כיצד “להחיל AdBlue

טכנולוגית AdBlue AdBlue: טיפות קטנות, צרות גדולות

AdBlue מוזרק לתוך גזי פליטת דרך שסתום ומסייע זרז SCR המרה של תחמוצות חנקן

צוואר מילוי AdBlue AdBlue: דגם

הכיסוי הפשוט על AdBlue יש ניצול ליד הטנק הוא תחת הכנף ולא את קצות הגזע

מרצדס תדלוק AdBlue AdBlue: בחו"ל

על נסיעת מבחן בשוודיה AdBlue היה להיגמר; בתחנת הדלק היה מיכל המשאית המוגזם רק

תוסף מיכל AdBlue פולקסווגן שרן טנק תוסף AdBlue ב פולקסווגן שרן

AdBlue דורש טנק נוסף אשר מחומם על ידי תנור פרוסט חמורה

תדלוק AdBlue צוואר מילוי AdBlue

בשנות ה Q5 אאודי, סגירת מיכל AdBlue ניתן לפתוח רק עם שקע המתאים

האם כלי רכב דיזל המודרני AdBlue החוצה, הם לא ניתן להתחיל. ולמלא את תמיסת האוריאה מורכבת שלא לצורך למכוניות

הזדוניות מתחילה, כפי שקרה לעתים קרובות עם תצוגה באשכול המכשיר: "אנא למלא AdBlue - אפילו 2400 קילומטר". התעלמות הקריאה לעזרה של דיזל לפתרון האוריאה, המכונית נשארת במקרה הגרוע הם: ללא AdBlue המנוע לא ניתן להתחיל. במקרה הטוב, דיזל עדיין פועל במבצע חירום. כאן יכול להמשיך טכני במכונית - רק את פליטת תחמוצת החנקן הייתה להתדרדר. מאז דיזל אבל אז כבר לא עומדת בסטנדרטים פליטות, המחוקק קובע אימובילייזר סביבתי מעין. היצרניות יש בגודל טנקים כביכול עבור AdBlue כך שהם חייבים להתמלא במהלך הביקורות בסדנה. יש לרדת אל מתחת לעשר יורו לבקבוק 1.89 ליטר עדיין עלויות העבודה, בדרך כלל סביב 50 יורו. אבל החוויה במבחן יומיומית מראה כי תכוף נוסע לעתים קרובות צריכה למלא אפילו מוקדם יותר. וזה בתחנות הדלק יש בדרך כלל רק פחיות של עשרה ליטרים גדול עבור משאיות (סביב 14 יורו). מאז המילוי אינו מתאים לפתיחת מכל AdBlue, שפיכה הוא בלתי נמנעת. משאבות דלק משאיות אינן זמינות בכל מקום למכוניות: בדיקות שדה, כגון BMW ו- Total רק התחלנו.

שלט כחול למכוניות דיזל:

מה צריך דיזל AdBlue?

AdBlue דיזל השימוש המודרני להפחתת פליטות תחמוצת החנקן. זה דורש תקן 6 פליטת האירו, להחיל חדש מאז הראשון של ספטמבר 2014, כל קרובים על מכוניות בשוק ומן הראשון של ספטמבר 2015, כל המכוניות החדשות. דיזל אולי עכשיו פולטים במקום 180 רק 80 מיליגרם של תחמוצות חנקן לקילומטר. יצרני רכב רבים להשתמש זרזי SCR כבר מזמן השתמשו בבניית משאית. אלה לבנות את תחמוצות חנקן מלהשתמש AdBlue, אשר מורכב של אוריאה 32.5 אחוז ו מים ללא יונים 67.5 אחוזים. החומר הכימי הוא חסר ריח רעיל.

AdBlue משחררת אמוניה

AdBlue מוזרק ישירות לתוך מערכת הפליטה שבו הוא משחרר אמוניה בחינם. זה מגיב בממיר קטליטי SCR עם תחמוצות חנקן וממיר אותם בתוך אדי-חנקן ומים. בשליטת מודול מדידת יחידת הבקרה של המנוע מבטיח תמיד כי הסכום הדרוש עבור מהירות ועומס רכב מוזרק. הצריכה היא כארבעה עד שישה אחוזים של דיזל. מכיוון AdBlue קופא -11.5 מעלות, הטנק של תוסף בכל המכוניות ניתן לחמם.

מהו AdBlue?

AdBlue מורכב אוריאת 32.5 אחוז, תרכובת חנקן מזיקה, סינטתית, ואת מי demineralized. יש רק מגוון אחד.

"AbBlue ריק או מלוי"-Meldung

האלקטרוניקה המשולבת מצביעה כאשר AdBlue ממולא מחדש. המסר לא ניתן להתעלם לכל המאוחר לאחר הפעם השלישית מאז המנוע פועל רק בהספק מופחת, או בכלל לא ניתן להתחיל.

האם נוכל למלא AdBlue עצמך?

כן, אתה יכול להשלים את התוסף עוצמה. במשך כמה מכוניות, ערכת מילוי יכול זה להיות נחוץ. הכל חשוב זה בהוראות ההפעלה הספציפיות. לאחר המילוי של בתורו AdBlue על ההצתה ולחכות עד אלקטרוניקת הכירה לרמה החדשה. זה עשוי גם לקחת כמה דקות.

AdBlue יכול להקפיא?

כן, נקודת הקיפאון של AdBlue היא -11 מעלות צלזיוס. לכן טנקי AdBlue הם בדרך כלל מחוממים. אם חשוף לטמפרטורות נמוכות מאוד ואת דוד הטנק לא יכול מייד להפשיר את נוזל AdBlue, מוסך חם וזמן המתנה קטן מומלץ.

יכול AdBlue הצפת בעת מילוי?

כן, כך שבמקום למלא לאט. אגב: חלק מהיצרנים עורכים מדי הושלמו AdBlue ידי אפס מקום תחת הרכב ישירות מבחוץ. הרבה יותר מזיק הצבע, זה היה כלומר כאשר תערובת האוריאה של פתיחת המילוי מתרחש ומפעיל דרך הצבע. עם זאת, צריך משהו AdBlue בא במגע עם צבע הרכב, לשטוף מיד עם הרבה מים.

AdBlue בטנק ישירות?

לא! בשום פנים ואופן למלא AdBlue ישירות לתוך מיכל הדלק.