כל העונה הצמיגה כמו צמיגי חורף?

כל עונת מבחן הצמיג 2017 כל עונת מבחן הצמיג 2017

המבחן של עשר כל עונת צמיגי חורף עונה על השאלה האם פרופילי Allseason בעצם המתאימים כחלופת מומחי חורף קלסיים.

© דניאלה לוף כל עונת מבחן הצמיג 2017 כל עונת מבחן הצמיג 2017

המכונית המבחן: אאודי A3 1.4 TFSI Sportback עם שישה הילוכים ידניים מהירים גליל ניתוק אוטומטי (COD). 150 כ"ס, 250 Nm של מומנט, 5.0 ליטר S / 100 ק"מ 1, 1230 ק"ג 1, מחיר (1.5 TFSI): מ 26,600 יורו.

© דניאלה לוף כל עונת מבחן הצמיג 2017 כל עונת מבחן הצמיג 2017

אופני המבחן: אנזו G הוא גלגל אלומיניום החמישה דיבר זמין עם חיבורים ארבעה וחמישה-חור. הגדלים של מגוון גלגל יצוק מקשה אחת מן 5.5 x 14 ו 8 x 18 אינץ '. המחירים מתחילים ב 77 יורו.

© דניאלה לוף כל עונת מבחן הצמיג 2017 כל עונת מבחן הצמיג 2017

עדשה: אנו משתמשים בטכנולוגית מדידת GPS מודרנית.

© דניאלה לוף טויו צלסיוס מניחים 10: טויו צלסיוס

שלג: המדריך בצד על הגלגלים האחוריים הוא נמוך מאחור, קשה יותר לטיפול. רטוב: צוף על מוקדם ויש לו מדריך צד מעט קדימה. טויו היא לליגת המשנה למסלול רטוב. יבש: אין תוסס צמיג ספורטיבי, אבל לנהיגה בטוחה. אולם: מרחק בלימה ארוך. סה"כ: גשם ושלג להביא את טויו מוקדם עד קצה גבול היכולת, גם בברקסים לו להתייבש מאו. מחיר: 265 יורו. כיתות לייבל: E / C / 70 dB (A).

© דניאלה לוף Hankook Kinergy 4S H740 מושב 9: Hankook Kinergy 4S H740

שלג: בטיפול של הצמיג מעשים לא מדוייקים אוהב לשנות בין תת ו oversteer. רטוב: מרחק העצירה הארוך ביותר, תת מוקדם, רגיש משתנה תנאי עומס: רטיבות אינו Hankook. יבש: בתורו מדויק, אבל בורג קל לסרן האחורי - מהר זה סלאלום. סה"כ: בונה בחזית תמיד יותר אחיזה מאשר האחורי ויש לו את מרחק הבלימה הרטוב הארוך. מחיר: 270 יורו. כיתות לייבל: E / C / 72 dB (A).

© דניאלה לוף עונת פירלי Cinturato כל מושב 8: פירלי Cinturato כל העונה

שלג: יש פירלי מרחק הבלימה הארוך על השלג הוא רגיש לשינויים בעומס. רטוב: מאוחר aquaplaning היטב על הבלמים. מבחינת הטיפול, איטי אבל לא בוגדני; אבל לאט. יבש: פירלי אינו קובע דגשים בתנאים יבשים. פנייה נמוכה בגבול, תת מוקדם. סה"כ: על בעיות רטיבות, השלג מותש במהירות. היורש יהיה טוב יותר. מחיר: 315 יורו. כיתות לייבל: C / B / 69 dB (A).

© דניאלה לוף AS200 עונה פלקן Euroall מקום 7: פלקן עונה Euroall AS200

שלג: הנטייה תת המשמעותית שלו, כמו גם את המתיחה המתונה להגביל את התאמותיו החורף. רטוב: מתיחה טובה, די להיכנע באופן ספונטני. בטיפול רטוב אבל הבז הוא עצבני יותר BF Goodrich. יבש: התנגדות גלגול גבוהה, חוסר האחיזה בחלק הקדמי, תת מוקדם, מרחק בלימה ארוך. סה"כ: הבז הוא טוב הרטוב, אבל יכול לשכנע לא יבש ולא בשלג. מחיר: 270 יורו. כיתות לייבל: E / C / 71 dB (A).

© דניאלה לוף Vredestein Quatrac 5 מושב 6: Vredestein Quatrac 5

שלג: מחליק כאשר החלו מעט הצידה, היגוי בתגובה הוא מהסס לדחוף מוקדם וישר. רטוב: חולשות aquaplaning. באזור הגבול מאוזן יותר Hankook, Nokian, טויו ו Uniroyal. יבש: מאוד בטוח כביש מאוזן על Quatrac. רמות רעש גבוהות חלף. סה"כ: מספק ביצועים בינוניים למדי. הופעות חולשות Auqaplaning. מחיר: 295 יורו. כיתות לייבל: C / C / 69 dB (A).

