JAK Adblue ‚aplikován

AdBlue technologie AdBlue: Drobné kapičky, velký problém

AdBlue se vstřikuje do výfukového plynu přes ventil a pomáhá v katalyzátoru SCR na konverzi oxidů dusíku

AdBlue plnicí hrdlo AdBlue: Model

Jednoduchý kryt pro AdBlue musí být využívání vedle nádrže je pod klapkou a ne v koncích kufru

AdBlue čerpací Mercedes AdBlue: V zahraničí

Na testovací jízdu ve Švédsku AdBlue byla vybitá; na čerpací stanici tam byl jen nadměrný truck kanystr

AdBlue přísada nádrž VW Sharan AdBlue přísada tank VW Sharan

AdBlue vyžaduje další nádrže, který je vytápěn topení v silné mrazy

AdBlue tankování AdBlue plnicí hrdlo

V Audi Q5, uzavření nádrže AdBlue lze otevřít pouze s příslušnou zásuvkou

Je moderní vozidla s naftovým motorem AdBlue out, ale nelze spustit. A doplňování roztoku močoviny je zbytečně složité pro automobily

Zlé začíná, jak se často s displeji v přístrojové desce: „Prosím, doplňte AdBlue - dokonce 2400 km“. Ignorování volání o pomoc z nafty do roztoku močoviny, auto zůstane v nejhorším případě jsou: Bez AdBlue motor není možné nastartovat. V nejlepším případě diesel stále běží v nouzovém provozu. Zde by mohl pokračovat technicky auto - pouze emise oxidů dusíku by se zhoršila. Vzhledem k tomu, diesel, ale pak již nesplňuje emisní normy, zákonodárce poskytuje kvazi imobilizér životního prostředí. Automobilky mají údajně velikosti nádrže na AdBlue tak, že mají být obsazena v průběhu inspekcí v dílně. Tam spadají do necelých deset eur za láhev o 1,89 litru ještě náklady na pracovní sílu, obvykle kolem 50 eur. Ale zkušenost v testu denně ukazují, že často na cestách často třeba doplnit ještě dříve. A na čerpacích stanicích jsou obvykle jen velké deseti galon plechovky pro nákladní auta (kolem 14 eur). Vzhledem k tomu, výplň nevejde otvor AdBlue nádrže, rozlití je nevyhnutelný. A čerpacích jako kamiony nejsou všude k dispozici pro vozy: testy v terénu, jako je BMW a Total se teprve začínají.

Modrá plaketa pro automobily se vznětovými motory:

To, co potřebujeme Diesel AdBlue?

Moderní použití nafta AdBlue ke snížení emisí oxidů dusíku. To vyžaduje standard 6 emisí Euro, nově aplikovaný od prvního září 2014, to vše přijde na trh vozů na az prvního září 2015 všechny nové automobily. motorová nafta nyní může vydávat místo 180 až 80 miligramů oxidů dusíku na kilometr. Aby mnozí výrobci automobilů používat SCR katalyzátory již dlouho používá v konstrukci vozíku. Tyto stavět oxidy dusíku používat AdBlue, který se skládá z 32,5 procent močoviny a 67,5 procent deionizované vody. Chemické je bez zápachu a netoxický.

AdBlue uvolňuje čpavek

AdBlue je vstřikováno přímo do výfukového traktu, kde se uvolňuje volný amoniak. Tento reaguje v SCR katalyzátoru s oxidy dusíku a převádí je na dusík a vodní páru. Řízen řídicí jednotkou motoru měřicího modulu zajišťuje, že vždy množství potřebné pro rychlost a zatížení vozidla se vstřikuje. Spotřeba se pohybuje kolem čtyř až šesti procent nafty. Vzhledem k tomu, AdBlue zamrzá při -11.5 °, nádrž na aditivum do všech vozů může být vyhříván.

Co je to AdBlue?

AdBlue se skládá z 32,5 procent močoviny, neškodnou, syntetické sloučeniny dusíku, a demineralizované vody. K dispozici je pouze jednou z variant.

"AbBlue prázdná nebo náplň"-Meldung

Palubní elektronika indikuje, kdy je AdBlue doplnit. Zprávu nelze ignorovat nejpozději po potřetí, neboť motor běží jen při sníženém výkonu, nebo vůbec může být spuštěn.

Můžeme naplnit AdBlue sami?

Ano, můžete dobíjet přísadu samotnou. U některých vozů, doplňovací sada může to být nutné. Všechno důležité je to v konkrétním návodu k obsluze. Po naplnění AdBlue zapnout zapalování a počkat, až elektronika uznala novou úroveň. To může trvat několik minut.

Může AdBlue zmrazit?

Ano, bod mrazu AdBlue je -11 stupňů Celsia. Proto AdBlue nádrže se obvykle zahřívá. Pokud pacient extrémně nízkých teplotách a ohřívače nádrže nemůže ihned rozmrazení AdBlue kapaliny se doporučuje teplý garáž a málo čekací doba.

Může AdBlue přetečení při doplňování?

Jo, tak raději pomalu naplnit. Mimochodem: Někteří výrobci provozovat příliš byly dokončeny AdBlue podle přepadem zpod vozidla přímo do vnějšího prostředí. Mnohem více škodlivé pro nátěrové hmoty, a to, že by při výskytu močovina Směs plnicího otvoru oleje a protéká barvy. Je však třeba něco AdBlue přicházející do styku s barvou vozidla, okamžitě omyjte velkým množstvím vody.

AdBlue v nádrži přímo?

Ne! Za žádných okolností naplnit AdBlue přímo do palivové nádrže.