Šťastným Schopnost

Šťastným Schopnost Šťastným SchopnostŠťastným Schopnost Šťastným SchopnostŠťastným Schopnost Šťastným SchopnostŠťastným Schopnost Šťastným SchopnostŠťastným Schopnost Šťastným SchopnostŠťastným Schopnost Šťastným SchopnostŠťastným Schopnost Šťastným Schopnost

100.000 km s Renault Laguna Estate odhalila silné a slabé stránky galského rodinného vozu s ekonomickým motorem 1.9 dCi

klíčová data
PS kW120 hp (88 kW)
pohonNáhon na přední kola, 6-stupňová manuální
0-100 km / h10,7 sekundy
Maximální rychlost197 km / h
cena26,600.00 €

Když se Renault Laguna 1.9 dCi Estate trvalo dlouhou službu v redakční flotily dne 14. března 2002, radost byla skvělá. Kombinace vypadalo jak pro rodinnou dovolenou, tak i pro přepravu plotem prvků, které mají být předurčen. Dokonce i fotografie Pracoviště bylo rychle dojem: Komfortní odpružení, Francouz uvolnil bez vibrací práci ven z jedoucího auta fotografa.

Laguna ukázal své první kilometry ještě docela těžké, takže motor v nepřetržitém denním používání rychle nabral na obrátkách. Ve spojení s přepínatelným přesně šestistupňovou převodovkou se samovznícení (1800-3500 U / min) pracuje s turbodmychadlem v optimálním rozsahu otáček silný a nikdy nepostihuje poddimenzované i při plném zatížení. Výrazným na začátku zkušebního počáteční slabosti mohla úspěšně bojovat s novým softwarem motoru, servisním technikem Renault. Výkonný točivý moment 270 Nm (od 03/2004 dokonce 300 Nm) zajišťuje rychlé předjíždění na venkovských silnicích. Dlouho poměr šestý převodový stupeň snižuje hladinu hluku a snižuje na dlouhých etapách i při vysoké spotřebě rychlosti na dálnicích. Takže naše alespoň téměř 1,5 tuny kombinace schválený v průměru jen 7,2 litru nafty na 100 kilometrů za překvapivě nízkou průměrnou po celé testovací vzdálenosti.

Manipulace s samolibý navrženého Francouzi prezentovala testovat konec ani jako spolehlivý. Pohyby těla při zatáčení nebo při provádění úhybné manévry jsou obecně významně, ale nemají žádný vliv na přesnost řízení a směrovou stabilitu. Optimalizace turn-in přinesl v testu konverze na volitelnou modelu 17 palců. 225 / 45er pneumatik Laguna následoval okamžitý Einlenkbefehl a byl také při vysoké rychlosti po dálnici hmatatelný stopového věrný a bez jakéhokoli nepříznivého vlivu na chování komfort. S širší pneumatiky, Laguna suspenze filtruje pokračovat hrubé nerovnosti povrchu vozovky a příčných spár úspěšně ven. Celkově lze říci, Grand Tour podává vyrovnané ladění jaro / tlumič. Nicméně, to není dost sportovní nároky.

Více v ohnisku konstruktérů byl pravděpodobně nejpohodlnější cestování, spolu s bohatou základní výbavu. Poskytnutí Privilege zařízení navíc automatická klimatizace, centrální zamykání, elektrické ovládání oken, oddělené skládací zadním sedadle a rádiem s integrovaným CD přehrávačem. Nicméně, instalovaný v naší testovací auto zvukový systém Cabasse nemohl úplně přesvědčit. Zejména vadilo slabý příjem rádia. Jsou všechna potřebná nastavení, ovládání pomocí volantu Satellite jednoduché.

