Takže si chránit automobil před korozí

Rez na autě: ochranu, péči & amp; oprava Rez na autě: zachování, udržování & oprava

Rez na autě jezdí mnoho majitelů aut, bledost obličeje. Vysvětlíme, jak se chránit s náležitou péčí a pravidelnou kontrolu.

© Imago

Rez na autě je hrůza každého majitele vozidla. Rutinní kontroly a údržby se můžete chránit před červeno-hnědé skvrny. Ukážeme rizikových míst a odpovědi na nejdůležitější otázky!

Zejména v zimě přináší optimální podmínky pro vznik koroze na autě. Zatímco jedna v dnešní době málokdy vidí úplně zrezivělý vozidla, protože těla jsou nyní zahrnuty výrobci se zinkem. Ale i při moderních automobilů chladu, vlhkosti a zejména posypové soli na silnicích podporují tvorbu rzi a korozi. Při správné péči a pravidelných revizí, ale můžete chránit před červeno-hnědé skvrny barev a vozidel dílů. Obecně platí, že všechny body na voze, kde voda nebo sůl může hromadit v ohrožení. Z tohoto důvodu je důležité, aby pravidelně přezkoumá všechny odvodňovacích kanálů, drážek a mezer být stautes vody. Pokud se opravit nečistot nebo listy, může se voda nevypouští a je doslova živnou půdou pro korozi. Dokonce i drobná poškození laku může být na voze, příčina rzi. Již bohaté malé kamenné čipy nebo škrábance, takže kov není dostatečně chráněny. Z tohoto důvodu takové škody jsou nejlépe opraveny vždy stejný s dotykové pero. Jeden dostane za skromný výdaje z obchodníků. Navíc, auto může být přesunuta do prádla v pračce s ochrannou vrstvou vosku - ještě lepší utěsnění barvy dvakrát ročně i voskem.

Více informací: Ochrana proti kunám

Tipy na ochranu proti korozi na auto (video):

Pravidelné kontroly chrání proti rzi na auto

K ochraně automobilu před korozí a podklad je třeba pravidelně kontrolovat. Moderní auta mají obvykle ochranu podvozku, ale také včetně vody může shromažďovat a poskytovat korozi. Ve chvíli, kdy ochrana je trochu starší a už má první praskliny, vlhkost může proniknout. Čas od času by měla být ochrana podvozku odstraněna a všechny jsou mezi pečlivě vyšetří na rez - dokonce možné právo na příští kontrole vozu. V tomto případě je spodní patro může být přímo utěsněny voskem nebo určitou Kriechölen. Dalším rizikem pro rez na autě jsou mokré nohy nebo trup a zamlžená okna. To ukazuje na vlhkou interiéru, který může také ukázat jako ideální živnou půdou pro korozi. Na rozdíl od toho se můžete chránit tím, že vymění materiálu rohože s pryžovými rohožemi a například specifikuje sloupec naplněný toalety koček ponožky do auta. Více informací: Tipy, aby se zabránilo zamlžení oken

Které části vozu jsou zvláště citlivé na rez?
Zvláště citlivé vůči korozi všech částí, které nejsou pozinkované jako tělo. Patří mezi nápravy, klouby a závěsy, stejně jako hrady, nechráněné překrývající listů nebo svary. Dále, vnitřní strana sukně, hrany dveří, dutin v krytu a zadních spodních okrajích jsou v nebezpečí. Aby se zabránilo korozi, vlastní, speciální vosky, tuky nebo penetrační oleje pro postřik. Nicméně ochrana by se měla opakovat v pravidelných intervalech, jak to myje v průběhu času.

Tyto stránky jsou zvláště zranitelní Rust (video):

To, co dělá na spodku vozidla prát?
Podvozek umýt vymýt zbytky soli nepomůže mnoho moderních automobilů, protože podvozek ochrana odmítá hodně vody. Chcete-li skutečně vyčistit podkladu musí běžel čas od času zdá, že Pro. Může odstranit ochranu, provést čištění a utěsnění podkladu podlahy. Nicméně podvozku mytí je dobré vyčistit také mírně rezavějící subjekty, například výfukového systému a náprav. Zejména v zimním období, auto by měly být pravidelně promyje uvolnit barvy od zbytků solí a nečistot.

Co vakuové těsnění?
Přestože dutiny těla jsou již uzavřeny v moderních automobilech od samého počátku, ale ani tato ochrana je někdy po. Následná vakuové utěsnění může být užitečné pro prodloužení životnosti automobilu. Při vysokých teplotách se vstřikují za vysokého tlaku voskem nebo speciálních maziv všech exponovaných místech. V závislosti na velikosti vozidla, avšak léčba může stát celoživotně 1000 eur.

Jak je vůz zaparkován nejlepší ochranu proti korozi?
Chcete-li být co nejlépe chráněny proti korozi, auto by měly být suché a dobře větrané v garáži. Dostatečnou ventilaci v garáži, ale není zaručeno, může se na kondenzaci auta, které mohou vést k rezivění. V takovém případě je lepší zaparkovat auto venku, kde se mohl proudit vzduch.

Můžete opravit drobné rezavé skvrny sami?
První rez na laku může být zaleštit snadno obecně. Pokud rez již zaútočila na barvu vozu, tak odborníci nebo zkušení DIYers by měly pracovat. Body jsou třel s brusným papírem nebo drátěným kartáčem, dokud není vidět žádná rez. Poté se bod by měl být znovu naplněn a zpracuje se odstraňovač rzi vyčištěné, aby se zabránilo nové rzi. Železářství také známý jako rez konvertory jsou nabízeny. Tak, že se rez se převede na sloučeninu železa a zabrání dalšímu korozi.

Jiné problémy se službami
Náklady na TÜV
All turbodmychadla
Fakta a pokyny pro změnu svíčky
Vše pro výměnu oleje
Opravdu dát jumpstart
určit správnou velikost pneumatik
Tipy pro cenovou nabídku
Změna Schweibenwischer správně
Tipy pro použité nákupu automobilu

Lena Reuß