פסגת דיזל שנית כדלקמן בנובמבר

פסגת דיזל 2017 פסגת דיזל 2017

יותר מחמישה מיליון מכוניות דיזל בגרמניה הם לפרוק עם מזהמים פחות את התוכנה החדשה. זה כולל 2.5 מיליון כלי רכב מתוך פולקסווגן, כבר תיקוני פליטה סודרו עבור.

© דיזל הפורום הלאומי

אנגלה Merkal (CDU) הודיעה בחודש נובמבר 2017 פסגת דיזל שנייה, שם הוא היה על צעדים נוספים להפחתת פליטות מזיקות. בעבר השר לאיכות סביבת ברברה הנדריקס (SPD) קורא שדרוגי חומרה נוספים עבור מכונת דיזל. לעומת זאת, איגוד תעשיית הרכב רואה שום סיבה readjustments. 

מאז פסגת דיזל הראשונה הובילה ב -2 באוגוסט, 2017 צדדים רבים לביקורת, אחרת פסגה דיזל עם תעשיית הרכב להפחתת פליטות של מזהמים עבור בסתיו של השנה מתוכננת. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל (CDU) כבר הצטמצמה המועד עד נובמבר. צעד אחר צעד צריך להיות מושג כי אין הגבלות נהיגה נחוצות בערים ובאותו הזמן סטנדרטים סביבתיים קוימו, מרקל אמרה ביום שלישי, 29 אוגוסט, 2017, במסיבת העיתונאים הפדרלית בברלין. המובטח בעבר על ידי שיפורי תוכנה לתעשייה למכוניות דיזל ופרמיות לרכישת מכוניות נקיות לדעתם, לא מספיק. כצעד נוסף, אמצעי פרט בקהילות צריכים להתייחס. תמיכה פדרלית עבור מרקל הזו רוצה לדון בפגישה עם ערים וראש הממשלה. הקנצלר הדגיש כי טכנולוגיות הנעה חדשות גם צריך להיות נושא מרכזי על רש"ת 2017, הם ייפתחו ב -14 בספטמבר. עם זאת, מנועי בעירה פנימיים שאסור להזניח, אשר עדיין היה תפקיד חשוב במשך עשרות שנים.

כל המידע על הלוחית הכחולה (וידאו):

שנית להגדיר פסגה דיזל לחודש נובמבר

רק שבועות לאחר הפסגה דיזל, הפסגה בין הפוליטיקה לבין יצרניות הפדרלית להגנת הסביבה שר ברברה הנדריקס (SPD) כינה על תעשיית הרכב הגרמנית כדי retrofitting נוספת של מכוניות דיזל. על בחלק "דיזל הפורום הלאומי" החל מחודש אוגוסט 2017 הודיע ​​עדכוני תוכנה לא היו מספיק, אמר ביום רביעי 23 אוגוסט 2017, ארנון"בתוכנית הבוקר": "ברור לחלוטין, עם 150 יורו אלה לכל מכונית איננו להגיע לשם. זהו שדרוג של החומרה, ולכן יש לתת טיהור גזי פליטה." חייב לשלם את תעשיית הרכב. גם הנדריקס קריטית הביעה את ausgelobten ידי פרמיות מרת יצרנים. "יש לכך רק פעם כראוי אם באמת רכב-פליטה נמוכה ואז להירכש"היא אמרה. גם ביום רביעי, 23 אוגוסט 2017, על פי חישובים UBA שפורסם, את הנטל על ערים עם תחמוצת חנקן מזיק לבריאות יכול להיות מופחת עם צעדים מיידיים אלה בשיעור של עד שישה אחוזים. אבל שהם יישארו כמעט 70 ערים גרמניות היא בשיעור העולה על המותר, השר לאיכות הסביבה הפדרלי ברברה הנדריקס (SPD). איסורי נהיגה ולכן הם עדיין לא ניתן לשלול, מאז משפט יכול לאלץ את הרשויות המקומיות לסגור את מכוניות הדיזל. לכן, הנדריקס מחזיק רכיבים ומבצעים שיפורים במנוע הכרחיים.

