Celoroční pneumatiky jsou zimní pneumatiky?

Celoroční testu pneumatik 2017 Celoroční testu pneumatik 2017

Zkouška z deseti Celoroční pneumatiky a zimní odpovídá na otázku, zda profilů Allseason skutečně vhodné jako alternativa klasických zimních specialisty.

© Daniela dlaň Celoroční testu pneumatik 2017 Celoroční testu pneumatik 2017

Test vůz: Audi A3 1.4 TFSI Sportback se šestistupňovou manuální převodovkou a automatickou odpojení válce (COD). 150 k, 250 Nm točivého momentu, 5,0l S / 100 km 1, 1230 kg 1, cena (1,5 TFSI): od 26,600 eur.

© Daniela dlaň Celoroční testu pneumatik 2017 Celoroční testu pneumatik 2017

Zkušební kolo: Enzo G je pětipaprsková hliníková kola je k dispozici s čtyř a pěti otvorů přípojek. Velikosti jednodílné rozmezí litého kola od 5,5 x 14 a 8 x 18 palců. Ceny začínají na 77 eur.

© Daniela dlaň Celoroční testu pneumatik 2017 Celoroční testu pneumatik 2017

Objektiv: Používáme moderní měření GPS technologie.

© Daniela dlaň Toyo Celsia Umístěte 10: Toyo Celsia

sníh: Vodicí strana na zadních kolech, je nižší než přední, tím obtížnější manipulace. mokrá: Plave na včasné a má malou boční vodítko dopředu. Toyo je odsunuta na mokré trati. suchá: No temperamentní sportovní pneumatiku, ale pro bezpečnou jízdu. Nicméně: dlouhá brzdná dráha. celkem: Déšť a sníh přinést Toyo brzy na hranici, v vysušte brzdy mau. cena: 265 eur. třídy Label: E / C / 70 dB (A).

© Daniela dlaň Hankook Kinergy 4S H740 Místo 9: Hankook Kinergy 4S H740

sníh: V manipulace pneumatiky působí nepřesné a rád pro změnu mezi nedotáčivost. mokrá: Nejdelší brzdná dráha, brzy nedotáčení, citlivé na měnící se podmínky zatížení: vlhkost není Hankook. suchá: Přesné turn, ale snadno šroub na zadní nápravě - to rychle ve slalomu. celkem: Staví na přední vždy větší přilnavost než vzadu a má nejdelší brzdnou dráhu za mokra. cena: 270 eur. třídy Label: E / C / 72 dB (A).

© Daniela dlaň Pirelli Cinturato Celoroční Seat 8: Pirelli Cinturato Celoroční

sníh: Pirelli má nejdelší brzdnou dráhu na sněhu a je citlivá na změny zatížení. mokrá: Pozdní aquaplaningu i na brzdy. Z hlediska manipulace, pomalý, ale zrádný; ale pomalu. suchá: Pirelli nenastaví akcenty v suchých podmínkách. Low zatáčkách na hranici, brzy nedotáčivosti. celkem: Na vlhkostních problémů, sníh rychle vyčerpány. Nástupce bude lepší. cena: 315 eur. třídy Label: C / B / 69 dB (A).

© Daniela dlaň Falken Euroall Season AS200 7. místo: Falken Období Euroall AS200

sníh: Jeho významná nedotáčivosti tendence stejně jako mírné trakční omezit zimní vhodnost. mokrá: Dobrá trakce, zcela spontánně ustoupit. V mokrém manipulaci, ale sokol je víc nervózní než BF Goodrich. suchá: Vysoká valivý odpor, nedostatek přilnavosti na přední straně, brzy nedotáčení, dlouhá brzdná dráha. celkem: Sokol je dobrá na mokrém povrchu, ale mohou přesvědčit ani sucho, ani na sněhu. cena: 270 eur. třídy Label: E / C / 71 dB (A).

© Daniela dlaň Vredestein Quatrac 5 Seat 6: Vredestein Quatrac 5

sníh: Uklouznutí při mírně začíná na stranu, řízení reakce váhá tlačit brzy a rovné. mokrá: Nedostatky v aquaplaningu. V pohraniční oblasti vyváženější než Hankook, Nokian, Toyo a Uniroyal. suchá: Velmi bezpečné a vyvážené silnice na Quatrac. Gone nejvyšší hladinu hluku. celkem: Poskytuje spíše průměrnou výkonnost. Ukazuje nedostatky v Auqaplaning. cena: 295 eur. třídy Label: C / C / 69 dB (A).