Referenční materiály, stejně jako desky z koženého vztahuje řadicí pákou proved prohlášeny za silný po zkoušce. A až sedadle SAT řidiče je nyní doufá, kvílením a sotva zadní opěru nabídku na burze, stejně jako úplně opotřebované elektrické ovládání oken byly naše Laguna jednat unavený. Pro vyztužené Rappelgeräusche i za předpokladu, které využívají Dende v zapouzdření rozlišení motoru. Jeden z nedávno odešel z testovací flotily Audi A4 zde prezentovány jasně vysoce kvalitní zpracování. Technika Laguna nezaslouží větu vysokou kvalitu. Chvályhodné je však zmínit, že základní komponenty mimořádně spolehlivé plnili své povinnosti. Motor, převodovka, vstřikovací čerpadlo, hnací hřídele, ložiska kol, řízení vše fungovalo bez problémů. Tak dobrý, jak také selže trest za těchto agregátů, při pohledu v detailu, obraz zakalí. Drnčení z oblasti nasávaného vzduchu, jakož i drnčení přepážky v tlumiči hluku, vadný okna na straně spolujezdce, stejně jako blikající světlo unmotivated check motor Najeto 5802, 72 785 a 82 500 zajištěna nepříjemnost. Pokud náš Laguna neměl anděla strážného, ​​který ho neustále pletl při výskytu vážné vady vpravo mimo autorizovaného dílně bychom byli třikrát čelí velkým problémům: Na Stav tachometru 64,141 náhle vedení ozubených kol přijatých a bez varování.

Zlomený Pružný kolík za cenu pouhých 61 centů, které brání jakékoliv změně v řazení převodů. Ve třetím rychlostním stupni, jsme šli do obchodu za rohem, a po dalším testu hodin vytrvalostní. Další neplánované zastávce v boxech dát Grand Tour v Najeto 88690: Vadnou baterii zabránila pokračování dovolenou výlet přes Chorvatsko. Znovu štěstí v neštěstí: Po pouhých deseti minutách velmi přátelský inženýr poznal poškození a instalovala novou baterii. A opět Francouz zajel Stav tachometru 97489 pozornost k sobě a přerušil divadelní vodě rekreační cestu po Francii. Opět platí, že editor uloží do nedaleké dílně. Jednou výměnou za 95,69 eur, nové hadice chladiče a těsnící kroužek byl namontován, mohlo by to jít: Oprava byla provedena ve velmi krátkém čase.

Nicméně, tři okraje a v mezidobí (94,509 kilometrů) nutná výměna části výfukového systému zdůraznit, že není ve spojení s kvalitou jednotlivých částí dodávky u Renaultu pro nejlepší. Zde je velkou výzvou, ne každý má v členění takové štěstí jako my. Zdá se, že Francouzi si uvědomují problém, protože Espace, který je v dlouhodobém testu služby po dobu jednoho roku, běží zatím bez úhony. Důkladně revidovaný Laguna mimochodem valí od března 2005 do dealery.
Martin Hube

závěr

Renault Laguna dokončení vytrvalostní zkoušky 100.000 kilometrů bez větších škod a tudíž úspěšný. přesvědčí svou prostornost a cestovního komfortu a velmi úsporný a výkonný motor.

Pozitivní Celkový obraz, nicméně, byl kazen různých maličkostí: byly nepříjemné problémy s čipovou kartou, vadným akumulátorem motoru nezdravé chladicí kapaliny hadicí, drnčení ze sacího a výfukového systému a konci zkoušky, pískání a sedadlem SAT řidiče.

Štěstí v neštěstí: trojnásobek Laguna majetek byl přímo u autorizovaného servisu jsou - rychle se ujistil.

specifikace
motor 
válecR4
kapacita1870
energie
kW / hp
1 / min

88/120
4000 U / min
Max. Krouticí moment. (Nm)
1 / min
270
2000 ot / min
přenos výkonu 
převodovka6 stupňová manuální
pohonpohon předních kol
podvozek 
brzdyv: odvzdušněn. plátky
h: plátky
pneumatikyv: 225/45 R 17
h: 225/45 R 17
hodnoty
Hmotnost (kg) 
pohotovostní hmotnost (výroby)1460
Zrychlení / meziprodukt sprint 
0-100 km / h (s)10.7
Maximální rychlost (km / h)197
spotřeba 
spotřeba zkouškaK. A.
spotřeba EU7,2 l / 100 km (Diesel)
dosahK. A.
emise výfukových plynů 
Oxid uhličitý CO 2 (g / km)K. A.