kompletní sortiment

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG Images Drive srovnání Opel Zafira

Z vnější strany, různé jednotky nelze považovat

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG Images Drive srovnání Opel Zafira

zůstat uvnitř všechny čtyři plné Zafira Tourer s až sedmi sedadly

Opel Zafira 2014 hnací srovnání Benzin Nafta CNG LPG Images Cockpit Drive srovnání Opel Zafira

Dobré zpracování a skvělá ergonomie - ale příliš mnoho tlačítek pro rádio, navigaci a klima

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG Obrázky Instruments Drive srovnání Opel Zafira

Ale ne pro model LPG 1.4 LPG - Palubní počítač s displejem spotřebu paliva a úsporu paliva doporučení existují standardní ze služby Active-Ausstatttung

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG obrázky reklamy Drive srovnání Opel Zafira

Velký Navi 950 Europa InelliLink (1.550 eur, od Edition) můžete vyhledávat stanice podle druhů pohonných hmot -, které se doporučuje především u zemního plynu modelu 1.6 CNG

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG snímky středová konzola Drive srovnání Opel Zafira

FlexRail středová konzola včetně elektrické parkovací brzdy a posuvné úložné prostory a držák nápojů na třech úrovních, není pro modely plynových

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG obrázky tlačítek Drive srovnání Opel Zafira

Svítí lampa se Zafira běží na LPG

Opel Zafira 2014 hnací srovnání Benzin Nafta CNG LPG LPG Images Drive srovnání Opel Zafira

LPG se čerpá speciální hubice s až osmi bar kapaliny v nádrži 87-litrového

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG Images Drive srovnání Opel Zafira

Také model zemní plyn lze přepínat stiskem tlačítka na benzin

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG Images Drive srovnání Opel Zafira

CNG (stlačený zemní plyn) se uloží až do 250 bar v tlakových lahví pod podlahou

Opel Zafira 2014 drive srovnání Benzin Nafta CNG LPG snímky interiéru Drive srovnání Opel Zafira

V Gege nastaven na sportovním paketem nebo adaptivního podvozku typu FlexRide, Opel nabízí vynikající ergonomické sedačky (685 eur) Opel pro plynové vozy na

Opel Zafira 2014 hnací srovnání Benzin Nafta CNG LPG motorů Images Drive srovnání Opel Zafira

oba plyn benzinové modely funkce turbodmychadla a sání injekci Opel Zafira Tourer

Opel Zafira 2014 hnací porovnání obrázků Benzin Nafta CNG LPG plyn Drive srovnání Opel Zafira

Motor na zemní plyn je 1,6 litru posunutí, čtyřválec zkapalněných pouze 1,4 litru

Opel Zafira Tourer nabízí ve čtyřech různých paliv. Kromě nafty a benzínu Van může se zkapalněný ropný plyn nebo zemní plyn provozovat. detailní porovnání koncepty

elegantní Opel Zafira Tourer část od svého uvedení na trh před dvěma lety, a ne pro nic za nic, že ​​nejúspěšnější Vans v Německu. Je velmi prostorný, velmi komfortní a překvapivě sportovní. Charakteristiky, které mu vyneslo několik tříd vítězství ve srovnávacích testech AUTOZEITUNG. Proto, že vedle zážehových a vznětových verzí jsou také velký Opel jako kapalina a plynové verzi, otevírá cestu is přáteli alternativních pohonů velké pokračování. Objednali jsme všechny čtyři Zafira varianty otestovat odpovědět na otázku: Co je hnací pro koho ta správná volba?

Opel Zafira 2014 Porovnání disku bez kompromisů

Pro technické porozumění: nabízený na mnoho čerpacích stanic LPG je zkapalněný ropný plyn nebo LPG (zkapalněný ropný plyn) - směs propanu a butanu, jak je známe ze zapalovače. To bude stát asi 73 centů za litr a je naplněn kapalným až osm baru v tlakové nádobě, který se vejde do formy v prostoru pro rezervní kolo. Naproti tomu zemní plyn auto tlakové láhve musí ukládá pod podkladu, snášet tlaky až do 250 bar - sanační není možné. CNG (stlačený zemní plyn), je ve skutečnosti v plynné formě a se nachází v přírodě jako fosilní paliva. Ceny v podstatně tenčí síti nasazený stanice jsou za kilogram. Typicky kilogram zemního plynu stojí asi 90 centů.

Tolik teorie. V praxi, můžete vidět různé modely Zafira pohonnou jednotku ne zpočátku, protože žádná varianta volá po kompromisu v prostoru. Všechny modely nabízejí svěží 710-1960 litrů nákladového prostoru a jsou k dispozici mají pěti- nebo sedmimístné. Třetí řada sedadel, která může být zatažené do zavazadlového prostoru úplně, tu stojí jako je 700 eur navíc.

Váhové rozdíly tam přesto. Nejlehčí v testovaném poli je benzínový motor (1650 kg), který mimochodem také zmiňuje klasifikaci cen. S Euro 25250 1,4-turbo je (140 k) 2200 Euro celý účinný než 1,4 LPG, který používá stejný motor. Na zadní straně, ale skrývá navíc k běžným 58 litrové palivové nádrže ještě LPG nádrže 87 litrů. Zřejmé, že LPG Zafira je mnohem těžší, takže s plným zásobníkem.