© Daniela dlaň Uniroyal AllSeasonExpert Seat 5: AllSeasonExpert Uniroyal

sníh: Změna směru nastavuje Uniroyal kolem trochu váhá, ale svědčí o něčem jiném velmi upraveně. mokrá: Přijatelné výsledky v testu brzd, pozdní aquaplaningu. Silná nedotáčivost při zatáčení. suchá: Nejdelší brzdná dráha a pomalé, lehce dobrou přilnavost v zatáčkách. Vozidlo je mírně nervózní. celkem: Strong na sněhu, ale zpomaluje nejhorší na suchém asfaltu. cena: 270 eur. třídy štítek: F / C / 72 dB (A).

© Daniela dlaň Nokian povětrnostním vlivům Seat 4: Nokian povětrnostním

sníh: Na sněhu se špičkovými službami, Nokian téměř dosáhl úrovně Conti Zimní pneumatiky. mokrá: Silný aquaplaning, ale trochu laciné. Výsledek: nepřímé a odevzdávat konzistentní brzdný výkon. suchá: Nízký valivý odpor, ale: nepřímá zakřivení, lehká změna zatížení reakce v extrémních situacích. celkem: Je lepší než většina zimních pneumatik na zasněžené svahy, ale bojuje s vlhkostí. cena: 315 eur. třídy Label: C / A / 69 dB (A).

© Daniela dlaň BF Goodrich g-Grip All Season 2 3. místo: BF Goodrich g-Grip All Season 2

sníh: Brzdná dráha a trakce jsou dobré, že zatížení změna reakce, nicméně, docela násilný. Nepřesná odezva. mokrá: V nouzových situacích, snadno ovladatelné, žádné změně zátěže reakce, které nutí přináší účinné na mokrém asfaltu. suchá: Vysoká směrová stabilita, spontánní reakce řízení, bezpečné silnice, velmi nízký valivý odpor s BF Goodrich. celkem: Při hlasování podobného Michelin, ale přináší celkem o něco menší přilnavost na silnici. cena: 310 eur. třídy Label: C / B / 68 dB (A).

© Daniela dlaň Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 2. místo: Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

sníh: Allseason Goodyear i brzdy ještě lepší než zimních pneumatik. Vysoká trakce. mokrá: Nejlepší brzdaře mezi Allseason-pneumatik a dobrou trakci. ale spoléhá na pouze mírné boční síly. suchá: Velmi nízký valivý odpor, ale slabý na brzdy, mírné zatáčení přední, přesměruje pomalu. celkem: V blízkosti klasických zimních pneumatik: top na sněhu v průměru na suchu. cena: 330 eur. třídy Label: C / B / 68 dB (A).

© Daniela dlaň Michelin Cross klimatu 1. místo: Michelin Cross klimatu

sníh: silný při jízdě rovně, ale slabý v zatáčkách - konstrukce Michelinu je disharmonický. mokrá: Rychlý, bezpečný, je dáno: Michelin lze vypočítat v pohraniční oblasti, na pohyby volantu. Velmi užitečné. suchá: Nejkratší brzdná dráha, velmi bezpečné silnice, řídí se spontánně, na základě jemných vysokých rezerv. celkem: Blíže k letních a zimních pneumatik, celkem přesvědčivé Allseason-Pneu. cena: 360 eur. třídy Label: C / A / 68 dB (A).

© Daniela dlaň Continental ContiWinterContact TS 860 Umístěte 1 (zimní pneumatiky): Continental ContiWinterContact TS 860

sníh: Výkon na zasněžené silnici. Žádný profil Allseason mohou být přesunuty jako bezpečný a stabilní dráze. mokrá: Silně na brzdu, vysoká trakce, malá úhlu natočení volantu, velmi vysoká úroveň přilnavosti: The Contiho špičce. suchá: Tlačí poměrně brzy na přední nápravě, ochabne nepřímo. Ale: TS 860 rohlíky efektivně. celkem: Na sněhu a mokré Conti dosahuje maximální hodnoty, cestuje snadno kdykoliv dobře. cena: 350 eur. třídy Label: C / B / 72 dB (A).

