slunečný téma

Věčný Golf Tracker Opel Astra ukázal vytrvalostní zkoušku více než 100.000 kilometrů důkladně vedení

» Rozvaha a obrazy z vytrvalostní zkoušky 100,000 km

Věčný Druhý z kompaktních vozů v německých evidenčních statistik? Zcela jasně se jedná o Opel Astra roky a roky. Míle dopředu, mohli byste říkat, samozřejmě. Vzhledem k tomu, v pevném Rüsselsheimer ostatní soupeři také pocházejí z konce. Že Astra má, co to znamená dokonce aby se ujala vedení, když se ukázalo, více než 100.000 km v naší tvrdé vytrvalostní zkoušky.

Začíná s pohonem. Jeho snahou dopředu, tady couval s 150 hp 1.9 CDTI Topdiesel. Skládá se z dokončili styk odpružené s Fiat common-rail produkuje až 320 Nm točivého momentu na klikovou hřídel a propouští, politicky korektní, filtruje se pouze částice výfukových stupeň Euro 4 v této oblasti. On je jedním z poměrně hladkých naftové motory TDI ruppiges přibití je mu cizí.

Poměrně málo kolegové ho certifikován v deníku také sofistikované techniky. Kromě toho je čtyřválec je sportovní vystupňováním vždy: Zatímco mnozí TDI čtyřválcový můžete zavěsit křídlo od 3800 prohlídky je CDTI také nad 4000 otáček tagů moci.

Ale tvrdé odečty mluvit Opel: zrychlení z nuly na rychlost dálnici 100 za méně než devět sekund za všech okolností bohatší pasáže, 208 km / h - a to vše s celkovou průměrnou spotřebou pouhých 7,8 litru na 100 kilometry. Také v spotřeby motorového oleje, pohonných jednotek se konala v testu zpět ušlechtile: ztráta méně než 0,1 l na 1000 kilometrů ukázalo ostrý vnitřní životnost motoru.

Hrubá chyba, motor vyrobený: Během jízdy vozu obrátil Stav tachometru 76,219 vstřikovače Common Rail systému pro získání práce jedna. Prohlídka povinnosti kolegou byl ale to nebylo úplně hotový, protože v nouzovém programu, Astra poskytuje maximálně 90 km / h, což však ještě dost k vyhledávání nejbližší opravna Opel. Tam se připojil v rámci záruky vadný vstřikovač, stejně jako všechny čtyři konektory vstřikovače.

V opačném případě je kompaktní Opel choval diskrétně v celé vzdálenosti - v pozitivním slova smyslu. Se svým dobrým prostorem a složit ve třech částech zadních sedadel (na přání), který rozšiřuje objem zavazadlového prostoru 380 až do 1300 litrů, se doporučuje jako spolehlivého každodenního společníka.

Malý háček: Zejména na dlouhých cestách je nedostatek použitelných zásobníky a držáky na nápoje. Úzké úložné prostory ve dveřích se ukáže být příliš proveditelné. Větší nádobí prostě nezapadají a drobnosti lze odstranit jen velmi obtížně prsty znovu. V opačném případě je atraktivní stylizovaný Astra zvládl i krátké a dlouhé vzdálenosti a snadno se to líbilo celkem lákavá komfort.

Nicméně, sportovní podvozek IDS Plus s elektronickým tlumením nechal poněkud smíšený dojem: Mnoho testovacích řidičů byla suspenze trať příliš tvrdý, někdy Vorderachsstuckern byl kritizován. Po stisknutí tlačítka Sport a výsledný tvrdší nastavení klapky dělají podvozek i když celkový ještě tuhý nohama, odpružení a tlumení se zdá v tomto režimu, ale je to lepší, aby se vešly dohromady.

Z tohoto důvodu, někteří kolegové si vybral například dálniční jízda je vždy napnutý Sports hlasování. Aby Astry dokončení dlouhé oblouky, a to i při maximální rychlosti se stoickým klidem. V neposlední řadě ve sportovním režimu větší smysl zprostředkující řízení a škrticí bissigere odezvy pro extra část dynamiky.

Přesto došlo k dohodě o tom, že můžete uložit poplatek kompromisů IDS Plus šasi redakci. I s pohodlnější standardní pozastavení Astra je jedním z aktivních zástupců jízdních ve své třídě. Velký podíl na jízdu bez pocitu únavy má sídel Opel, bez ohledu na to, zda jste jedním z sedí obři či spíše zdrobnělina druhů.

Dobře tvarovaná a spousta boční držák dát pohodlně pevná polstrovaná a zdaleka opotřebované-out proti Zátěžová zkouška konce, veškerý nábytek je důkazem dobré kvalitě. Chvála pravé přímo a přesně pracující elektrohydraulicky asistované posilovačem řízení, jakož i dobře dávkují a účinného brzdového systému. Chlad, jak teplý přinesla řidiči, stejně jako 1,4 tuny kompaktní vůz jen asi 35 metrů se zastavil - příkladná.

