Opony jak opony zimowe cały sezon?

Całoroczne testy opon 2017 Całoroczne testy opon 2017

Test opon dziesięć całorocznych i zimowych odpowiedzi na pytanie, czy profili Allseason rzeczywiście nadaje się jako alternatywa dla klasycznych specjalistów zimowych.

© Daniela Loof Całoroczne testy opon 2017 Całoroczne testy opon 2017

Samochód Test Audi A3 1,4 TFSI Sportback sześcioma przekładnią manualną i automatyczne odłączenie siłownika (COD). 150 KM, 250 Nm, 5.0 litra S / 100 km 1 1230 kg 1, cena (1,5 TFSI): od 26,600 euro.

© Daniela Loof Całoroczne testy opon 2017 Całoroczne testy opon 2017

Rower Test: Enzo G jest koło aluminium pięć-ramienna jest dostępny z przyłączami cztero- i pięć otworów. Wielkości jednoczęściowego odlewu koła zakresie od 5,5 x 14 do 18 x 8 cali. Ceny zaczynają się od 77 euro.

© Daniela Loof Całoroczne testy opon 2017 Całoroczne testy opon 2017

Obiektyw: Stosujemy nowoczesną technologię pomiaru GPS.

© Daniela Loof Toyo Celsjusza Umieścić 10: Toyo Celsjusza

śnieg: Prowadnica boczna na tylnych kół jest mniejsza niż z przodu, tym trudniej manipulacja. mokro: Unosi się na początku i ma małą prowadnicę boczną do przodu. Toyo odłożona na mokrej nawierzchni. suchy: Nie szampan sportowa opona, ale do bezpiecznej jazdy. Jednakże: długa droga hamowania. Razem: Deszcz i śnieg przynieść Toyo wcześnie do granicy, w osuszyć hamulce Mau. Cena: 265 euro. Klasy oznakowania: E / C / 70 dB (A).

© Daniela Loof Hankook Kinergy 4S H740 Seat 9: Hankook Kinergy 4S H740

śnieg: W manipulacja opony działa nieprecyzyjne i lubi zmieniać między podsterowność. mokro: Najdłuższa droga hamowania, wczesne podsterowności, wrażliwe na zmianę warunków obciążenia: wilgoć nie jest Hankook. suchy: Dokładne kolej, ale łatwo śruba do tylnej osi - to szybka w slalomie. Razem: Opiera się na przód zawsze większą przyczepność niż z tyłu i ma najdłuższą drogę hamowania na mokrej. Cena: 270 euro. Klasy oznakowania: E / C / 72 dB (A).

© Daniela Loof Pirelli Cinturato All Season Miejsce 8: Pirelli Cinturato All Season

śnieg: Pirelli ma najdłuższą drogę hamowania na śniegu i jest wrażliwy na zmiany obciążenia. mokro: Późno aquaplaningu także na hamulce. Jeśli chodzi o obsługę, powolny ale nie zdradliwe; ale powoli. suchy: Pirelli nie ustawia akcenty w suchych warunkach. Niska zakrętach na granicy, na początku podsterowności. Razem: Na problemy wilgoć, śnieg szybko wyczerpany. Następca będzie lepszy. Cena: 315 euro. Klasy oznakowania: / B / 69 dB (A).

© Daniela Loof Falken Euroall Sezon AS200 7. miejsce: Falken Pora Euroall AS200

śnieg: Jego znaczna tendencja podsterowności jak również umiarkowany trakcji ograniczają przydatność zimowych. mokro: Dobra trakcja, całkiem spontanicznie ustąpić. W mokrej nawierzchni ale Falcon bardziej nerwowy niż BF Goodrich. suchy: Wysokie opory toczenia, brak przyczepności z przodu, wcześnie podsterowności, długa droga hamowania. Razem: Sokół jest dobra na mokrej nawierzchni, ale można przekonać ani sucha, ani w śniegu. Cena: 270 euro. Klasy oznakowania: E / C / 71 dB (A).

© Daniela Loof Vredestein Quatrac 5 Miejsce 6: Vredestein Quatrac 5

śnieg: Poślizgu, gdy zaczyna lekko na bok, kierując odpowiedź jest niechętne do pchania wcześnie i prosto. mokro: Niedociągnięcia w aquaplaningu. W strefie przygranicznej bardziej zrównoważony niż Hankook, Nokian, Toyo, Uniroyal. suchy: Bardzo bezpieczny i zrównoważony drogowego na Quatrac. Przeszły najwyższe poziomy hałasu. Razem: Stanowi raczej przeciętne osiągi. Pokazuje słabości Auqaplaning. Cena: 295 euro. Klasy oznakowania: C / c / 69 dB (A).

