10 עד 15 אחוז מוצדק

אקדח לייזר Radarkontrolle הערעור נגד קנס רגולטוריות 2012 1280 ערעורים נגד קנסות עשויים להיות שווים

לא תמיד המדידות של המצלמות המהירות נכונות - ההערכה היא כי גם 10 עד 15 אחוזים הם באים ...

© Getty Images

צילום מצלמת מהירות יכול להיות יקר במהירות. נהגים יש כאלה קנסות אבל לא קל לבלוע, כי הפקידים עם מכשירי המדידה שלהם לעשות טעויות. התנגדות עשוי להיות שווה למדי

בהודעה עונש בתיבת הדואר תמיד אמצעי בצרות. לא רק כי הנהגים חייבים המזלג מתוך - אולי הם אוספים נקודות אפילו על הרישיון שלהם. עוד יותר מעצבן אבל, אם בעל הרכב הוא האשים שלא בצדק הוא. "לא כל דבר תוצרת מדידת הרשויות ופקידי הקנסות היא למעשה משפטית. הרבה הוא גם ספק או ניתן לצפות לפחות באור שונה"אומר פרנק-רולנד Hillmann, רמקול בבית המשפט לתעבורה הגרמני. לא קל לבלוע, ולכן הוא האני המאמין שלו.

עורך הדין מן אולדנבורג מעריך כי כ -10 עד 15 אחוזים של קנסות שיונפקו, למשל עקב מדידות שגויות שלא בצדק. ערכים דומים של חוק התנועה הנוצריה Demuth מ דיסלדורף יוצאת. ההסתברות הגבוהה ביותר של שגיאה לדעתו, במדידת הליזר. "מכיוון שכן הגורם האנושי משחק תפקיד גדול כזה. המכשירים חייבים להיות מופעלים כראוי, כן." בשנת אקדח הליזר הקלסי כמו חפצים אחרים בין האקדח לבין הרכב יכול לעוות את הקריאה. (הנה הנוכחי Bußgeldkatalog 2012)

ערעור כנגד ההודעה עונש: שבועיים

לטעויות מדידות גם "PoliScanspeed"נהלים. הבעיה של צריחים קטנים בצד הדרך: "המדידה היא עד 50 מטרים שנעשו לפני התמונה. ב 50 מטרים האלה הרבה יכול לקרות", הילמן מציין. לעתים קרובות זה בא לפני, למשל, כי מכונית אחרת בין התקנים ואת חופות הרכב המארח. בין אשמות שווא הקלסיות כולל את תמונות בלייצר לא ברורות. "בגרמניה אין לנו אחריות בעלים, אלא אחריות נהג"מסבירה דמות. אם הבעל לא ניתן לראות בתמונה, הוא חייב גם לא לשלם. שבועיים יש לנהגים לאחר ההודעה של זמן ההודעה עונש התנגדות לערער.

עם זאת, תמיד חל נטל ההוכחה, מסביר דמות. "בית המשפט הוא תמיד פעמים רק להניח כי המידע הנמסר על ידי נקודת הקנס נכון." האדם הנוגע בדבר חייב להיות משוחרר. לשם כך הוא זקוק בדרך כלל עורך דין, אומר יוסט קרגר ADAC. אולי אפילו חוות דעת מומחה היא הכרחית עבור הפריקה.

האופוזיציה בדרך כלל רק רצוי עבור ביטוח הוצאות משפטיות

אז לפעמים יכול רק להוכיח אנתרופולוג כי התמונה מצלמת מהירות אינו מציג את הנמענים. "בחוות הדעת, העלות לא לזלזל", המומחה מזהיר. "אם אתה חוסך 150 דק האירו, אבל לשלם 4000 יורו עבור מומחים, אתה צריך לחשוב היטב." לכן, האופוזיציה לעשות הכי הגיונית רק אם האדם האמור היה מבוטח בגין הוצאות משפטיות.

אבל עד כה זה לא הגיע רק אחרי התצוגה של היל. לא לזלזל הוא כלומר הזמן שבו יכול לתת מהתנגדות אחת. איך כל כך? Hillmann נותן דוגמה: נהג הוא על סף לאבד אוטומטית בגלל תקופת המחיקה 4 של 11 נקודות שלו ב פלנסבורג. פתאום עוד שלוש נקודות לאיים עליו על מהירות מופרזת - לפני שהוא מאבד ארבעה ישנים. במקרה זה, הוא יצטרך עבור סכום כולל של 14 נקודות לבניית סמינר. אז מה שהוא צריך זה זמן במשך שלוש הנקודות החדשות רק לבוא כשהוא כבר לא 11, אבל רק שבעה בחשבון. חיץ הפעם נותן לו האופוזיציה.

עיצובים נוספים של מכונית: הניוזלטר ללא AUTOZEITUNG

מקרה נוסף שבו האופוזיציה להשיג זמן יקר היה האיסור הממשמש ובא. יותר מארבעה חודשים, הנהג רשאי לדחות את איסור הנהיגה שנקבע. הדוגמא של היל: נהג מכונית זקוקה מכוניתו בתוך ארבעה החודשים הקרובים הדחופים, אבל לא יכל לעשות בלי בעיות בתוך שישה חודשים זה. עם התנגדות נגד בהודעה עונש בחודשי החיסכון, יכולים לברור.

"עם ערעור תמיד יש לך הזדמנות שנייה"אומר הילמן. עבור דקויות לא תהיה שיקול רחב, בית המשפט עושה. "השופט עשוי להיות רחמן או לקולא." או שהוא יהיה לפעול איתו, כמו על ידי הגדלת הקנס והוא מוותר איסור על נהיגה.

איסור אסור להיות מידתי. איום נהג עונש זה, בית המשפט חייב לשקול אם היא פוגשת אותו קשה מדי. מציין עורך הדין לזכויות תנועה נוצרית Demuth מ דיסלדורף. לאבד את הנהג על ידי, למשל, את עבודתו, השופט יכול להטיל עונש שונה.
DPA / AZ

AUTOZEITUNG