© Daniela dlaň

Testovali jsme deset celoroční pneumatiky a zimní pneumatiky na sněhu a na mokrém a suchém asfaltu. All-pneu jsou vlastně jako alternativa klasických zimních pneumatik?

Proč mám změnit vlastně ještě dvakrát ročně pneumatiky? Tyto otázky vyvstávají zejména obyvatelé města a obyvatelé městských oblastech, kde jsou vozidla často pohybují pouze na krátké vzdálenosti a diverzifikací silniční hlídka v zimě obvykle rychle a spolehlivě připouští sněžení. Tak proč kupovat drahé zimní pneumatiky, když je člověk v městském provozu stejně zřídka spoléhají na jejich potenciál? A konečně, pneumatiky Allseason- slibují být alternativou pro celý rok. Co dvě kola cyklů za rok, navíc sadu kol a - v závislosti na typu vozidla - stát další čtyři senzory tlaku vzduchu, je snadné vyčíslit. Ale co dělat, celoroční pneumatiky ve srovnání se skutečnou zimních pneumatik, lze nalézt pouze s propracovaným a pečlivé testování - na sněhu, zavlažována a suchém asfaltu. Chcete-li provést testy co nejblíže ke spotřebitelům, jak je to možné, a zajištění proti možným manipulacím, jsme koupili jedenáct různých zkušebních profily komerčně - anonymně, samozřejmě.

To znamená, že hloubka profilu pneumatiky mohou být kontrolovány (video):

Test: celoroční pneumatiky (205/55 R 16) jako zimní pneumatiky

Protože jsme začali s sněhu testy v únoru v severním Švédsku, my jen zkušební pneumatiky v té době byly komerčně dostupné. Někteří výrobci zdůrazňují, aby zavedli do té doby další zlepšení ve výrobě. Budeme rádi, aby zkontrolovat v některém z dalších testů. Nicméně, pneumatiky zůstávají Zkušenosti ukazují, že navzdory mezitím představil aktualizace často ještě ve větší nebo menší zbytkový skladě v obchodě. Posoudit, jak vysoký výkon Celoroční pneumatiky skutečně posoudit, jsme měřili deset testovacích kandidáty na vítěze našich testech minulý zimních pneumatik je Conti TS 860. I když jsme dali rozlousknout navíc pevný matici Allseason-pneumatiky tak, zářit Goodyear a Uniroyal, a především, Nokian sněhové vlastnosti, neboť jsou již dosaženo všech zimních pneumatik. Profil společnosti BF Goodrich také snižuje iz docela ucházející, ale pneumatiky značek ukazují jestřáby, Hankook, Michelin, Pirelli, Toyo a Vredestein že is Allseasons "sněhová vločka symbol" neprovádějte špičkový výkon na sněhu. Koneckonců, dost trakce vyšplhat asi 20 procent sjezdovek - Conti vytváří až o 23 procent. Větší rozpor během brzdění, kdy kapky je Pirelli. Nokian, Uniroyal a Goodyear stávka stále statečně, ale Allseasons zbytek obeplout zkušební dráhu podstatně méně stabilní než v zimě-Conti.

A známky zimní pneumatiky na zkušebním reference

Při jízdě v zatáčkách, budují mnohem méně v zatáčkách a umožňují přestávka testovací auto dříve. Nicméně ve srovnání s letní pneumatikou - s trasa již není řídit - a to i nejslabší Allseason dělá test na výrazné zlepšení v oblasti bezpečnosti. Na druhé straně jsou celoroční pneumatiky nemají jen dobrou sněhovou přilnavost, ale jsou v ideálním případě co nejblíže na mokrých i suchých vozovkách vlastnostech letní pneumatikou. Ale tak dlouho, dokud se teploty jsou nízké, dodávky - alespoň v mokru - zimní pneumatiky ty nejlepší výsledky: Vzhledem k tomu, její směs dobře kolem bodu mrazu a nižších zůstává pružná a lamely v profilu líbí "stěrač předního skla" smést přes vodní film na asfaltu, Conti zastaví po 54,1 m. Nedávného premium letní pneumatiky vyžadují téměř dva metry delší za stejných podmínek. Strukturální blízkost k zimnímu profilu zajišťuje, že Goodyear se zastaví na 54,1 metrech. Toyo a Nokian vyžadují podstatně více jak Hankook měříme i nad 65 m, které zbytkový rychlosti kolem 40 km / h, a to ve srovnání s odpovídající Conti. Pouze na suchých vozovkách, zimní pneumatiky musí přiznat porážku, i když má slušný výkon. Především dát Michelin rodáka z téže skupiny BF Goodrich určuje tempo - výkonnosti letních pneumatik (100-0 km / h více než 35 m), nejsou-li dosaženo.