© Daniela Loof Uniroyal AllSeasonExpert Miejsce 5: AllSeasonExpert Uniroyal

śnieg: Zmiana kierunku ustawia Uniroyal wokół trochę niepewny, ale sugeruje inaczej bardzo schludny. mokro: Dopuszczalne wyniki w teście hamulca, późno akwaplaningiem. Silna podsterowność podczas skręcania. suchy: Najdłuższa droga hamowania i powoli, nieznacznie grippy zakrętach. Pojazd jest nieco nerwowy. Razem: Silny na śniegu, ale spowalnia najgorsze na suchym asfalcie. Cena: 270 euro. klasy etykietF / C / 72 dB (A).

© Daniela Loof Nokian atmosferyczne Miejsce 4: Nokian atmosferyczne

śnieg: Na śniegu z najlepszych usług, Nokian prawie osiągnęła poziom opony Conti Winter. mokro: Silne aquaplaning, ale trochę tandetny. Rezultat: pośrednie i obracając w stałej wydajności hamowania. suchy: Niskie opory toczenia, ale: kręty pośrednie, reakcje zmiana obciążenia w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Razem: Jest lepiej niż większość opon zimowych na zaśnieżonych stokach, ale zmaga się z wilgocią. Cena: 315 euro. Klasy oznakowania: C / A / 69 dB (A).

© Daniela Loof BF Goodrich g-Grip All Season 2 3. miejsce: BF Goodrich g-Grip All Season 2

śnieg: Droga hamowania i trakcji są dobre, reakcje zmianie obciążenia, jednak dość gwałtowny. Niedokładne informacje zwrotne. mokro: W sytuacjach awaryjnych, łatwy do kontrolowania, żadne reakcje zmianie obciążenia, które zmuszają przynosi skuteczne na mokrym asfalcie. suchy: Wysoka stabilność kierunkową, spontaniczna reakcja kierownicy, bezpieczna droga, bardzo niskie opory toczenia z BF Goodrich. Razem: W głosowaniu podobny do Michelin, ale przynosi całkowitą nieznacznie mniejszą przyczepność na drodze. Cena: 310 euro. Klasy oznakowania: / B / 68 dB (A).

© Daniela Loof Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 2 miejsce: Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

śnieg: Allseason Goodyear nawet hamulce nawet lepsze niż opony zimowe. Wysoka trakcji. mokro: Najlepszy hamulcowego między Allseason-opon i dobrej trakcji. lecz opiera się na tylko umiarkowane siły boczne. suchy: Bardzo niskie opory toczenia, ale słaby na hamulcach, umiarkowany zakrętach przód, kieruje ospały. Razem: Blisko do klasycznych opon zimowych: top na śniegu, średnio w wyschnięcia. Cena: 330 euro. Klasy oznakowania: / B / 68 dB (A).

© Daniela Loof Michelin Krzyż Klimat 1 miejsce: Michelin Krzyż Klimat

śnieg: silne przy jeździe na wprost, ale słaba w krzywe - konstrukcja Michelin dysharmonijne. mokro: Szybki, bezpieczny, zrównoważony: Michelin można obliczyć w strefie przygranicznej, do ruchów kierownicą. Bardzo przydatny. suchy: Najkrótsze hamowania, bardzo bezpieczna droga, kieruje się spontanicznie, na podstawie drobnych, wysokich rezerw. Razem: Bliżej lato i opony zimowe, w sumie przekonując Allseason-Pneu. Cena: 360 euro. Klasy oznakowania: C / A / 68 dB (A).

© Daniela Loof Continental ContiWinterContact TS 860 Umieścić 1 (opony zimowe): Continental ContiWinterContact TS 860

śnieg: Wydajność na zaśnieżonej drodze. Nie profil Allseason mogą być przenoszone jako bezpiecznego i stabilnego toru. mokro: Mocno na hamulec, wysokiej trakcji, mały kąt kierownicy, bardzo wysoki poziom przyczepności: przechylić Conti. suchy: Popycha dość wcześnie na przedniej osi, łagodnieje pośrednio. Ale: TS 860 rolek sprawnie. Razem: Na śniegu i mokrej Conti osiąga maksymalne wartości, łatwo przemieszcza się w każdej chwili dobrze. Cena: 350 euro. Klasy oznakowania: / B / 72 dB (A).

