עלויות אלה האורבים TÜV

רוב הליקויים הבלמים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

כל שנים, מכוניות ייצוגי החקירה הראשית. לעתים קרובות המבקר להכחיש גושפנקא בגלל פגמים קלים. בעזרת הרשימה לך להימנע משגיאות ברוטו.

© Imago רוב הליקויים בעיתונים חסרי HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

בלתי נתפס, אבל לצערי לעיתים קרובות המקרה: Missing ניירות. בנוסף תעודת רישום רכב (אני תעודת רישום), את האישור יש להציג בפני מבחן הפליטות. מי עשה שינויים לרכבו גם לשאת את הניירות הרלוונטיים. הבוחן להגיב לפעמים מאוד רגיש חוסר ניירות רישום.

© Imago רוב הליקויים ערכת עזרה HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

לא פחות בוחנים התקיפים ביותר ערכות עזרה ראשונות לא שלמות, העדר משולש אזהרת אפודות בטיחות הם. תזכורת: ערכת העזרה הראשונה יש תאריך תפוגה. הקפידו לבדוק לפני שהוא הולך על החקירה הראשית.

© Imago רוב הליקויים האורים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

הפונקציה של יחידות התאורה, אתה יכול לבדוק בקלות. הפרק פשוט להשאיר את המכונית שלך בהתחלה קדימה בזכות התקדמות Windwärts מול קיר ולעבור את הפונקציות השונות. לחלופין, יכול לעזור עם בדיקה ויזואלית אתה נחוש חבר או מכר. מבחן תאורה עבור הפונקציות הבאות: אור גבוה, קרן נמוכה, אור החניה, איתות שמאלה, ימינה נצנץ, פנסים אחוריים, אורות בלם, אורות היפוך ואורות ערפל במידת צורך. כדי לבדוק אם כן, הקרן הנמוכה מוגדרת כראוי.

© Imago רוב הליקויים נורות האזהרה HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

אפילו קל יותר: לבדוק אורות אזהרה. אחד האורות המלאות המוארות ברציפות, הרכב מדווח פגם כי גם לא להישאר ungemerkt עם רואי החשבון ומונע TÜV תג כלל.

© Imago רוב הליקויים הבלמים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

בלמי עבודה חיוניים בטיחות. כמובן, רואי החשבון המבקרים של GTU, DEKA, GTU ו Kus לבדוק כאן מדויקים במיוחד. אז אין הפתעות ואתה צריך לעשות ייצוגים שוב בגלל בלמים פגומים, הם שולטים לפני הרפידות והדיסקים באמצעות בדיקה ויזואלית פשוטה.

© Imago רוב הליקויים הבלמים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

לשם כך, הפירוק של הצמיג אינו הכרחי. באמצעות פנס כדי לבדוק אם האטמים אינם עבים מספיק. הפרוסות צריכות להיות ניזוק ואין להם שריטות עמוקות. אחרת, להתייעץ עם סדנה ולקבל את עצתו של יד מומחה.

© Imago רוב הליקויים הצמיגים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

יציאה ב TÜV, DEKRA, GTU או Kus עם פנצ'ר לפני, רואי החשבון תשים הכושר הכללי שלך סביר לנהוג המדובר. אבל אפילו על צמיגים שחוקים, המהנדסים אלרגיים.

© Imago רוב הליקויים הצמיגים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

חריצים בעומק של לפחות 1.6 מ"מ מותר בגרמני צמיגי הקיץ. במקרה טוב, את הצמיגים צריכים הרבה יותר פרופיל. כדי לבדוק זאת, אתה יכול להשתמש בודק פרופיל אלקטרוני. אבל זה גם בחינם.

© Imago רוב הליקויים הצמיגים HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

הראנד Goldene של מטבע אחד-היורו הוא עבה שלושה מילימטרים ולכן אידיאלי למדידת עומק לדרוך. נעלם בטבעת זהב דפוס לדרוך, יש כאן אין פגמים. כמובן, הצמיג חייב להיות אחר במצב מושלם.

© Imago רוב הליקויים דרדר HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

אתה מחזיק את התמונה היא מוגזמת? עם זאת, איננו יכולים שלא להסכים. אבל גם רוק קטין נופל, במיוחד בתחום של נוף, לעתים קרובות להוביל בעלי הרכב לנהוג מהחווה בלי חותם TÜV. כאן יכול הצ'ק בכל מצב נהיגה.

© Imago רוב הליקויים ההשעיה HU ו AU מדריך: החסרונות הנפוצים ביותר Hautpuntersuchung (HU)

כנ"ל לגבי מארז היגוי Überpüfung. בשביל זה אתה צריך להיות איש מקצוע. היזהר כאשר לפינה על רעש התנהגות חריגה של הרכב. אפילו את מכונת בליטות לא יכולה לחזור אחורה. אז אולי המעיינות או משכך כבר אינם שלמים. פגם זה נפתר טוב ביותר לפני הבדיקה העיקרית.

© Imago

עלויות אלה הנן TÜV, DEKRA, GTU או Kus החקירה הראשית. לעתים קרובות פגמים קטנים למנוע את החותם הנחשק של אישור. אנו נגיד לך מה להסתכל קצרת בדוקה ובוגדים עלויות TUV.