Tak jsme se otestovat celoroční pneumatiky

Aby se zabránilo vlivu ze strany průmyslu, všichni jsme testovat naše pneumatiky na které se vztahuje na otevřeném trhu koupit. Z tohoto důvodu byly výrobky testovány pouze, že byly k dispozici brzy 2017. V silničních testech, určíme mnoho objektivních dat pomocí moderních měření GPS technologie. Valivý odpor (zkušebního bubnu) a hluk průchod válcovací jsou testovány v souladu s normami štítek EU.

Aktualizace testovaných pneumatik

Falcons od 1417 DOT změnila produkce (Turecko namísto Thajska) umožnit větší boční přilnavost na suchu. Hankook 2017 obecné optimalizace. Michelin nahradí testovací profil od
"Cross Klima +"Kterým je dosažení vyšší kilometrový výkon a další sníh-Grip. Nokian DOT od 0117 se zlepšenými vlastnostmi za mokra. Pirelli nahrazuje od září 2017, zkušební profil od "Cinturato Allseason Plus"To je výrazně lepší sníh odpovědnost a optimalizované slibuje P mokré Gri?.

Pneumatiky rozměru 205/55 R16 lze použít i na:

• AUDI A3, A4
• BMW 1, 2 Coupe
• Dacia Sandero
• FIAT 500L, Bravo, Stilo, Croma
• FORD Focus, C-MAX, Mondeo
• Honda Civic, FR-V, Accord
• HYUNDAI ix20, i30
• KIA cee'd, Soul, Venga
• MAZDA 3, 5, 6
• MERCEDES A, B, C-třída, CLA
• OPEL Astra, Zafira, Vectra
• PEUGEOT 2008, 307, 308
• RENAULT Mégane, Scénic, Laguna
• SEAT Leon, Toledo, Exeo
• ŠKODA Octavia, Superb, Yeti
• Toyota Auris, Corolla, Avensis
• VOLVO S 40, S 60, V 40, V 50, V 70
• VW Golf, Jetta, Beetle, Scirocco, Eos, Passat, Touran

Jiný test pneumatik lze nalézt zde:
2017Test pneumatik letní rozměru 215/55 R17
2016Test pneumatik v zimě v rozměru 205/55 R16
2016Zkušební pneumatika letní 225/45 R17
2016Test pneumatik SUV rozměru 255/45 R18
2015Nízké náklady na vyšetření pneumatiky rozměru 205/55 R16
2015Test pneumatik v zimě v rozměru 185/65 R 15
2015Ganzjahresreifen test rozměru 185/65 R15
2015Nízké náklady na vyšetření pneumatiky rozměru 205/55 R 16 91 H
2015Pneumatiky rozměru 185/65 R15 (PDF)
2014SUV zkoušky pneumatiky 235/65 R 17

of AUTOZEITUNGof AUTOZEITUNGNáš závěr

Zde jsou všechny výsledky testu ve formátu PDF!

Paul Englert a Martin Urbanke Zatímco testované Allseason profily dosáhnout velmi dobrých výsledků v jednotlivých kritérií a mohou soutěžit na sněhu se současnou nejlepší zimní pneumatiky částečně sami. Nicméně, v součtu jejich vlastností, ale dopadlo ještě jednou jako kompromis. Totéž platí i pro letní provoz. Přesto: Dobrý celoroční pneumatiky je více než jen nouzové řešení a zajišťuje i v zimě do dalšího kola. Kdo jde obvykle krátké a sezónní Wechselei - as ním spojené náklady - ušetří se dobře sloužil s těmito pneumatikami. Nicméně, jeden by měl být vědomi toho vždy, že pouze změna od zimních a letních pneumatik umožňuje optimální bezpečnost.