© דניאלה לוף Uniroyal AllSeasonExpert מושב 5: AllSeasonExpert Uniroyal

שלג: שינוי הכיוון קובע את Uniroyal סביב קצת מהוסס, אך מרמז אחר מאוד מסודר. רטוב: תוצאות קבילות במבחן הבלם, aquaplaning מאוחר. כאשר תת חזק מפנה. יבש: מרחק עצירה ארוך איטית, לפינת grippy מעט. הרכב הוא עצבני מעט. סה"כ: חזקה על השלג, אבל מאט את הגרוע על אספלט יבש. מחיר: 270 יורו. כיתות תווית: F / C / 72 dB (A).

© דניאלה לוף Nokian עמיד מושב 4: עמיד Nokian

שלג: ביום שלג עם שירותים עליונים, Nokian כמעט הגיעה לרמה של צמיג חורף קונטי. רטוב: aquaplaning חזקה, אבל דביק מעט. תוצאה: עקיף ולהפוך בביצועי בלימה עקביים. יבש: התנגדות גלגול נמוכה, אבל: מתעקלים עקיף, תגובות שינוי עומס אור במצבים קיצוניים. סה"כ: האם טוב יותר מאשר רוב צמיגי החורף על מדרונות מושלגים, אך נאבק עם לחות. מחיר: 315 יורו. כיתות לייבל: C / A / 69 dB (A).

© דניאלה לוף BF Goodrich G-גריפ כל עונה 2 במקום ה -3: BF Goodrich G-גריפ כל העונה 2

שלג: מרחק מתיחה בלימה טוב, התגובות-שינוי העומס, לעומת זאת, די אלימים. משוב מדויק. רטוב: במצבי חירום, קל לשלוט, אין תגובות עומס-שינוי, המאלצים מביאות יעילות על אספלט הרטוב. יבש: יציבות כיוונית גבוהה, תגובת היגוי ספונטנית, כביש בטוח, התנגדות גלגול נמוכה מאוד עם BF Goodrich. סה"כ: בהצבעה דומה מישלן, אבל מביא מעט הכולל פחות אחיזה על הכביש. מחיר: 310 יורו. כיתות לייבל: C / B / 68 dB (A).

© דניאלה לוף Goodyear וקטור 4Seasons Gen-2 מקום 2: Goodyear וקטור 4Seasons Gen-2

שלג: Allseason Goodyear אפילו הבלמים אפילו טוב יותר מאשר צמיגי חורף. מתיחה גבוהה. רטוב: עוזר לנהג הטוב בקרב Allseason-צמיגי מתיחה טובה. אבל מסתמך על כוחות לרוחב מתונים בלבד. יבש: מאוד נמוכה מתגלגלת התנגדות אבל חלש על הבלמים, קדמית לפינה מתונה, מפנה איטי. סה"כ: קרוב צמיגי החורף הקלסיים: עליון על שלג, בממוצע היבש. מחיר: 330 יורו. כיתות לייבל: C / B / 68 dB (A).

© דניאלה לוף מישלן צלב האקלים מקום 1: אקלים הצלב מישלן

שלג: ישר קדימה חזק בזמן נהיגה, אבל חלש עקומים - העיצוב של מישלן הוא disharmonious. רטוב: מהיר, מאובטח, מאוזן: מישלן ניתן לחשב באזור הגבול, כדי תנועות היגוי. מאוד שימושי. יבש: קצר מרחקי בלימה, כביש בטוח מאוד, מנווט באופן ספונטני, מבוססים על עתודות בסדר, גבוהות. סה"כ: קרוב יותר בקיץ ואת צמיגי חורף, בסך הכל לשכנע Allseason-Pneu. מחיר: 360 יורו. כיתות לייבל: C / A / 68 dB (A).

© דניאלה לוף קונטיננטל ContiWinterContact TS 860 מניחים 1 (צמיגי חורף): קונטיננטל ContiWinterContact TS 860

שלג: ביצועים בכביש מושלג. אין פרופיל Allseason שתוכל להעביר אותם במסלול בטוח ויציב. רטוב: בכבדות על הבלם, מתיחה גבוהה, זווית היגוי קטנה, גבוהה מאוד רמת האחיזה: הטיפ של קונטי. יבש: דוחף די מוקדם על הסרן הקדמי, מתרכך בעקיפין. אבל: The 860 TS לחמניות ביעילות. סה"כ: ביום שלג רטוב קונטי השיגו ערכים מרביים, נוסע בקלות בכל עת היטב. מחיר: 350 יורו. כיתות לייבל: C / B / 72 dB (A).