בסביבות אחת בארבע מכוניות מכוסות על ידי הבדיקה הכללית (HU) ואת מבחן הפליטה (AU), את TÜV דיווח. מעצבן במיוחד: לעתים קרובות יש רק פגמים קטנים שמונעים את החותם הנחשק של אישור. אז לך להימנע עלויות נוספות, הוצאות מיותרות של זמן ביקור בסדנה חריף, רשמנו את הפגמים הנפוצים ביותר עבורכם. קודם לכן TÜV מונופול, עכשיו את המכונית לבדיקה DEKRA, GTU ו Kus לקחת את המכוניות תחת מיקרוסקופ ולכן הם גורם חשוב עבור בטיחות בכבישים גרמנית. כל שנים, מכוניות חדשות רק לאחר שלוש שנים, מכוניות עבור ייצוגי HU ו AU. הבעלים שכחו את המסמכים הדרושים רכב, הדרך הייתה חופשית. בנוסף תעודת רישום רכב (אני תעודת רישום), את האישור יש להציג בפני מבחן הפליטות. מי עשה שינויים לרכבו גם לשאת את הניירות הרלוונטיים.

רוב הליקויים TÜV בסרטון:

עלויות אלה שנגרמו TÜV

בדיקת רכב קצרה מומלצת מאוד לפני הבדיקה. מזהיר אפודים משולשי אזהרה על לוח ואת ערכת העזרה הראשונה מלאה? האם האורות ולהפוך אותות כראוי הם מוגדרים כהלכה? האם הצמיגים יש מספיק לדרוך אוויר? האם דיסקי בלמים או רפידות בלם שחוקים, או אולי אפילו לתת רעשי היגוי או השעיה מוזרים או לא עובדים כמו שצריך? שאלות שאינן ניתן לענות וחצץ יותר מהר אורות אזהרה מהבהבים השמשה בתא הטייס. בעוד כמה בעלי המכונית לפטר את זה כעניין של מה בכך, וביקורי הסדנה מתוכננים או כבר הסכימו, המבקר לא יכול להקשיב לקול היגיון. החותם הנחשק אישור העונים על דרישות החוק בחקירה.

עלויות TÜV זה שהצטבר (עלות באירו)
הבוחןBundesl.
HU עבור
מכוניות (כולל מע"מ.
AU)
 
HU עבור
מכוניות (כולל מע"מ.
AU)
HU עבור
אופנוע
(כולל. AU)
HU עבור
אופנוע
(ללא AU)
 TÜV Hanseהמבורג 98,00 53.50 66,00 40,00
 TUV Nordהמבורג, ברמן, סקסוניה התחתונה,
סקסוניה-אנהלט, שלזוויג-הולשטיין,
מקלנבורג-מערב פומרניה,
נורדריין וסטפליה
 99,00 71,90 66.75 43,20
 TUV Nordהסה, ריינלנד-פאלץ,
חבל הסאר
 89,00 66.20 64.20 41,90
 TUV Nordברלין, ברנדנבורג 95.64 66.64 64.20 42.65
 TUV Nordבאדן-וירטמברג, בוואריה 90,80 61,50 64,00 41,90
 TÜV Südבאדן-וירטמברג, בוואריה 98,00 53.50 64,90 40,20
 TÜV Südסקסוניה 99.50 67,50 64.20 44,20
 טירינגן TÜVברלין, תורינגיה 96,00 59,00 61,00 43,00
 Kusכל המחוזות 86.00 אל
 102.00

 
58,00 עד
 72,00
 

 
60.00 אל
 68,00
 
 
 42.00 אל
 46,00
 
 DEKRAכל המחוזות לא
 מידע
 לא
 מידע
 לא
 מידע
 לא
 מידע
 GTUכל המחוזות 86.00 אל
 102.00
 
 62.00 אל
 72,00
 
 62.00 אל
 68,00
 44,00 עד
 46,00
עלות החל מחודש יולי 2016

רבי פגמי TÜV הם למניעה

עצה נוספת עבור האחרון: הופך ייצוגים בזמן מתקבל על דעת לאחר 24 חודשים של הבדיקה הכללית הבאה בשעת TÜV, DEKRA, GTU או Kus. לאחר המועד האחרון, בעלי הרכב יש חודשים לתפוס את מינויו. אחרי זה זה יהיה יקר. הציפוי לנהגי חודשים אלה, המהנדסים לבדוק את המכונית בצורה מדויקת לחשב את העלויות הנוספות פרמיה של 20 אחוזים. יש בעלי הרכב, אז אפילו לא פתרו את הליקויים הבסיסיים ביותר של הריצה עד לרעיון האחרון עבור HU קל והחומר מעצבן.

מרווחים לבדיקה כללית

סוג הרכבחקירת 1.חקירה 2.
המכוניתאחרי 36 חודשיםכל 24 חודשים
אופנועיםאחרי 24 חודשיםכל 24 חודשים
חניכים כדי 3.5 טון *אחרי 36 חודשיםכל 24 חודשים
טריילרים עד 750 ק"גאחרי 36 חודשיםכל 24 חודשים
טריילר מעל 750 ק"ג ל 3.5 טון *אחרי 24 חודשיםכל 24 חודשים
* משקל הכולל מאושר
סוגיות שירות אחרות
כל מגדש טורבו
עובדות והוראות שינוי מצת
הכל להחלפת שמן מנוע
באמת לתת Jumpstart
לקבוע גודל צמיג תקין
טיפים להצעת מחיר
כראוי שינוי Schweibenwischer
טיפים לרכישת מכונית משומשת