פסגת דיזל: הנדריקס קוראת שיפורים

Postwendend איגוד תעשיית הרכב (VDA) שוב הביע את הדעות של השר להגנת הסביבה הפדרלי ברברה הנדריקס: שדרוג חומרה כאלה הם "לא ריאלי מבחינה טכנית ברוחב"בגלל עם מספר הרב של דגמים פגועים חסר את מקום ההתקנה של החלקים הדרושים. "בנוסף, יישום יהיה משעמם כמו פיתוח ובדיקות כמו גם בדיקות סוג נוספות ייקח כמה שנים", העמותה טוענת. במקום זאת, תעשיית הרכב בגרמניה שוקלת צעדים שננקטו על דיזל הפסגה כדי לשפר את איכות האוויר בערים לעת עתה מספיק. "רק שלושה שבועות לאחר הפסגה, אין סיבה readjustments"איגוד התעשייה, VDA אמר ביום רביעי, 23 אוגוסט, 2017, עם. "עכשיו, אם דרישות יותר מועלות כבר, אשר נראה כי יותר בשל מערכת הבחירות הנוכחית כפי סיבות מוחשיות." חישובים על ידי הסוכנות להגנת הסביבה הפדראלית (UBA) הראו פוטנציאל השיפור המשמעותי של ההחלטות עד תחילת חודש אוגוסט, כאשר יצרנית הרכב הבטיחה עדכוני תוכנה עבור פרמיות דיזל ומרה חדשות עבור דגמים ישנים.

תוצאה: פסגת דיזל מציעה retrofitting

כפועל יוצא מפתח של פסגת דיזל באוגוסט סך של 5.3 מיליון מכוניות דיזל להיות retrofitted בגרמניה עם תוכנה חדשה לפרוק מזהמים פחות. זה הוכרז על ידי איגוד תעשיית הרכב (VDA). היא כוללת 2.5 מיליון כלי רכב מתוך פולקסווגן, ממילא תיקוני פליטה סודרו עבור. אם זה היו רכב דיזל עם פליטה בכיתת אירו 5 והורה 6. האמצעים החלקיים מרצון מכוסה הרבה של הציים המודרניים יותר יצרנים הגרמנים מן VDA. הסבת ב.מ.וו, דיימלר, האופל ופולקסווגן אמורה להיות בחינם עבור המחזיקים ואין להם השפעה על ביצועי מנוע, צריכת דלק או חיים. שינויים נוספים במנוע דיזל, אשר יהיה הרבה יותר יקר, תעשיית הרכב, לעומת זאת, סירב. היצרנים רוצים להגביר את הרכישה חדשה, מכוניות מנקות עם פרמיות כי הם משלמים בעצמם.

ביקורת על תוצאות הפסגה דיזל

The-פסגת דיזל צריכה להביא לרגיעת דיון דיזל, במקום, צומח ביקורת של האמצעים הננקטים. אז אמר הפדרלית להגנת הסביבה שר ברברה הנדריקס (SPD) בעדכוני התוכנה הסכימה אינם מספיק יעילים. זה מצפה בשל עדכוני תוכנה עם הפחתה בפליטת תחמוצות חנקן של פחות מעשרה אחוזים. לפיכך הנדריקס הודה המרות נוספות של מנועי דיזל. "קבוצת עבודה של פורום דיזל הלאומי חייב לבחון את מנדט ברור, הצטיידות מחדש טכני של Euro 5 ויורו 6 כלי רכב"היא סיפרה "פרנקפורטר אלגמיינה Sonntagszeitung", היא הוסיפה במטרה היצרן, האם זה צריך לשנות "להיות שלילי אין פתרון"כדי לתקן את הנזק. "אני ממליץ למנהלים אלה לרדת מהסוס הגבוה שלהם." הסוציאל-דמוקרטית קבוצה יו"ר סורן Bartol קוראת שדרוג טכני של כלי רכב דיזל ישנים, כמו הרבה בעלי מכוניות ישנות יותר בכיתות פליטה 3 אירו, יורו 4 ויורו 5 לא יכול להרשות לעצמו מכונית חדשה. הוא ציפה יצרני הרכב שהם מספקים תוך שישה חודשים מושגים טכניים סחירים להפחתת פליטות ישירות המנועים.