© דניאלה לוף

בדקנו עשרה צמיגים כל העונה ואת צמיגי חורף על שלג ועל אספלט רטוב ויבש. הצמיגים לכל מזג אוויר הם למעשה כחלופה צמיגי חורף קלאסי?

למה אוכל להעביר למעשה עדיין פעמיים בשנה את הצמיגים? שאלות אלה מתעוררות במיוחד בעיר דרים ותושבי אזורים עירוניים שבהם כלי רכב לעתים קרובות מועברים למרחקים קצרים בלבד על ידי גיוון סיירת הכבישים בחורף בדרך כלל באופן אמין מודות שלג במהירות. אז למה לקנות צמיגי חורף יקרים כאשר אחד הוא בתנועה עירונית בכל מקרה נדיר להסתמך על שלהם הפוטנציאל? לבסוף, צמיגי Allseason- מבטיחים להוות אלטרנטיבה עבור השנה כולה. מה שני מחזורים גלגלי בשנה, קבוצה נוספת של גלגלים - בהתאם לסוג הרכב - עולה ארבעה חיישני לחץ אוויר נוספים, קל לכמת. אבל מה לעשות כל העונה הצמיגה בהשוואה ל צמיגי חורף אמיתי, אפשר למצוא רק עם בדיקות משוכללות ומוקפדות - על שלג, שלחין אספלט היבש. כדי לבצע את הבדיקות קרובות לצרכנים ככל האפשר גידור כנגד מניפולציות אפשריות, קנינו עשרת פרופילי המבחן השונים מסחרי - בעילום שם, כמובן.

לפיכך, את העומק הצמיג לדרוך ניתן לבדוק (וידאו):

מבחן: צמיגים כל העונה (205/55 R 16) כמו צמיגי חורף

מכיוון שהתחלנו עם בדיקות השלג בפברואר בצפון שוודיה, אנחנו רק צמיגי מבחן בזמנו היו זמינים באופן מסחרי. חלק מהיצרנים להדגיש כי הציגו שיפורים נוספים בינתיים בייצור. נשמח לבדוק לתוך אחד המבחנים הבאים. עם זאת, הצמיגים יישארו ניסיון מלמד כי למרות בינתיים הציג עדכונים לעתים קרובות עדיין מלאה שיורית גדולה יותר או פחות במסחר. כדי להעריך עד כמה גבוה את הביצועים של כל העונה הצמיגים הוא להעריך למעשה, מדדנו את עשרת המועמדים מבחן על הזוכה של בדיקות צמיג החורף האחרון שלנו, קונטי TS 860. למרות שאנו נתנו לפצח אגוז קשה במיוחד כדי-צמיגים Allseason כך, להאיר את גודייר ו Uniroyal, ומעל לכל, את מאפייני שלג Nokian, כפי שהם כבר מושגים על ידי כל צמיגי החורף. הפרופיל של BF Goodrich גם חותך אפילו סביר למדי, אבל הצמיגים של מותגים להראות נצים, Hankook, מישלן, פירלי, טויו ו Vredestein שגם עם Allseasons "סמל Snowflake" לא לבצע ביצועי שיא על שלג. אחרי הכל, מספיק כוח משיכה כדי לטפס על 20 מדרונות אחוזים - קונטי יוצר ככל 23 אחוזים. רבתי הפער במהלך בלימה, שבו טיפות הוא פירלי. Nokian, Uniroyal ו שביתה Goodyear עדיין באומץ, אבל Allseasons שאר שמקיפים את כדור הארץ במסלול המבחן יציב הרבה פחות מאשר בחורף-קונטי.

סימני צמיגי חורף בהפנית המבחן

כאשר לפינה, הם בונים הרבה פחות לפינה ולאפשר הפסקת מכונית מבחן מוקדם. עם זאת בהשוואת צמיג קיץ - עם המסלול הוא כבר לא לנהוג - אפילו החלשה Allseason הופכת את הבדיקה עבור שיפור משמעותי בבטיחות. בצד השני נמצאים כל העונה צמיגים אין רק שלג הדבקה טובה אבל הם באופן אידיאלי קרוב ככל האפשר בכבישים רטובים ויבשים המאפיינים של צמיג הקיץ. אבל כל עוד הטמפרטורות נמוכות, אספקה ​​- לפחות הרטוב - צמיגי החורף את התוצאות הטובות ביותר: בגלל התערובת שלה היטב סביב נקודת הקיפאון ומתחת נשארת אלסטי ו ללוחות פרופיל כמו "מַגֵב" תסחוף את הסרט של מים על האספלט, את קונטי מפסיק אחרי 54.1 מטר. צמיגי קיץ הפרמיה אחרונים דורשים כמעט שני מטרים כבר באותם תנאים. הקרב המבני אל-פרופיל החורף מבטיח כי גודייר מגיע לנקודת קיפאון ב 54.1 מטרים. טויו ו Nokian דורשים משמעותי יותר בדרך Hankook אנו מודדים אפילו מעל 65 מ 'אשר במהירות שיורית של סביב 40 ​​ק"מ / h לעומת המחזור הממוצע היומי קונטי המקביל. רק בכבישים יבשים, הצמיג בחורף יש להודות בתבוסה, למרות שהוא מחזיק הופעה מכובדת. מעל לכל, לתת מישלן יליד אותה קבוצת BF Goodrich קבעו את הקצב - הביצועים של צמיגים הקיץ (100-0 ק"מ / h מעל 35 מ '), הם לא הגיעו.

