Więc diesel dostaje niebieską odznakę

System BNOX SCR z Twintec System BNOX SCR z Twintec

Producenci Catalyst Twintec ma Euro-6 System modernizacji (BNOX systemu SCR), przeznaczony do samochodów, emisja tlenków azotu (NOx) znacząco obniża.

© Twintec System BNOX SCR z Twintec System BNOX SCR z Twintec

W przeciwieństwie do wielu obaw doposażenia zgodnie Twintec ma do czynienia nie tylko z rozsądnym wysiłku, ale także z rozsądnych kosztach.

© Twintec System BNOX SCR z Twintec System BNOX SCR z Twintec

Kwota ta, zgodnie Twintec do około 1500 euro za konwersję.

© Twintec System BNOX SCR z Twintec System BNOX SCR z Twintec© VW / Twintec

Doposażenia Euro 6 samochodów z silnikiem diesla i umożliwić niebieska tablica: systemy takie jak to z Twintec może! System BNOX SCR unika wad czystych systemach SCR i częściowo osiągnięto znacznie lepsze poziomy tlenku azotu. Więc idzie Euro 6 modernizacji!

Aby uniknąć zbliżających zakazy jazdy diesel w największych miastach niemieckich, samochody z silnikiem diesla mogą być konwertowane do normy Euro 6. Poza preferowanym przez przemysł motoryzacyjny oprogramowaniem, istnieje teraz także możliwości techniczne dla modernizacji Producenci katalizatora Sun Twintec ma (BNOX System SCR) opracowali Euro-6 System modernizacyjnego dla wozów (emisja tlenków azotu NOx) znacząco obniża. Ogólnie rzecz biorąc, system BNOX SCR TWINTEC może zredukować tlenki azotu o 99 procent na stanowisku pomiarowym i 94 procent w rzeczywistych warunkach na drodze. Więc klasyfikacja Euro 6 będzie również możliwe potem - limity Euro 6 są znacznie podcięte przez Twintec części. Dlaczego "by"? To proste: system nie jest jeszcze dostępna. To musi być wykonane odpowiednie ramy prawne, takie jak niebieska tablica. W tym przypadku, planuje Twintec zaoferować system BNOX SCR dla wszystkich odpowiednich typów pojazdów. Byłoby to szczególnie interesujące dla kierowców samochodów z emisji Euro 5, które byłyby dotkniętych ewentualnego wprowadzenia niebieska tablica i związanych z zakazów jazdy. 

Niebieski odznaka dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi (wideo):

Doposażenia Euro 6 samochodów z silnikiem diesla z systemem SCR

Oprócz Twintec rozwiązania modernizacji często aktualizacja oprogramowania zapewnia możliwość konwersji Euro 5 diesel Euro 6 Chodzi przede wszystkim o tzw "Thermo okna" zniesienia, w którym układ oczyszczania jest przerywane z powodu niskich temperaturach "Termin ten został już wymyślił przemysł kilka miesięcy temu, aby wyjaśnić zakres temperatur, w których recyrkulacja spalin jest po prostu wyłączony zapisać silnik"Powiedział Thomas Burkhardt, wiceprezes ADAC Technologii, na świat w niedzielę. Emisje tlenku azotu są jednym testem ADAC zmniejszonym z oprogramowaniem średnio o 60 procent. Ale wzrasta Consumed: O cztery procent więcej diesel potrzebny samochód po aktualizacji oprogramowania. Ponadto może być tak, że zwiększa się zużycie silnika z powodu gazów spalinowych w niskich temperaturach, z powrotem do komory spalania.

Ile Euro 6 modernizacja?

W przeciwieństwie do tego wiele obaw doposażenia nie powinny być adresowane tylko za rozsądną cenę, ale również z rozsądnym koszcie, według Twintec. 1500-2000 euro dostępne do takiej konwersji w przestrzeni, która trwa około pół dnia w Au-autoryzowanego dealera przez producenta. Jednak konwersja przez ustawodawcę musiałaby zostać uznana. Obecnie jest przyznaniem się do Euro 6 doposażenia - jeśli w ogóle - tylko w drogiej i skomplikowanej procedury indywidualnej, Baumot CEO Henning Middelmann. Czy podatek samochodowy, który mierzy się między innymi do emisji samochodów spada o modernizacji, również nie można powiedzieć o aktualnym statusie. Tymczasem producenci preferują rozwiązanie aktualizacji oprogramowania: Tak, uczestniczące producenci zgodzili się na szczycie napędowego w dniu 2 sierpnia 2017 roku do modernizacji w sumie 5,3 mln pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Bardziej kompleksowe rozwiązania modernizacyjne zostały odrzucone, więc koszt bardziej skomplikowanych układów oczyszczania spalin - takie jak te z Twintec - prawdopodobnie pozostanie wiszące przez konsumenta.

System BNOX SCR z TwintecTwintec oferuje Euro 6 uaktualnień dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. © VW / Twintec

Jak wygląda Euro 6 Modernizowanie Twintec?

System BNOX SCR TWINTEC wtryskuje AdBlue w oddzielnie zainstalowanym generatora elektrycznego, który jest zasilany przez turbosprężarkę energii. Generator paruje AdBlue, a następnie wysyła je do spaliny dalej. W wyniku reakcji chemicznej, a jedynie CO2, zwłaszcza amoniak i CO2, które reaguje z tlenkami azotu produkowane. W konwencjonalnym katalizatorem SCR AdBlue roztwór mocznika wtryskiwane bezpośrednio do układu napędowego. Ponieważ konieczne są temperatury od 220 ° do eksploatacji katalizatorów SCR, jednakże zwykle kontroli emisji nie działa optymalnie w małym obciążeniu silnika w fazie rozruchu na zimno lub na krótkich trasach.

Jaki jest Twintec zaletą wobec systemów SCR?

Roztwór EURO 6 doposażenia TWINTEC unika wad tradycyjnych systemów SCR: Już generowane temperatury gazów spalinowych 150 stopni i amoniaku również zainstalować katalizator ogrzewania, który dostarcza energii przy niskich temperaturach. W związku z tym, mieszaninę reakcyjną NOx może nawet nastąpić w znacznie niższych temperaturach wylotowych według TWINTEC. Jest to sprzeczne z warunkami drogowymi, gdzie temperatury spaliny są częściowo znacznie niższe niż w testach ławce. Jest to szczególnie istotne dla przyszłych pomiarów emisji w nowych samochodach od 2017 roku, w których wartości muszą być doświadczane na drodze.

Czy A wady Euro 6 doposażenia?

Bez wad, uaktualnienie Euro 6 z aktualizacją dla systemu SCR nie pochodzi z: pierwszym teście ADAC Urządzony modernizowane do 6 EUR VW Passat (1,6-litrowy TDI) wykazał wzrost zużycia paliwa. W związku z tym zużycia paliwa jest około pięciu procent większa niż przed konwersją. Generator musi dostarczyć dodatkowej energii wymaganej do systemu modernizacji do dozowania i ogrzewania. Jednak spadek emisji jest ogromna: "Emisje tlenku azotu mogą być zmniejszone o ponad 90 procent"Powiedział Thomas Burkhardt, wiceprezes ADAC Technologii. Zużycie AdBlue był w getesten prototypów około dwóch litrów 1000 kilometrów. W najgorszym przypadku, zużycie wzrasta do trzech litrów AdBlue na 1000 kilometrów. Koszt stosowania AdBlue wtedy wynosić około 20 centów za 100 kilometrów.