absolutním bezpečí

1964 napadl inženýrům principu přerušovaného brzdou a vybudoval protiblokovací brzdový systém, který nejprve přišel do Mercedesu třídy S v roce 1978 za příplatek k použití - nyní je systém v Evropě, je třeba

Buďte upřímní: Pokud jste někdy udělal skutečný nouzové brzdění? Brzdový pedál až k podlaze rohož stlačeno, v blízkosti tele křeče, sevřena horní část těla s nataženýma mezi volantem a opěradla. Pravděpodobně jen. Málo To je důvod, proč mnozí řidiči jsou překvapeni, při nouzovém brzdění, když je brzdový pedál pulzuje na pravou nohu, který vibruje auto a dělá zvuky, které jsou připomínající hlasité hřmění břicho.

Automobil je zaparkován. Štěstí, nic se neděje. Ale co bylo s autem děje? Ti, kteří se okamžitě hledají horečně v přihrádce na vizitky od správce dílny ať se říká: oni sedět a relaxovat. Bylo to jen protiblokovací brzdový systém (ABS), která zasahuje do nouzové situaci. Tento systém je zodpovědný za to, že kola neblokují ani s tvrdým nouzovém brzdění, vůz zůstává řiditelné a řidič může vyhnout se překážkám, zatímco degraduje urychlit.

Od 1000 do 140 členů

Na začátku 20. století, automobilka také úvahy o tom, jak lze zabránit zablokování kol při brzdění auto. Nicméně, až do roku 1964, nebyl vhodným řešením. Většina systémů (pak mechanicky) byly příliš pomalé a příliš těžký. Teprve v roce 1964 princip přerušovaným brzdy se opět zvýšila a hrál si na výrobní připravené systému.

První systémy německé firmy Bosch, průkopník ve vývoji s protiblokovacím brzdovým systémem, se skládala z více než tisíc dílů a byly proto zranitelnější. To nebylo až do poloviny sedmdesátých let se výpočetní techniky stále pomalu přesouvá do automobilového průmyslu, inženýři podařilo vyvinout menší systém, který sestával pouze z asi 140 dílů a zvládnuté zkoušky v poušti a za polárním kruhem.

První vůz s ABS byl Mercedes S-Class

V roce 1978, ABS šel do výroby a byl nejprve nabídnut v S-Class Mercedes přirážka, o sedm let později, to bylo poprvé použit jako standard v Ford Scorpio použity. V zásadě je tento systém instalován za posledních 30 let více než 150 milionů krát, se nezměnil dodnes. V každém kole je snímač, který monitoruje otáčení a dopředu jako informaci do řídicí jednotky.

Pokud se kola právě snadno zablokovat, řídicí jednotka způsobí okamžité snížení brzdového tlaku, o chvíli později se opět zvýší. toto "Brzda-close-brake-open"Hra se stane tak rychle, že se nám to cítit vibrace a pulzující brzdový pedál v autě. V závislosti na přilnavosti pneumatiky, otevírá a zavírá brzdy pět až patnáct krát za sekundu. To je důvod, proč pneumatiky už ječí, jako je tomu ve starých Holywood Gazy, ale je to jen proto, aby slyšel jeden vícekrát krátce kňučení.

Ovládací zařízení, jak malý jako uzávěrem

V Bosch, protiblokovací brzdový systém je naladěn na každé auto samostatně. Před tím, než Erl král cestuje na cestě k testování, se dostane vynechal protiblokovací systém v únavné set-up práce na zkušební dráze. V současné době je řídící jednotka ABS se skládá pouze z 14 dílů - jednoduchý počítačový čip, malé jako uzávěrem. Ale nejen velikost a hmotnost systému byly sníženy. Takže řidič může soustředit na plné brzdění v případě nouze dohromady, vibrace ve voze byly odstraněny v co největší míře.

Z ABS, ESP vynořil

Dnes Swabians jsou vedoucí postavení na trhu v aktivních bezpečnostních systémů v automobilovém průmyslu. Velký podíl na tomto úspěchu je elektronický stabilizační program ESP, vývoj, který se vynořil z ABS a 1995 přišla na trh - opět v Mercedesu S-Class. Praktický na ESP je to, že nejen zabrání zajišťovací kola, ale udržuje auto na malých hnacích chyby ve stopě a předení pneumatik zabráněno (brzděním jednotlivých kol). ale je to také dvakrát dražší než ABS.

Ale studie z USA ukazují, že investice se vyplatí. Uvádí, že v roce 2006 pouze bezpečnostním pásem a více motoristům životů bylo zachráněno než ESP. Dobře evropské dopravní a bezpečnostní experti uznávají, že ESP povinná pro všechny vozy v Evropě, které byly náročné na léta - v Německu nejméně 72% všech nových vozidel v roce 2005 bylo vybaveno elektronickými pomocníky - a roste. Bohužel, mnoho malých vozů jsou stále objednat bez ESP, protože poplatek je při nízkém ročním počtem ujetých kilometrů u některých kupujících příliš vysoká.

ABS je povinná ve všech nových automobilech od roku 2004 v Evropě

Úspěch by stráže silnice z Bruselu, ale vyhráno: Od roku 2004, ABS u všech nových automobilů ve standardu EU. Jistě jedním z důvodů je skutečnost, že počet obětí v té době snížil z 6613 na 5361 (ve srovnání s rokem 2003 a 2005).
úzce