הבוס BMW מגן תוצאות הפסגה

BMW בוס הרלד קרוגר מגן על תוצאות פסגת דיזל. שם "חבילות מתוחכמות היו" הוא אמר "פרנקפורטר אלגמיינה Sonntagszeitung", עדכון התוכנה עבור 300,000 דיזל ב.מ.וו בונוס סביבתי אירופאי של 2000 הורה עבור ההחלפה ישנה מכוניות חדשות, הביא לשיפור משמעותי. נהיגת איסורים במרכזי הערים קרוגר מחזיקה כלום על סולר, הוא רוצה להחזיק לטווח ארוך. מקבל תמיכה מהנשיא שר באדן וירטמברג וינפריד קרצ'מן: המפלגת הירוקה הזהירה מפני השלכות חמורות עבור הגנת אקלים, צריך מספר מכוניות עם מנועי דיזל לרדת משמעותי תוך זמן קצר. מטרות האקלים תהיינה כל כך לא עוד בר-קיימא, הוא אמר "Welt am סונטג", בנזין מפגש יותר פחמן דו חמצני אקלים מזיק (CO2) מ דיזל. ראש הממשלה הבווארית הורסט זהופר (CSU) אמר "Bild am סונטג"היה לו את הרושם "כי מדובר בכמה פוליטיקאים ועמותות, תעשיית הרכב ובכך להכריז מלחמה על העבודה - על ידי איסור מנוע הבעירה הפנימי. אבל זה ייתקל בהתנגדות המרה של בוואריה." עם זאת, היצרנים עשו טעויות אשר חייב להיות מתוקנת במהירות. יתר על כן, תוצאות הפסגה דיזל לדעתו, תהיינה עד אמצע אוקטובר 2017 להוביל שיפור להדגמת איכות אוויר. מה שחשוב הוא איך הצעדים המוצעים על ידי תעשיית הרכב על ידי בעלי רכב דיזל יתקבלו.

EUR 500 מיליון עבור הקהילות המושפעות

עוד מאמץ קל, אשר הוכרז בעקבות פסגת דיזל, בעיקר משפיע ערים ורשויות מקומיות, אשר מושפעות בעיקר על ידי זיהום משנה דיזל חלקיקים. הסולר הראשון פסגה מ'מסייעת להם כבר הובטחו, בחודש ספטמבר 2017, הממשלה הפדרלית הודיעה על כוונתה להגדיל את הסכום הקבוע לשם שוב. כבר 500 מיליון יורו עמד בתקציב הנוכחי זמין, מודיעה אנגלה מרקל לאחר פגישה עם נציגי הערים והמחוזות. וכך יהיה "מיד" גוף מתאם של עיריות משרדיות, מדינות פדרליות להגדיר לייעץ על פרויקטים זכאים בערים. אף על פי כן, יש כבר ביקורת של הפרויקט. אז התלונן יו"ר איגוד מקצועי ורד המפלגת הירוקה וחבר פרנק Bsirkse כי העלות המשוערת בהיקף אינה כמעט משביעת רצון. מנקודת המבט של ורדי מזרק חד פעמי אינו מספיק, ולכן, שכן הוא גם הולך הסבת אוטובוסים והרחבת התחבורה הציבורית בין היתר. העיריות תהיינה זיהום כונן מתמשך ממנועי דיזל למטה.

מדינת פרמית סביבה למכוניות דיזל?

האם אין כל השפעה על תוצאות הפסגה דיזל לטפס לא רק את ההסתברות של איסורי נהיגה. אז תהיה הממשלה הפדרלית "בונוס סביבתי" לשאוף דיזל ישן, Seehofer. שיחת פרמיה על דעת תהיה מקבילה מכוניות חשמליות. מי רכישה מתבצעת במימון של עד 4000 יורו - 50 אחוזים על ידי הממשלה ואת היצרנים. לא משנה חייב גם להינתן ברפורמה של מס כביש, אמר Seehofer. "אנחנו לא יכולים טיפול מסריח מס ישן וכן דיזל החדש." אותו מומחה לכוון אוטומטי פרדיננד Dudenhöffer, שהציג הצעה חדשה לפתרון בעיית דיזל נתקלו. הפרופסור לכלכלה הרכב באוניברסיטת דואיסבורג-אסן מציע לעבור על בעל הרכב מחודשות מנועי עם שובר בשווי 2000 יורו. הסכום אמור להיות משולם כאשר המכונית הישנה לגרוטאות. ההצעות היו לפני DPA. Dudenhoeffer מעריך את העובדה קופון במימון retrofitting ו גריטה זה יעלה חד פעמי 20.2 מיליארד יורו. יורו נוספים -1.8 מיליארד שייגרם בשנה אם המס הרכב יהיה הוריד עבור דיזל לרמת מיסוי הדלק. המומחה המכונית מציע האוצר לבטל את יתרון המס של סולר על ידי 18 סנט, לליטר לעומת בנזין. הדבר יביא הכנסות שנתיות נוספות של 9.9 מיליארד יורו. לדברי Dudenhoeffer כך ההמרה במימון-שובר לאחר שנתיים וחצי שנים ימומן.

איך דיזל צריך להיות נקי?

אומרים פולקסווגן, מרצדס, ב.מ.וו אופל "מלא ומהיר" עדכונים על תוכנות שליטה מכ -5.3 מיליון מכוניות דיזל בגרמניה. זה חל על מכוניות עם המעמדות פליטת אירו 5 ויורו 6, שאחד מהם - החל מינואר 2017 - סביב 8.6 מיליון אושרו. בסביבות 2.5 מיליון מכוניות צריך להתקשר שוב בכל מקרה פולקסווגן כבר כלולים. מכוניות אלה צריכים לפלוט 25 עד 30 אחוז פחות NOx, אך השר להגנת הסביבה ברברה הנדריקס (SPD) מתעקש 30 אחוזים. העלויות עבור יצרנית הרכב הגרמנית אמור להסתכם ל -500 מיליון יורו.

