מרקל סקפטי של שלט כחול

תג כחול: אזורים סביבתיים חדשים השלט הכחול לכלי רכב דיזל

כשמדובר בתוכניות ידי המשרד להגנת הסביבה הפדרלי, התג הכחול למכוניות דיזל יש umgsetzt במהירות. כינוס שרי התחבורה הניח את התוכניות, לעומת זאת, עבור&# 39; s הראשון על הקרח. עם רכבי דיזל ישנים שלה יכולים להיות מגורשים מעיר גרמנית. הדעת עבור שלט על התמונה היא דוגמה. (© www.blaue-plakette.de)

© www.green-zones.eu

המבוא של שלט כחול למכוניות דיזל הוא עדיין שנוי במחלוקת. קנצלר מועמד מרטין שולץ ממוצב היטב נגד הקנצלרית מרקל מצטרף שלט נגד ספקן לפחות. אנחנו מסבירים את הרקע, מה המטרה של התג הכחול, שזקוק אחד ומה הם יעלו.

בערי גרמניה, את גבולות המותר תחמוצות חנקן הם עלו באופן קבוע, כך הוא המבוא של שלט כחול לכלי רכב דיזל בחלל. בעוד להביע פוליטיקאים וארגונים רבים עבור התיוג החדש של דיזלים, מועמד קנצלר SPD מרטין שולץ שולטת נגד: "זה לא הגיוני לדבר איסורי נהיגת דיזל"הוא אמר ביום שני, 10 ביולי, 2017, בעת ביקור במפעל אאודי Ingolstadt. "מנוע דיזל ישמש למשך פרק זמן מסוים"הוא הסביר. ההגבלות היו אולם תכובדנה, כמו גם את מנועי בעירה הפנימיים להיבנות בצורה יעילה יותר. עם הגישה הזו הוא צפוי רבות אזרחים לשבור דלתות פתוחות אלקטורים חשובים כל כך מאובטח. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל (CDU) הוא שלט כחול על זיהום האוויר בערים בספקנות. המדינה לא יכולה להציג את הדברים שהוא יכול לגבור למעשה. "אחר אנחנו לא זכינו כלום"היא אמרה ביום שלישי ב 5 בספטמבר, 2017, באירוע של "שטוטגרטר Zeitung" ו "שטוטגרטר Nachrichten" ב Stuttgar. הם מאמינים השלט הכחול עבור בעייתי יחסית כי זה היה אז יש לבדוק את כל המכוניות של נוסעים כדי לראות מי היה כזה תג ומי לא. "אני מנסה פעם שאנחנו עושים בלי איסורים. אז אני צריך שום תג כחול"מרקל אמרה. עם השלט הכחול בחנייה יכולה להיות אסורה באזורים סביבתיים במיוחד עבור מכוניות דיזל ישנות, אשר נחשבות הגורם העיקרי של תחמוצות חנקן. התג נדרש בעיקר על ידי הירוקים כדי להבטיח אוויר נקי בערים. בשנת שטוטגרט ובמקומות אחרים אוסרת על כלי רכב דיזל ישן, אשר נחשבים הגורם העיקרי של תחמוצות חנקן מזיקות מאיים.

דיון על שלט כחול בסרטון:

איגוד הערים הגרמני רוצה את התג הכחול

אנדרס טען, למשל, האגודה הגרמנית ערים ונותנת את הדיון שוב תנופה חדשה: אולריך מאלי, סגן נשיא התאחדות הערים, רואה את השלט הכחול למכוניות דיזל נמוכה של פליטה, הדרך היחידה זמנית לטפל איסורים הכרחיים. גם אם הערים לא רוצה איסורים, הם באו בגלל זיהום אוויר כנראה לא בסביבה, אמר מאלי. בנוסף, מימון retrofitting מכוניות דיזל ישנים על האירו 6 תקנים יצטרך יושק. במקביל, האגודה הגרמנית ערים גם קרא הפדרלי המדינה לממן תחבורה ציבורית טובה יותר: עם מחירים של 2.50 עד 3.00 יורו עבור כרטיס בודד, אשר כלל ארצי משותף גבול הקול הגיע. באשר איסורים זמניים על מכוניות דיזל, בעיר המבורג היא חלוצה ומובילה בקווים מסוימים האוסרת על כלי רכב דיזל אחת. הסנאט רוצה ליישם מידה זו תכנית האוויר הנקיה 2025 כמו כן באדן וירטמברג ממהרת קדימה וממשיכה מן איסורי נהיגת דיזל 2018 בתוקף, החליט ממשלת המדינה השחורה-ירוקה ביום שלישי, -21 בפברואר. אבל ראש הממשלה וינפריד קרצ'מן (מפלגת ירוקה) לחזור אחורה כבר ורוצה לחשוב מחדש על תוכניות שוב, אשר דיווחו על "שטוטגרטר Zeitung": "עם ההסתייגות כי retrofitting עובד ומאפשר לנו להשיג את היעדים כדי להיות מושגת על ידי תוכנית אוויר נקי, האוסר על לא הגדרת עדיין באבן", המפלגת הירוקה מצוטטת שם. עם זאת, לאחר ההחלטה של ​​איסורים היה נכונותם של המוכרים כלכלית, מכוניות דיזל ישנים retrofitted וכאשר אבק דק יכול להיות מופחת על ידי ניקוי הרחוב יותר טוב, הבעיה הופל בהצלחה, אמר קרצ'מן. סיבת איסורי הנהיגה הממשמשת ובאים הן רמות חלקיקים מוגזמות בהתמדה בבירת המדינה שטוטגרט. בימים ב חריג הוא מכוניות דיזל שאינם עומדים בתקן הפליטה 6 אירו, אז נהיגה יורחק על משתרע עסוק מזוהם. ב 2016 לבד, זה היה המקרה בלמעלה מ 30 ימים.

