Reflektory ksenonowe

Po raz pierwszy użyty w Mercedes CL posiada 2.001 Reflektory ksenonowe stworzyć zdolność zarówno mijania i wiązkę światła przez tę samą lampę ksenonową. Poprzednio używane producentów samochodów oddzielne reflektory do jazdy w nocy bezpieczniej.

Do przełączania między wysokimi i niskimi belek producenci ustawienia przesłony w ruchomy Reflektory ksenonowe a. Ten zasłania część wiązki światła w trybie mijania. kierowca prowadzi wiązkę światła lub ksenonowe wiązkę światła, otwór jest przesuwany przez elektromagnes ze stożkiem światła - reflektora Biksenonowy teraz promieniuje przy pełnej mocy.

Biksenonowy światła reflektorów dwukrotnie ksenonowe muszą być wyodrębnione. W tym producenci zainstalować dodatkowe lampy ksenonowej, które ma funkcję wiązkę światła.

Zaletą dodatkową ksenonowej lampy światła na zdalnym podwójne lub dwa ksenonu jest w porównaniu do konwencjonalnych reflektorów H7 początkowo wysoką wydajność energetyczną: lampy ksenonowe emitują około 50 do 70 lumenów na wat, zaś światło halogenowe skuteczność wynoszącą od 15 do 35 lumenów / wat posiadać. Pomimo silniejszego jasności, zużywają Reflektory ksenonowe mniej energii niż odpowiednik halogenowej. Ponadto, ksenonowe światła emituje światło tak jasne, jak, dzięki czemu jazda w nocy jest bardziej zrelaksowany.