Zmiany w samochodzie 2015

Car 2015, podatek samochodu, tablice rejestracyjne, samochody elektryczne, internetowy wylogowania Zmiany w auto 2015

Choć nadal przedmiotem dyskusji chętnie o przejazd samochodem, przyjdź inne innowacje na kierowców w Niemczech. Niektóre przynieść realne korzyści - ale nie wszystkie. Jeśli myślisz o zakupie samochodu elektrycznego, należy zachować teraz jeszcze szybciej. Są to Automatyczna zmiana w roku 2015

Na znak właściciele pojazdów mogą zaoszczędzić aż do władzy w przyszłości: W styczniu jest możliwe za pośrednictwem Internetu. Nowe samochody z silnikiem diesla muszą być znacznie czystsze przyszłym roku. I na koniec ulgi podatkowej dla samochodów elektrycznych kurczy. Te i inne zmiany nadchodzące w 2015 roku dla kierowców:

Zmiany dla Auto 2015: podatku drogowego i FLAG

  • wyrejestrowanie pojazdu w Internecie: Za pośrednictwem centralnej stronie internetowej Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA) lub portale organów zatwierdzających krajów może być podpisana z twoich pojazdów domowych od stycznia 2015 roku. Warunkiem jest nowy dowód osobisty identyfikacji online. Ponadto, użytkownicy będą musieli nową generację rejestracji samochodów i pieczęć blaszki na płycie, zarówno automatycznie dostać pojazdy do nowego roku z nowym lub ponownej rejestracji. Aby wypisać kody bezpieczeństwa należy go wystawiać i przedstawiony jako kopia lub skanowanych kodów QR na KBA, wyjaśnił Federalnego Ministerstwa Transportu. Opłata zostanie zwrócona przez elektroniczny system płatności, zawiadomienie przychodzi pocztą lub DE-mail. W przyszłości ponownej rejestracji, nowe i ponownej rejestracji pojazdów powinno być możliwe za pośrednictwem Internetu.
  • wziąć Znak: Kto przenosi się do innego miasta lub nawet w innym państwie, może pozwolić starych śladów na pojeździe w przyszłości. To prawda, według Federalnego Ministerstwa Transportu, nawet po zmianie właściciela: Przy sprzedaży samochodu do innego okręgu rejestracyjnym, nowy posiadacz wskaźnik nie jest konieczna zmiana. Nowe zasady ogólnopolskiego tablicy rejestracyjnej porywania stosuje się od dnia 1 stycznia 2015. To nie ma wpływu na ubezpieczenie samochodu, stawki są oparte na miejscu zamieszkania. Dlatego musi być ponownie zarejestrowane samochody i tak.
  • Tymczasowe tablice rejestracyjne: Zasady przyznawania tymczasowych tablic rejestracyjnych są dokręcone. Do tej pory nie było ważne przez pięć dni żółto-biały liczba konwersji dla pojazdów bez ważnego badania głównego (HU) - stąd, od 1 kwietnia 2015 roku. Jedyny wyjątek: Samochód jedzie bezpośrednio do ośrodka badawczego w okręgu rejestracyjnym, które wydało tablice rejestracyjne lub w sąsiedniej dzielnicy.
  • Automatyczne wywołanie alarmowe: na początku stycznia muszą zaczęły tworzyć infrastrukturę dla automatycznego systemu powiadamiania w samochodach wszystkich krajach UE i być gotowy do końca 2017th Określa dyrektywy UE. Rozporządzenia UE z kolei zajmuje się producent samochodów w obowiązku zapewnić te wymienione od 1 października 2015 r z awaryjnego systemu eCall wezwanie do homologacji nowych typów samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych o masie do 3,5 tony. „To wydarzenie należy jednak renegocjacji w grudniu między Radą Ministrów, Parlamentu UE i Komisji Europejskiej”, mówi Jacqueline Lacroix od Rady Bezpieczeństwa niemieckiego Drogowego (DVR). Niektórzy producenci oferują systemy alarmowe już teraz. Ustawiana automatycznie po poważnym wypadku wezwanie pomocy, przesyłać dane o lokalizacji, czasu wypadku i innych ważnych informacji do najbliższej stacji awaryjnej i budować połączenia głosowego do samochodu. ECall może być również uruchamiany ręcznie, powinno znacznie zmniejszyć liczbę wypadków śmiertelnych z powodu szybciej Unfallhilfe. Krytycy mają obawy związane z ochroną danych.

Samochód 2015: ulgi podatkowe i zmiany dla samochodów elektrycznych

  • Zwolnienie z podatku od pojazdów silnikowych: Jeśli myślisz o zakupie nowego samochodu elektrycznego, wybiera najlepszy do dnia 31 grudnia 2015. Wszystkie e-samochody, które są dopuszczone do tego po raz pierwszy w Niemczech, są od dnia pierwszej rejestracji przez dziesięć lat od samochodu -tax darmo, wyjaśnił Isabel Klocke ze Stowarzyszenia podatników. Od 1 stycznia 2016 zwolnienie z podatku od pięciu lat jest przyznawana wyłącznie.
  • Przywileje dla samochodów elektrycznych: Intencją ustawodawcy nie powinny być specjalne przywileje dla samochodów elektrycznych wkrótce. W tym celu rząd federalny przyjął ustawę Electric Mobility (EmoG), która ma wejść w życie na początku lutego 2015 r. Zatwierdzenie przez Radę i Parlament Federalny jest według Michaela Niedermeier, aby oczekiwać ADAC sekretarz transportu i środowiska. EmoG umożliwić rezerwowanie miejsc parkingowych przy stacji ładowania dla samochodów elektrycznych, o obniżonych opłat parkingowych lub przyjmowaniu i umożliwiają jazdy po pasach autobusowych. W celu ułatwienia kontroli, samochody elektryczne muszą być oznakowane - jak dokładnie nie jest jeszcze jasne. Realizacja specjalnych praw jest sprawą dla władz lokalnych, z niezbędnymi przepisami dotyczącymi niskiej Meier spodziewa się jeszcze bardziej w trakcie przyszłego roku.
  • Surowsze normy emisji: Do silników benzynowych i wysokoprężnych o wszystkich nowych samochodów muszą spełniać od 1 września 2015 r rygorystyczna norma emisji Euro 6-ty już benzyny powoduje żadnych zmian w poziomie zanieczyszczeń, na spalinowych: silniki wysokoprężne mogą wydzielać na kilometr tylko 80 zamiast 180 mg tlenków azotu uprzednio (NOx), wyjaśnia Anja Smetanin ruchu Klub Niemiec (VCD). „Tlenki azotu podrażniają błony śluzowe układu oddechowego i osłabiają układ odpornościowy.” VCD Rzeczniczka radzi nabywców Diesla szukać, gdy silnik jest już na Euro-6 „Jest to ważne dla poprawy jakości powietrza, ponieważ wiele miast mają znaczący tlenek azotu problemem. „Większość producentów samochodów oferują trochę czasu z Euro 6 silników, norma może być diesli często pokrywane przez iniekcję mocznika. Im bardziej skomplikowana technologia i regularnie napełniać dodatku mocznika „AdBlue” sprawia, że ​​takie modele diesel droższy.

AUTOZEITUNG