© Daniela Loof

Przetestowaliśmy dziesięć Całoroczne opony zimowe i opony na śniegu i na mokrej i suchej asfalcie. opony całoroczne są rzeczywiście jako alternatywa dla klasycznych opon zimowych?

Dlaczego przełączyć faktycznie jeszcze dwa razy w roku opony? Te pytania pojawiają się zwłaszcza mieszkańców miast i mieszkańców obszarów miejskich, gdzie pojazdy są często przenoszone jedynie na krótkie dystanse oraz poprzez dywersyfikację patrol drogowy w zimie zwykle niezawodnie i szybko przyznaje śniegu. Więc dlaczego kupować drogich opon zimowych, gdy jeden jest w ruchu miejskim i tak rzadko polegać na ich potencjał? Wreszcie, opony Allseason- obiecują być alternatywą dla całego roku. Co dwa koła cykli rocznie, dodatkowy komplet kół oraz - w zależności od wersji pojazdu - kosztować cztery dodatkowe czujniki ciśnienia powietrza, to jest łatwe do oszacowania. Ale co zrobić Całoroczne opony w porównaniu do opon zimowych rzeczywistym, można znaleźć tylko z testów skomplikowany i skrupulatny - na śniegu, nawadniane i suchym asfalcie. Aby wykonać testy tak blisko jak to możliwe i konsumentów zabezpieczające przed ewentualnymi manipulacjami, kupiliśmy jedenaście różnych profili przetestować handlowo - anonimowo, oczywiście.

Zatem, głębokość bieżnika opony mogą być sprawdzone (wideo):

Opony całoroczne (: test205/55 R 16), jak opony zimowe

Ponieważ zaczęliśmy z testami śniegu w lutym w północnej Szwecji, tylko opony badane w tym czasie były dostępne w handlu. Niektórzy producenci podkreślają, że wprowadzone w międzyczasie dalszych ulepszeń w produkcji. Będziemy szczęśliwi, aby sprawdzić w jednym z kolejnych testów. Jednak opony pozostają Doświadczenie pokazuje, że mimo międzyczasie wprowadzono aktualizacje często nadal w mniejszym lub większym stopniu dużym magazynie resztkowej w handlu. Aby ocenić, jak wysokie osiągi opon całorocznych jest rzeczywiście ocenić, mierzyliśmy dziesięć testowych kandydatów na zwycięzcę naszych testach opon Ostatnia zima, Conti TS 860. Chociaż daliśmy do zgryzienia dodatkowy twardy orzech do Allseason-opon tak, świecić Goodyear i Uniroyal, a przede wszystkim, Nokian właściwości śniegu, ponieważ są one już osiągnięty przez wszystkich opon zimowych. Profil firmy BF Goodrich tnie też nawet całkiem niezłe, ale opony marki Hankook pokazać jastrzębie, Michelin, Pirelli, Toyo i Vredestein że nawet z AllSeasons "Snowflake symbol" Nie wykonuj szczytowe osiągi na śniegu. Po tym wszystkim, na tyle trakcji wspiąć się około 20 procent stoków - Conti tworzy aż 23 proc. Większa rozbieżność podczas hamowania, gdzie krople jest Pirelli. Nokian, Uniroyal i Goodyear strajk nadal dzielnie, ale AllSeasons odpoczynku opłynął znacznie mniej stabilne niż zimą-Conti tor testowy.

A ślady opon zimowych w odniesieniu testowym

Podczas pokonywania zakrętów, budują znacznie mniej zakrętów i pozwolić przerwa testu samochód wcześniej. Niemniej jednak w porównaniu z letnim opony - nawet najsłabszy Allseason robi test na znaczną poprawę bezpieczeństwa - z trasy nie jest już do jazdy jest. Z drugiej strony są Całoroczne opony nie tylko mieć dobrą przyczepność snow-ale są idealnie jak najbliżej na mokrych i suchych nawierzchniach właściwości opony letniej. Ale tak długo, jak temperatury są niskie, dostawy - przynajmniej na mokro - na opony zimowe najlepsze rezultaty: Ponieważ jej mieszanka dobrze wokół i poniżej punktu zamarzania pozostaje elastyczna i listwami w profilu niczym "wycieraczka przedniej szyby" zgarniania warstwy wody na asfalcie Conti zatrzymuje się po 54,1 m. A ostatnie opony letnie Premium wymaga prawie dwa metry dłużej w tych samych warunkach. Bliskość strukturalny do zimowego profilu zapewnia, że ​​Goodyear zamarci w 54,1 metrów. Toyo i Nokian wymagają znacznie więcej drogę Hankook mierzymy nawet ponad 65 m, które resztkowa prędkość około 40 km / h nad tym odpowiedniego Conti. Tylko na suchej nawierzchni, opona zimowa musi przyznać się do porażki, choć posiada przyzwoitą wydajność. Przede wszystkim dać Michelin rodem z tej samej grupy BF Goodrich wyznaczając tempo - wydajność opon letnich (100-0 km / h ponad 35 m), nie zostały osiągnięte.