אם דיזל retrofitting חובה?

לא, את עדכוני תוכנת משא ומתן הם מרצון. "עדכוני החובה בעבר חלים רק על רכבים אשר רמאות תוכנה"אומר אניה Smetanin מ Europa מועדון אוטומטי ACE. retrofitting שלהם הורה משרד רכב המנועים הפדרלי (קי בי).

מה זה אומר עבור בעלי דיזל?

מכוניות מושפעות צפויים להיות מוזמנים בחודשים הקרובים עבור retrofitting. העדכון יארך בסדנה אז כשעה כמנכ"ל דיימלר דיטר Zetsche אומר. לשלם כלום בעלי הרכב. ביצועי המנוע וצריכת הדלק אינם להתדרדר ידי לבטח התאגידים.

מה לגבי כלי רכב דיזל מיצרנים אחרים?

ACE מייעץ מתנה. כנראה היה להדק יצרנים זרים, מעריך אניה Smetanin.

מה לגבי מכוניות דיזל ישנים?

מבוגרים מכוניות לא רוצה להמיר, אבל ליצור דיזל בהתאם הישן umutauschen תמריצים עם דגמים חדשים, נקייה יחסית או מכוניות חשמליות יצרנית הרכב. הדוגמא BMW: מי דיזל אירו-4 או אפילו מבוגרים הם במזומן קונה דיזל אירו 6 או BMW מחושמל מיני, קמה 2000 נחת אירו השנה.

מה קורה האיסורים?

מבקרים אומרים האיסורים הם בשום אופן לא מהשולחן. כמו כן שר לאיכות הסביבה, הנדריקס יש לה ספקות. איסורי נהיגה צריכים תלוי במידה רבה עד כמה הוא להיות retrofitted ונעלמים כמו מכוניות ישנות רבות מהכבישים. בית משפט בשטוטגרט קבע לפני הפסגה כי השיפורים יכול להיות מספיק כדי לעמוד בדרישות האיחוד האירופי עבור תחמוצת החנקן באוויר נשף בכל מקום. אבל שבסופו של דבר חייב להיות המטרה כדי למנוע איסורי נהיגה. בין אם זה קיים בסיס משפטי מספיק שנוי במחלוקת. חוק חדש, לא יהיה לפני הבחירות.

זה נשאר עבור עדכוני תוכנה?

עם דרישות פוליטיקת מרות נוספת היא הפציצה עם תעשיית הרכב, לקול מחאותיהם של אנשי איכות סביבת אופוזיציה. "אנו מאמינים שאי אפשר לעשות שדרוגי חומרה"מנכ"ל פולקסווגן פורמולה מתיאס מולר. המהנדסים שלו הוא רוצה להיות עובד בעתיד ולכן לא על מנועים כי הן עשר שנים 15. כמו כן, פדרלי שר התחבורה אלכסנדר Dobrindt (CSU) יש לשלול שינויים המנועים דיזל לפחות כפתרון לטווח קצר. "התאמת ציוד חומרה, ככל שהם אי פעם בכלי רכב צריכה להיות מפותחת ואז יש לנו שלב המרה כבר. עם זאת, אם היינו מדבר על מאז שנים. אבל אנחנו צריכים עכשיו שיפורים." זה קוזז על ידי השר לאיכות הסביבה, הנדריקס ואת ראש הממשלה סקסוניה התחתונה ואת הוועדה המפקחת פולקסווגן סטפן וייל (SPD). שניהם אומרים את הנושא של שדרוג החומרה היא עדיין על השולחן. לוחות מומחה כעת לדיון.

קבל עזרת עיר במאבק נגד זיהום אוויר?

קרן בשם "ניידות בת קיימא עבור העיר" צריך לאפשר כ -500 מיליון יוריו נקיים, ברשת וגודש ללא דיגיטליים כמו תנועת סיטי אפשרית. הממשל הפדרלי הוא 250 מיליון יורו, יצרנית הרכב צפוי לתרום כמה שיותר. עבור 28 האזורים עם זיהום האוויר הגבוה יהיו תוכניות בודדות, כדי למנוע על פקקי תנועה. בנוסף, מימון צריך להיות מוגבר על מנת להאיץ את המעבר לדואר ניידות וגם לחזק את תנועת הגלגל ומתלה. עוד על: הלוחית הכחולה