תוכנית ביצועים עקביים

Pogea המרוצה אלפא רומיאו 4C 415 כ Pogea המרוצה אלפא 4C

אווירודינמיקה Modified ושלדת ספורט קלאב הן דבר אחד, אך גם ...

Pogea המרוצה אלפא רומיאו 4C 415 כ Pogea המרוצה אלפא 4C

... עור חיצוני פחמן יפה מקובע Pogea מרוצה יד: 415 כ"ס ו 450 Nm של מומנט, לטיונר הגרמני יגרור טורבו ארבעה צילינדרים האיטלקים

עם גידול הכח 415 כ"ס, אווירודינמיקה משופרת מארז ספורט קלאב Pogea המרוצה הופך את חמי 4C אלפא רומיאו

עבור אוהדי ספורט מכונת קול 240 כוחות הסוס של החדשות אלפא רומיאו 4C לא מלהיב במיוחד במבט ראשון, אך מומחים יודעים: מה שחשוב באמת הוא כוח יחס משקל. והנה הוא אלפא רומיאו 4C משחקת בליגה עילית למדי, כי בזכות בנייה קלה עקבית בכל כוחות סוס יש לעבור רק ארבעה קילוגרמים - לא יכול להחזיק מעמד כל כך מכונית ספורט רבה עם יותר מ 300 כ"ס.

מרוצי Pogea אלפא רומיאו 4C: כוונון מבטיח 415 כ"ס

עם זאת, יש כמובן עדיין מקום עד כמה מה כוונון-פורג ינצל. אנחנו מתחילים בעניין זה, לטיונר גרמנית מרוצה Pogea Friedrichshafen, בגלל כאן בהספק ראשון עבור קופת הספורט האיטלקי כבר פותח. התכנית הקטנה 1750 סמ"ק ארבעה הצילינדרים לחשוף על 415 כ"ס ו עד 450 Nm של מומנט, אשר אמור להפוך את מכוניות 4C ספורט הסופיות להפחיד לטיונר.

יחסית שינויים עמוקים נחוצים מזרק החשמל בשפע, כוללים מגדש טורבו אחר, מערכת ושינויי פליטה דשה חדשה כדי לתדלק אלקטרוניקת אספקה, מערכת קירור מנוע נחוצה.

ובגלל כוח המנוע הוא לא הכל, מרוצה Pogea הוא גם הנושא של דינמיקה רוחבית יחד בנחרצות עם KW פתח את טיונר מבורך עם השעית DDC נוחות שיורית השעית ספורט מועדון בסטנדרטים הגבוהים ביותר, הוסיף גלגלים ב 19 או 20 אינץ '.

כמו כן בתחום האווירודינמיקה רואה את פוטנציאל המקלט כדי להפוך את אלפא רומיאו 4C אפילו מהר. מרכיבי גוף עבור מלפנים ומאחור הם להפחית להרים ניכרים, ובכך לשפר את יציבות הנהיגה. שהרכיבים עשויים כולו פחמן, שייך ספורט קל משקל כגון rigueur 4C אלפא.

בני Hiltscher