Więc przetestować opony całoroczne

Aby zapobiec wpływ z branży, mamy wszystkie testowane nasze opony objęte wolnym rynku kupić. Dlatego produkty zostały przetestowane jedynie, że były dostępne wcześnie +2.017-te W testach drogowych, możemy określić wiele obiektywnych danych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pomiarów GPS. Opór toczenia (test na bęben), a przekazywanie hałasu toczenia są testowane zgodnie z normą etykiet UE.

Aktualizacje dla testowanych opon

Sokoły z 1417 DOT zmieniła produkcję (Turcja zamiast Tajlandii), aby umożliwić bardziej uchwyt boczny w suchej. Hankook 2017 ogólne optymalizacje. Michelin zastępuje profil testowy przez
"Krzyż Climate +"Która ma osiągnąć wyższy przebieg i Snow-Grip. Nokian kropka 0117 o ulepszonych właściwościach mokro. Pirelli otrzymuje od września 2017, profil testowy przez "Cinturato Allseason Plus"Że jest znacznie lepiej zoptymalizowane odpowiedzialność śniegu i mokrej Gri? P obietnice.

Opony o rozmiarze 205/55 R 16, również mieszczą się:

• AUDI A3, A4
• BMW 1, 2 Coupe
• Dacia Sandero
• Fiat 500L, Bravo, Stilo, Croma
• FORD Focus, C-Max, Mondeo
• Honda Civic, FR-V, Accord
• Hyundai ix20, i30
• KIA CEE'D Soul, Venga
• MAZDA 3, 5, 6
• Mercedes A, B, C Klasa CLA
• Opel Astra, Zafira, Vectra
• Peugeot 2008, 307, 308
• Renault Megane, Scenic, Laguna
• SEAT Leon, Toledo, Exeo
• SKODA Octavia, Superb, Yeti
• Toyota Auris, Corolla, Avensis
• Volvo S40, S 60 V, 40 V, 50 V 70
• VW Golf, Jetta, Beetle, Scirocco, Eos, Passat, Touran

Inne testy opon można znaleźć tutaj:
2017Test opony letnie wymiar 215/55 R 17
2016Test zimowych opon o wymiarach 205/55 R 16
2016Test opony letnie 225/45 R17
2016Test opony SUV wymiar 255/45 R 18.
2015Niski koszt badania opon o wymiarach 205/55 R 16
2015Test zimowych opon o wymiarach 185/65 R 15
2015Ganzjahresreifen test wymiar 185/65 R 15
2015Niski koszt badania opon o wymiarach 205/55 R 16 91 H
2015Oponami o wymiarach 185/65 R 15 (PDF)
2014SUV testu opony 235/65 R17

z AUTOZEITUNGz AUTOZEITUNGnasz wniosek

Oto wszystkie wyniki badań w formacie PDF!

Paweł Englert i Martin Urbanke Choć badane profile Allseason osiągnąć bardzo dobre wyniki w poszczególnych kryteriach i może konkurować na śniegu z najlepszymi obecnie opony zimowe częściowo sami. Jednak w sumie ich właściwości, zwracają się po raz kolejny jako kompromis. To samo odnosi się do pracy letniej. Niemniej: dobre opony całoroczne jest czymś więcej niż tylko rozwiązanie awaryjne i zapewnia nawet w zimie następnej rundy. Który zwykle przechodzi krótkie i sezonowe Wechselei - i związane z nimi koszty - uratuje jest dobrze obsługiwany z tych opon. Należy jednak mieć świadomość, że zawsze tylko zmiana z letnich i zimowych opon umożliwia optymalne bezpieczeństwo.