Síla s tebou

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

Trakce a stability motorových Monstra jsou obrovské dobro - ideální pro vysoké pocitu bezpečí na trati

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

Balík výkon Z07 (16.600 eur) obsahuje keramické brzdy uhlíku, polo-slicky a aerodynamické díly

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

Narozený v USA: Funkční kokpit s mnoha displejů a přístrojů

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

Open Air: V prostorných sedadla nabízejí ještě o uložení číselné údaje dobrou boční oporu - v obraze konvertibilní verzi (z 104,500 Euro)

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

High-tech V8 s přímým vstřikováním, deaktivace válec a přepínatelný kompresor

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

Transaxle popřípadě 7 předmětů ručně nebo jako osmistupňová automatická

Chevrolet Corvette Z06 2015 sportovní vůz Testovací jízda zpráva snímky Chevrolet Corvette Z06

Z06 začíná v Německu za cenu téměř 100 tisíc eur

Brutální závodní auto pro silničního provozu: Chevrolet Corvette Z06 houpací úžasné. Fahrbericht

Dobře informovaný to vědí delší dobu: Další sportovní vůz za méně peněz, než Corvette dostanete nikde. Lépe informovaní, však již zřejmé, že Corvette nepotřebuje ochranu rozpočtu štěně, ale mluví pouze jejich odlišné vlastnosti jeho vlastní. Jedná se o sportovní vůz, který může soupeřit s těmi nejlepšími z nejlepších, pro tuto chvíli alespoň dvou generací. Bod! S aktuální Corvette Stingray Chevrolet dále stmelil - tak moderní, současný a byl pekelně rychlý žádný Corvette předtím.

Chevrolet Corvette Z06: O Car přeplňovaný V8

Ale kdo se domnívá, že vývojáři z Michiganu by ji nechat na to, že musí být nové od Corvette Z06 2015 lze zvednout na vyšší úroveň vědomí: 659 koní a 881 Nm o 6,2-litrový přeplňovaný V8 - to jsou hypercar rozměry. ale přidání Z06 není jen pro maximální výkon motoru, ale má zcela jinou roli.

Již v roce 1960, tato zkratka byla použita jako vývojový kód pro balíček motorové sporty dílů, které bylo prodáno téměř pod pultem Tehdy zákazníky Corvette. V průběhu desetiletí, tento kód byl pak použit pro název modelu. On je - podobně jako Porsche GT3, přidání - pro závodní směru odnož řady Corvette.

pohybuje se sedmým generace Corvette Chevrolet z hlediska Z06, ale opět velmi odlišných řetězců na jedné straně, závodní sportovní talenty být podána dramaticky, na druhou stranu vývojáři jsou dosud nevídané šířky pásma. Z06 je mít jak kupé s odnímatelnou střechou, ale (104,500 euro) nabídl i jako kabriolet.

Kromě standardní sedmistupňovou převodovkou rozvinuté in-house osmistupňová automatická je mít (2800 eur), které mohou být alternativou pro komfortbewusstere řidiče, ale může být v žádném případě snížen na tuto roli: De facto předpokládá automatické verzi manuální řadicí Corvette v zrychlení z nuly na 100 km / h 3,2 sekundy další dvě desetiny sekundy, ale údery s řazením bleskové, správně porcované překlad skoky a dokonale padnoucí, dokonce i v plně automatickém přepínání režimu vzoru v použití na závodní dráze výjimečné.

Ve skutečnosti, automatická průjezd jejich propojení s cestovní programy a přepínatelných zajišťovací diferenciálu pro nekompromisní závodní dráhy lišek: To je posunuta z Eko sledovat rozdíl je třeba přepnout z déšť / sníh sucha a tělovýchovy a sportu / ESP Off.

V našich testovacích kolech na trati, ale mohl by především využít inteligentní zamykání diferenciál prospěšné patrné. Energetický Kapalina získá se otevřeným diferenciálem a potom se pomalu utažením na křivce účinku pro brutální trakci na rohové výstupu - to Corvette je skutečný P Fiffikus ?.

Corvette Z06: vysoký výkon, stabilita a trakce

V této podobě se sedmistupňovou manuální převodovkou je zachována na roli emocí reálné alternativy pro žertovné fanatiků. A i když inženýři ruční spínač box Corvette dokonce daroval automatické double-sešlápnutí pedálu spojky funkce, rychlejší časy by měly být ke sklizni s automatickou převodovkou.

Každý, kdo je vážně pak setin, je nepravděpodobné, že přijde drahé 16,600 euro balíček výkonu Z07. Zde se valí Z06 na Michelin Pilot sport cup dvou polovičních skvrny na startovní čáře, stejně senzační uchopovací kotoučové brzdy jsou nahrazeny s keramickými brzdami dort deska velké Brembo uhlíku a nastavitelné aerodynamické díly, aby se Corvette v tomto ohledu různé profily trasy adaptabilních ,

Jasným cílem vývoje bylo nejen zvýšit čistý výkon, ale trakce a stability motorových Monsters jako zřetelná vysoká, že i průměrné řidiči začít poměrně rychle podat s velmi vysokým pocitem bezpečí v jejich časy. V8 6,2 litru vyjadřuje žádnou pozici dopředu pevně, přináší tato vypouštění masivnímu násilí, ale cítil dáno na podlaze.

No nepokoje při zrychlování, žádné nesprávné změně zatížení v dlouhodobém tažené zametání, ne vypuknout při prudkém brzdění. Corvette kreslí úžasně krémové a nabízí krásné zpětné vazby řízení. Že řízení je naladěn mají tendenci být více hladký, nemůže být považováno za nevýhodu, ale musí být považovány za čistě charakterový rys - to je ještě vítejte na vrcholně relaxační večer křižování.

Ti, kteří si myslí, že kombinace US-V8 a Hyper Power musí vést k předčasné vysokou spotřebou, učí moderní přímým vstřikováním motor lepší: V normálním režimu (Eco) (jinými slovy, když přecházel po dálnici) se vypne za méně než šest procent z polohy plynového pedálu čtyřmi válci, z V8 V4.

Kromě toho kompresor je také vypnuta ve všech režimech pohonu ve směnném provozu pomocí bypassu - další přínos úspor, které je Corvette Z06 skončit dělat zpátky do jednoho z nejvíce efektivní sportovního vozu. Skvělá vlastnost pro hráčů: Volitelná Performance Data Recorder nastavuje časy a video snímků na paměťovou kartu - Z06 by proto mělo být YouTube hvězda brzy.

Náš závěr

Když Z06 je impozantní over-auto z stejně neuvěřitelně rychle Corvette. Výkon motoru čisté, brilantní ovladatelnost, sofistikovaný podvozek, skvělé brzdy a tuny charismatu. Tradičně se při absolutním výhodnou cenu. Top!

Johannes Riegsinger