Při relativně vysoké hmotnosti plynného-modelu (1768 kg) s mohutnými podzemními vysokotlakých válců, ale nedosáhne. I když to může ušetřit až 25 kg CNG, ale vyžadují hodně prostoru. Takže benzín nádrž musí být snížena na pouhých 15 litrů. Taková snaha stojí peníze. Opel Zafira Tourer 1.6 CNG stojí s 28,350 euro v horní části ceníku - je to dokonce 100 eur dražší než motorovou modelu 1.6 CDTI s 136 hp. Když diesel je nejnovějším jednotka Opel, která splňuje emise Euro 6 standardních jako jediný v testu.

Dokonce i při jízdě vyniká od ostatních modelů. Četná točivý moment 320 Nm a poměr dlouhé přenosové učinit volbu pro vznětové motory pro dlouhé vzdálenosti. Kromě toho budete brzy zvyknout na punč z nízkých otáček. Naproti tomu, druhý zákon vyloženě poddimenzované.

V modelech plynové a benzinové mají dva kurzy pro středně sprintů jeden už se přeřazuje dolů. jsou vedeny ostré chodby domu, ale jen krátké překlad do modelu benzínu zanechá opravdu sportovní dojem. Pro srovnání, ležící zde na 100 kilometrů za hodinu již 2400 jízd na šestku, je v zemním plynu Zafira jen 2000 otáček za minutu. Co zní ekonomicky dopadá v praxi být trochu nepříjemné hlen. Vzhledem k tomu, aby se urychlil na šestku z rychlosti 80 až 120 km / h, a to trvá plných 25 sekund (benzín: 16,1 s). Slibné provozní specifikace (150 hp, 210 Nm), dosahuje motor na zemní plyn, který je jen při velmi vysokých rychlostech.

Širší rozptyl přenosu dále komplikuje výběr správného zařízení. Ne - zábavné sportovní styl jízdy nepřijde do plynových modelů. Za to také chybí přímé reakce benzínu. Přestože 1,4 LPG používá stejný motor, to nefunguje zdaleka tak vzrušený jako benzinový motor 1.4 Turbo. To se také odráží v hodnotách zrychlení od nuly do 100. Zde oddělit dvě 1,3 sekundy.

Že LPG má přibližně 20 procent nižší hustotu energie jako super-palivo, to ukazuje spotřebu. 9,3 litrů je nejvyšší v tomto srovnávacím Opel když LPG (benzín: 7,6 l). Nicméně litrů LPG stojí jen zhruba polovinu, stejně jako benzín - a LPG Opel mohou pohybovat také zcela než benzín. Řada se dvěma plnými nádržemi stoupá tak dále bezkonkurenční 1602 km.

Zafira CNG je na testovacím kole AUTOZEITUNG 6,7 kilogramů zemního plynu na 100 kilometrů. Vzhledem k tomu, kilo stojí kolem 90 centů, budete řídit nejlépe s ním o náklady na palivo. Menší poloměr 541 kilometrů boj, měli byste však mít na paměti, stejně jako dodávky non-pokrytí čerpacích stanic zemního plynu (900 v Německu).

Oba modely plynu musí být způsob, jak obejít bez start-stop systém. S ekonomickým vznětovým pohonem Zafira, očekávaný brzdí většinou s 6,4 litry svítí. Vzhledem k vyšší ceně za litr nepřijde na náklady na pohonné hmoty, ale proti plynových tankerů. Toto praví něco pro model plynu? Ne tak docela. Protože zákazníci Zafira muset obejít bez některých bonusů v seznamu zařízení pro CNG a LPG. Ani brilantní FlexRide podvozek s adaptivními tlumiči, a tři jízdní režimy (Tour, Standard, Sport) ani Adaptive Forward Lighting s bi-xenonové světlomety, musí být uvedena na palubě.

Středová konzola FlexRail, sportovní paket, a tam ohřívač jeden. A proč se muset vzdát palubní počítač s statistiky spotřeby paliva v LPG Zafira zůstává záhadou. ale nízká cena za kilometr mluvit plynových modelů. Kdo má plnicí stanice CNG na cestě do práce, nemůže dojíždět úspornější.

Náš závěr

Vezmeme-li v úvahu všechny náklady Zafira LPG (LPG) je nejúspornější volbou. On je stejně úsporný jako varianta zemního plynu na dlouhé vzdálenosti a mohou soutěžit na krátkou vzdálenost s 2000 euro levnější ke koupi variantu benzín. Kromě toho existuje asi sedm krát více stojanů na LPG než u kompresních stanicích zemního plynu (900 v Německu). Pro Opel Zafira 1.4 LPG také vyjadřuje řadu báječný 1602 km. Zde diesel ani nemůže držet krok s asi jen 906 kilometrů. Také v záznamu nákladů hovoří pro diesel nic, i když vzdálenosti v kilometrech nákladů být jen nepatrný. Doporučení pro ty, kteří jezdit méně je sportovní zážehový motor.

Markus Schönfeld