אז אנחנו בודקים את הצמיגים כל העונה

כדי למנוע השפעה על ידי התעשייה, יש לנו את כל נבדק הצמיגים שלנו מכוסים על ידי השוק הפתוח לקנות. לכן, המוצרים נבדקו שרק היו זמינים 2017 המוקדמות בבדיקות כביש, אנו קובעים נתונים אובייקטיביים רבים באמצעות טכנולוגיית מדידת GPS מודרנית. את התנגדות גלגול (מבחן תוף) והרעש המתגלגל חולף נבחנים על פי סטנדרטים תווית האיחוד האירופי.

עדכונים עבור הצמיגים שנבדקו

פלקונס מ 1417 DOT השתנה הייצור (טורקיה במקום תאילנד) כדי לאפשר אחיזה לרוחב יותר יבש. אופטימיזציות כללית Hankook 2017. מישלן מחליף את פרופיל מבחן על ידי
"צלב האקלים +"אילו היא להשיג קילומטראז גבוה ועוד גריפ שלג. Nokian DOT מ 0117 עם תכונות משופרות רטובות. פירלי הוחלף מספטמבר 2017, פרופיל המבחן על ידי "Cinturato Allseason פלוס"כלומר התחייבות שלג משמעותי יותר ורטוב-Gri אופטימיזציה? הבטחות P.

צמיגים בגודל 205/55 R 16 גם להתאים:

• אאודי A3, A4
• 1 BMW, 2 קופה
• דאקיה Sandero
• פיאט 500L, בראבו, Stilo, Croma
• פורד פוקוס, C-MAX, מונדיאו
• הונדה סיוויק, FR-V, אקורד
• ix20 יונדאי, i30
• KIA cee'd, הנשמה, Venga
• 3 מאזדה, 5, 6
• מרצדס A, B, C-Class, CLA
• אופל אסטרה, Zafira, Vectra
• PEUGEOT 2008, 307, 308
• רנו מגאן, סניק, לגונה
• סיאט לאון, טולדו, Exeo
• סקודה אוקטביה, מעולה, Yeti
• Auris טויוטה, קורולה, Avensis
• VOLVO S 40, S 60, V 40, V 50, V 70
• פולקסווגן גולף, ג'טה, חיפושית, Scirocco, אאוס, פאסאט, Touran

מבחן צמיגים אחר ניתן למצוא כאן:
2017מבחן צמיג קיץ של הממד 215/55 R 17
2016מבחן צמיג חורף של הממד 205/55 R 16
2016מבחן צמיג קיץ 225/45 R 17
2016מבחן הצמיג SUV של הממד 255/45 R 18
2015מבחן צמיג עלות נמוכה של הממד 205/55 R 16
2015מבחן צמיג חורף של הממד 185/65 R 15
2015מבחן Ganzjahresreifen של הממד 185/65 R 15
2015מבחן צמיג עלות נמוכה של הממד 205/55 R 16 91 H
2015צמיגים של הממד 185/65 R 15 (PDF)
2014מבחן הצמיג SUV 235/65 R 17

של AUTOZEITUNGשל AUTOZEITUNGמסקנתנו

הנה כל תוצאות הבדיקה ב- PDF!

פול אנגלר ומרטין Urbanke בעוד שפרופילי Allseason נבדקו להשיג תוצאות טובות מאוד קריטריונים בודדים יכולים להתחרות על שלג עם צמיג החורף הטוב הנוכחי בחלקה עצמם. עם זאת, בסך של הנכסים שלהם, הם פונים החוצה שוב כפשרה. כנ"ל לגבי מבצע הקיץ. אף על פי כן: צמיגים טובים כל העונה הוא יותר מסתם פתרון חירום ומבטיחים אפילו בחורף לסיבוב הבא. מי בדרך כלל הולך קצר ואת עונתית Wechselei - ואת העלויות הנלוות - תחסוך מוגשת היטב עם צמיגים אלה. עם זאת, אחד צריך להיות מודע תמיד שרק שינוי צמיגי חורף וקיץ מאפשר בטיחות אופטימלית.