španělský Power

Seat Leon Cupra Fahrbericht snímky technická data Řidičské Zpráva: Seat Leon Cupra

Španělský temperament s 280 koňských sil přeplňovaný

Seat Leon Cupra Fahrbericht snímky specifikace Cockpit Řidičské Zpráva: Seat Leon Cupra

Diskrétní: piano black, chrom, pedály z ušlechtilé oceli, sportovní volant. Tam je pravý ruční brzda, Navi (5,8 palce) by mohl být větší

Seat Leon Cupra Fahrbericht Obrázky Specifikace sedadla Řidičské Zpráva: Seat Leon Cupra

Krásné černé a bílé fotografie: Sportovní, velké fl ächigen a velmi pohodlné jeden kus Alcantara sedadla, bude účtován příplatek

Seat Leon Cupra Fahrbericht Obrázky Technické údaje motor Řidičské Zpráva: Seat Leon Cupra

Software v krabici z nejjemnější čtyřválcového dvoulitrové turbo je zde vidět není moc

Seat Leon Cupra Fahrbericht snímky specifikace Zadní Řidičské Zpráva: Seat Leon Cupra

Syčící pryč: Z tohoto pohledu, uvidíte Španěla často. Zahrnuty jsou 18- (265-PS verze) - a 19 palců hliníková kola (280 k, na obrázku)

Up na 280 koní a dolů 30,810 eurozónu Cupra Nyní přichází jako lákavou alternativu k španělských VW Golf R První dojmy - Fahrbericht

Ostřejší nemohl. Přední část nové Cupra-sportovce mají sedlo-Designer zřejmě vytvořen s žiletkou. Dokonce i světlomety s denními světly viditelně zubaté chovat jako filmu Batman - a celé auto vypadá docela v pohodě. V každém případě je více vzrušující než Golf R od mateřské společnosti Volkswagen. Přímo na prvním kilometru je jasné, že Španěl je také jeho jízda a ostrý chlapík.

Všechno sedí. Standardní progresivní řízení (variabilní ozubení regálu) reaguje přesně, a to i přísnější Ukazuje bohaté malé stávky, uchopovací je málokdy nutné. Odpružení a tlumení práce vůbec atletické napjatosti není Bandscheibenmordend ale přesto potěšující citlivý - za Cupra jej také vydržet déle. A na zadním sedadle pětidveřového fi i dvoumetrový obr končí dobrý prostor.

Řidičské zpráva Seat Leon Cupra: přesné a uvolněná

Podvozek je uvolněný dojem i statečné angegangenen tempo křivek. Zde se již, že Cupra váží okolo 110 kg méně než její předchůdce srovnatelné pomáhá krát. A pak je tu také standardní zde DCC adaptivní podvozek, který nastavuje tlumiče síly během několika milisekund v současných podmínkách silniční a instinkty řidiče. Kdo má na výběr ze čtyř režimů: Comfort (pro cestování), sportovní (pro zábavu), Cupra (pro volně žijící vklady) a Custom (u fyzických osob). Blob smetany nastaví přední uzávěrka diferenciálu, což výrazně zlepšuje trakci a zabraňuje se tím nedotáčivosti. V extrémních případech se celý FL OWS hnací moment na jedno kolo.

Výsledkem této aktualizace: Pohon předních kol Cupra tanec quasi Flamenco v obloucích - žádnému rozkladu barev, bez přehmatů, čisté přesností. Bez námahy. Některé z horských křivek jsme šli dvakrát s nadšením. Power již existuje dostatek roztočení dvoulitrový turbo řídil v silnější verzi 280 koní (druhá 265 koní), to je okamžik v této věci, a to zejména v režimu Cupra.

Také cena Španěl nezasáhne přes stopy, jako modelu se třemi dvířky s 265 koní je k dispozici od 30,810 eur - nový pohon všech kol-top Golf R s 300 koní a stejný motor základu bude stát nejméně 38,325 euro a není mnohem rychlejší. Na Nordschleife sedadla byl dokonce fi Xer: Nejrychlejší čas pod osm minut. Psst, což je stále tajemstvím. 

Náš závěr

Španělský temperament splňuje německou techniku. To Leon Cupra je zábavné uniknout ausdem každý den. Jak s nadšením, vzít krásné křivky jako dřív. Vůz pro sportovní znalce

Wolfgang Eschment