BaWü עבור תג כחול, לעומת זאת, Dobrindt

במהלך הדיון על הגבלות נהיגה דיזל שנקבע ראש הממשלה וינפריד קרצ'מן והסגן שלו תומאס סטרובל (CDU) גם חזק עבור השלט הכחול על הרמה הפדרלית. עם זאת, כגון תג הוא להיות הציג לא לפני 2020, אם לפחות 80 אחוזים מכלל כלי הרכב מדוברים עומדים בסטנדרטים הנדרשים. שר התחבורה הפדרלי Alexander Dobrindt (CSU) דוחה את כניסתה של השלט, לעומת זאת, ממשיך לרדת. לאחרונה התנהל משא ומתן בועידת שרי התחבורה באוקטובר על התג הכחול למכוניות דיזל בתחילה לשים החלטה בהמתנה. השר להגנת הסביבה הפדרלי ברברה הנדריקס (SPD) מצטרף לדיון על איסורים על דיזל זמן קצר לאחר מכן עם הצעה חדשה שוב במרכזי ערים. בעיריות הטיוטה שלו צריך להטיל איסורי נהיגה על מכוניות דיזל בכוחות עצמם. ראשית, הם אפילו יכולים להוציא הפלאק, כך שרק כלי רכב עשוי לקחת מספיק ידידותיים לסביבת מנועים באזור אסור. בכבישים הנבחרים האחרים עלולים להיחסם לחלוטין עבור מנועים מסוימים או באופן זמני איסורים מוטלים. במיוחד עם תנאי מזג אוויר קריטיים צריכים להישמר הרחק מהמרכזיים כך רכבי דיזל. הצעת פן הבווארי ושר התחבורה יואכים הרמן (CSU) כבר נוצרה "לחלוטין לא מעשי" נדחה. השלט הכחול כבר דנו בעבר בכנס של שרי התחבורה בשטוטגרט.

ערים עם ערכי תחמוצות חנקן הגבוהים ביותר (גבול: 40 מיקרוגרם ממוצע שנתי מטר מעוקב):

העירתחמוצות חנקן קריאה בקול UBA
שטוטגרט (Am Neckartor)82 מיקרוגרם למטר מעוקב
מינכן (Landshuterallee)80 מיקרוגרם למטר מעוקב
רויטלינגן (Lederstraße יוסט)66 מיקרוגרם למטר מעוקב
קיל (תיאודור-הויס-Ring)65 מיקרוגרם למטר מעוקב
קלן (טבעת Clevischer)63 מיקרוגרם למטר מעוקב
המבורג (Habichtstraße)62 מיקרוגרם למטר מעוקב
דיסלדורף (Corneliusstraße)58 מיקרוגרם למטר מעוקב