Dokonce i na sjezdových úsecích s plně naložený přívěs brzdy nejevil žádné známky únavy. Tam, kde je světlo, tam je stín: Nejkritičtější Fahrtenbuch- záznamy získal operační systém Astra. Dokonce i v průběhu času nesmí zvyknout pouze částečně přesné dotykové funkce pro ovládání směrových světel a stěračů kam se podíváš. Každý, kdo cestoval s Astra dal přednost stupňování konvenčně nahoru nebo dolů nebo stěrače a páčku směrových světel.

Také volitelně dešťový senzor uveden v mrholení zřídka pro interval pravé stěrače - ten či onen kolega tady toužil po staré dobré ručně nastavitelným intervalem. A místo přes centrální displej a menu je tlačítko pro rádio / CD funkce, GPS, klimatizací a distribuce vzduchu je těžkopádný a odvádí pozornost od silnice.

Navigační systém pak nás všechny vedl tu a tam jen nepřímo k cíli, někdy uznala dokonce úplně službu. Překvapení rovněž rozhodl, rádio s CD ready - to dopadlo celkem třikrát s ohlušujícím hlasitou ránou jednu sami. A příjem rádia byl skromný po celou dobu testovací fáze, a to zejména za obtížných podmínek příjmu uvnitř měst.

Dvakrát varovala displej před nedostatku hladiny chladicí kapaliny - v obou případech falešný poplach, protože se ukázalo, rychle po vizuální prohlídce v motorovém prostoru. Tak to bylo hlavně elektronika, která nás zmást.

Mechanicky, Astra, však svědčí robustní straně. Žádné praskliny v hnacích hřídelů, není vytí výbavu, ne uklouznutí spojka. A motor se posadil opačný konec testu, stejně jako mocné na výsluní jako první den. Totéž platí pro šestistupňovou převodovkou, která není je možno přepínat příliš přesný, ale ukázal na vzdálenost žádné známky opotřebení.

Tělo působí přes odvinutého v rychlosti 100 000 kilometrů ještě pevné a tuhé. Chrastění patřil v tomto Opel také testy odolnosti nekončí s prací, pouze velkým skleněným střešním oknem ze strany občasné vrzání na pečlivě padající venkovních teplot. V letních měsících je však vždy perfektně fungující střešní připravila mnoho radosti a dal alespoň přední sedadlo končí nádech kabriolet pocit. Za ním se však rychle nepříjemný průvan. Dobrý proti: Zasahování hluk větru, když je střecha zavřená, Astra verkneift. Na rozdíl od dvou rozbitého krytu pozastavení zavazadlového prostoru není nic špatného s výběrem materiálů a provedením Astra - to nebylo vždy tak Opel.

ZÁVĚR
Výsledkem vytrvalostních testů mluví samy za sebe. Výkonné motory a ekonomický Opel Astra 1.9 CDTI byl editorial má 100 000 km věrným společníkem. Jen jednou se mu umožňují sobě způsobil onemocnění, následovaný opravny - díky zaručit výměnu vstřikovače alespoň nebyl finanční problém.

Všechny ostatní problémy byly menšího rozsahu. Obecně platí, že pevný model byl vždy na požadavky každodenního mobility. Malé žerty nám hrál elektroniku a částečně zvyknout si na ovládání dobře decked čtyřdveřové. Dálkové kvality byly nejvíce trápí něco pevné (volitelné) IDS PLUS podvozku a nedostatek praktických úložných prostorů. V opačném případě bude Opel ohromen jeho robustní mechanikou a vysoký standard provedení. To znamená, že Astra Zdá se, že to, co je zapotřebí mnohem více testu potíže kilometrů vytrvalostního po dokončení.

» Rozvaha a obrazy z vytrvalostní zkoušky 100,000 km

MODEL CARE Opel Astra

  3/2004 Zahájit třetí
  Astra generace v Německu
  8/2004 Úvod 1.9 CDTI s 120 a
  150 k a 2.0 Turbo (200 k)
  3/2005 Základní Diesel 1.3 CDTI (90 HP)
  8/2005 1.9 CDTI 100 hp; Rußfi starší
  Standardně s 1,9 CDTI
  11/2005 Astra OPC (240 hp), nový 1.8
  (140 k); Filtr série Saze v 1.3 CDTI
  2/2006 Panoramatickým oknem v Astra GTC
  5/2006 Úvod Astra TwinTop
  9/2006 EasyTronic pro Astra 1.3 CDTI,
  4-stupňová automatická převodovka pro Astra 1.8
  3/2007 Facelift, nové 1,6 (115 k)
  Nový 1,6 Turbo (180 k)