Tyto náklady jsou TÜV, DEKRA, GTU nebo kus na hlavní šetření. Často malé vady zabránit prestižní pečeť. Řekneme vám, co se podívat na krátký-Check a zradil náklady TUV.

Kolem jeden ze čtyř automobilů na které se vztahuje obecné inspekce (HU) a zkoušku emisí (AU), TÜV hlášeny. Zvláště nepříjemné: Často existuje pouze malé nedostatky, které brání prestižní pečeť. Tak se vyhnete dodatečným nákladům, zbytečné výdaje času a akutní návštěva servisu, máme uvedeny nejběžnější závady pro vás. Již dříve TÜV monopol, nyní inspekce auto DEKRA, GTÜ a Kus přijmout vozy pod mikroskopem a jsou proto důležitým faktorem pro bezpečnost na německých silnicích. Každé dva roky, nové vozy až po třech letech, auta na HU a AU reprezentací. Majitel zapomněl potřebných dokladů k vozidlu, cesta byla volná. Kromě osvědčení o registraci vozidla (registrační certifikát I), musí být certifikát předložený zkoušku emisí. Kteří provedli úpravy na svém vozidle, musí také nést příslušné papíry.

Většina TÜV nedostatky ve videu:

Tyto náklady jsou hrazeny TÜV

Stručný kontrola vozidla se důrazně doporučuje před zkouškou. Varují vesty a výstražný trojúhelník na palubě a lékárnička je hotová? Dělat světla a blinkry správně a jsou tyto nastaveny správně? Mají pneumatiky dostatečně běhoun a vzduch? Jsou brzdové kotouče nebo brzdové destičky opotřebované, nebo dokonce dát systém řízení nebo zavěšení podivné zvuky nebo nefunguje správně? Otázky, které mohou být zodpovězeny rychleji kamenné čipy v čelním oknem a blikajícími výstražnými světly v kokpitu. Zatímco někteří majitelé automobilů odmítl to jako triviální záležitost a dílenské návštěvy jsou plánovány nebo již dohodly, může auditor neposlouchá důvodu. Kýžené pečeť, které splňují zákonné požadavky v šetření.

Tato náklady vynaložené TÜV (náklady v EUR)
zkoušejícíBundesl.
HU pro
Auta (vč.
AU)
 
HU pro
Auta (vč.
AU)
HU pro
motocykl
(Vč. AU)
HU pro
motocykl
(Bez AU)
 TÜV HanseHamburg 98,00 53.50 66,00 40,00
 TUV NordHamburk, Brémy, Dolní Sasko,
Sasko-Anhaltsko, Schleswig-Holstein,
Mecklenburg-Vorpommern,
Severní Porýní-Vestfálsko
 99,00 71,90 66,75 43,20
 TUV NordHesse, Porýní-Falc,
Sársko
 89,00 66,20 64.20 41,90
 TUV NordBerlin, Brandenburg 95,64 66.64 64.20 42.65
 TUV NordBaden-Wuerttemberg, Bavorsko 90,80 61,50 64,00 41,90
 TÜV SüdBaden-Wuerttemberg, Bavorsko 98,00 53.50 64,90 40,20
 TÜV SüdSasko 99.50 67,50 64.20 44,20
 TÜV ThüringenBerlín, Durynsko 96,00 59,00 61,00 43,00
 kusvšechny provincie 86.00 až
 102.00

 
58,00 do
 72,00
 

 
60.00 až
 68,00
 
 
 42.00 až
 46,00
 
 DEKRAvšechny provincie žádný
 informace
 žádný
 informace
 žádný
 informace
 žádný
 informace
 GTÜvšechny provincie 86.00 až
 102.00
 
 62.00 až
 72,00
 
 62.00 až
 68,00
 44,00 do
 46,00
Náklady od července 2016

Mnoho TÜV vady lze předcházet

Další tip na konec: stát co nejrychleji reprezentace po 24 měsících na další generální inspekci v TÜV, DEKRA, GTU nebo kus. Po uplynutí lhůty, majitelé vozidel mají dva měsíce na to vnímat událost. Poté, co že to bude drahé. Povlak motoristé těchto dvou měsíců, inženýři a nechali vozidlo zkontrolovat přesně a výpočet dodatečných nákladů prémii ve výši 20 procent. Mají majitelé automobilů, pak ani vyřešen nejzákladnější chyby v předehře k nedávnému nápad HU je o to více nepříjemné.

Intervaly pro všeobecné inspekce

typ vozidla1. vyšetřování2. šetření
autopo 36 měsícíchkaždých 24 měsíců
motocyklypo 24 měsícíchkaždých 24 měsíců
Táborníci do 3,5 tuny *po 36 měsícíchkaždých 24 měsíců
Přívěsy až do 750 kgpo 36 měsícíchkaždých 24 měsíců
Přívěs nad 750 kg do 3,5 tuny *po 24 měsícíchkaždých 24 měsíců
* Schválené celková hmotnost
Jiné problémy se službami
All turbodmychadla
Fakta a pokyny pro změnu svíčky
Vše pro výměnu oleje
Opravdu dát jumpstart
určit správnou velikost pneumatik
Tipy pro cenovou nabídku
Změna Schweibenwischer správně
Tipy pro použité nákupu automobilu