איסורי נהיגת דיזל ראשון Ba וו

עם ביקורת נוקבת על השלט הכחול עד כה כלל הפקידים הפדרליים מהסים דיבר. שם תוכל לראות הדיזל לוחית בעיה מסיבית על המנגנון המנהלי של המדינה קדימה. הסיבה: "צוות של מדינת הסה, הפרטי שלהם "זקן" לא ניתן להשתמש יותר עבור מכוניות משימות דיזל אם הם צריכים לנהוג מרכזי ערים", יו"ר המדינה ייני השמיט סביר. הדבר נכון במיוחד עבור מחלקות קטנות יותר בלי רכב שירות בעיה מסיבית. מאחורי מדוברת בבעיה כללית מאוד של השלט הכחולה: מכירה של מכוניות משומשות כדי לרכוש מכוניות דיזל חדשות לא הייתה אופציה. עם כניסתה של התג בלי דיזל אירו 6 לאבד תקן מאסיבי בשווי ולכן יהיה קשה מאוד למכור. לבסוף, אף אחד לא יקנה דיזל, שבו הוא לא יכול לנהוג בערים פנימיות. שמיט מציין: "זה מסתכם הפקעת דה פקטו", עד כה, המדינות של באדן-וירטמברג, הסה וברמן רוצה לאכוף תקנה למכוניות דיזל עם התג הבונדסרט, אשר נועד לסייע לעמוד במגבלות האיחוד האירופי עבור Stickoxisbelastung. שר התחבורה Dobrindt מיצבה עצמה מההתחלה להצעה זו נותרה על ועידת שרי התחבורה בבית שמבחינתה. בעבר הצהיר הסביבה מזכירה מדינה תוכן Flasbarth כי החברה שלו מפתחת חלופות שלט הכחולה. "אנחנו צריכים פתרון עבור ערים עם אוויר ירוד"הדגיש Flasbarth. לאחר שהממשלה הפדרלית יצרה את הבסיס המשפטי התג הכחול, קהילות בן באזורים עם זיהום NOx גבוה במיוחד נחקקי דיזל איסורים מקומיים יכול - אם הם רוצים.

מהו התג הכחול?

לאחר המדבקה האדומה, צהובה וירוקה, כדי להיות מצויד עם כלי הרכב הכחולים במיוחד פליטה נמוכה, אשר צפויים אז להיכנס דיזל רק באזורים סביבתיים מסוימים בערים. מכוניות דיזל מודרניות רק הפולטות כמויות גדולות של תחמוצות חנקן מזיקות (NOx) הם לקבל לוחית זו. מכוניות דיזל בלי לוחית כחולה אולי כבר לא לנהוג אז באזורים מזוהמים במיוחד. עם זאת, ניתן להניח כי באזורים אלה יהיו קטנים יותר מאשר אזוריים הסביבתיים שנסגרים כבר למכוניות בלי מדבקה ירוקה.

מי צריך את התג הכחול?

השלט הכחול ייקנס בעיקר נהגים של מכוניות דיזל כי אינו עומדים הפליטה -6 אירו סטנדרטיים אז אתה לא צריך להזין אזורים המיועד במיוחד במרכזי ערים. אפילו בנזין המתאים סטנדרטים העניים מ 3 יורו יושפע הרגולציה. עד כה בגרמניה רק ​​על 500,000 מכוניות דיזל הם בכלל מסוגלים לקבל את התג הכחול. 13 מיליון הנותרים מכוניות דיזל צריכים לראות היכן הם נמצאים. עבור, על פי הידע הנוכחי, זה כנראה כמעט בלתי אפשרי מנועי דיזל ישנים משמעותית להביא כפי אירו 5 על ידי שדרוג הסטנדרטים 6 אירו. ההקמה מלאת תחמוצות חנקן תהיה הרבה יותר מסובכת מאשר ההתקנה של מסנן חלקיקים עם הזרזים המיוחדים שלהם וכן שליטה מוטורית להתאמה מושלמת.

מה עושה את התג הכחול?

עלויות עבור תג כחול אין מידע עד כה.

כיצד עמדות מדיניות?

המבקרים הגדולים ביותר של השלט הכחולה למכוניות דיזל מגיעים ממשרד התחבורה. שר אלכסנדר Dobrindt נאבק עד כה נחרץ נגד התג הכחול למכוניות דיזל: "מטרתנו היא ניידות יותר עם פליטה פחות ולא לבטל את ניידות." האם זה, אולם, על פי התוכניות של משרד איכות הסביבה הגרמני, אז מן 2018 כל כלי רכב דיזל יורחק מערי גרמניה, תקן הפליטה 6 אירו לא יכול לענות. הסולר הנותרים ואז מוצג עם תג חדש, כחול סביבתי, כל עוד ועובד נדרש על ידי ארגונים סביבתיים שונים. ברמת המדינה כדי ובכך מבטיח בעיקר הפחתה של תחמוצות חנקן (NOx), שהינם מזיקים לאנשים ובעיקר לתקוף את ריריות. עם השלט הכחול למכוניות דיזל יצירת האזורים סביבתיים החדשים בערים הפנימיות תהיה אפשרית בו זמנית.