מאוד חזק פיאט פנדה

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

קטן, זריז זריז, פיאט פנדה נערכת בפינות חזקות ובסופו של כיף הנהיגה בעיר

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

הפיאט פנדה 1.2 8V שייך יותר לעיר מאשר על הכביש. עם זאת, האיטלקי הקטן יאסוף את מרחק המרתון על כל הנתיבים כמעט ללא מאמץ

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

בממוצע, פנדה נצרך 6.6 ליטר לכל 100 ק"מ

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

למרות פנדה מאוד קצרה וצר, שהיא נובעת בכביש מחוספס גם .....

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

..... אפילו לוחות בטון במזרח גרמניה לשעבר לקח את פנדה עם שלווה

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

אבל המארז מעורפל יכול להיות תקיף. ESP עולה 500 יורו תוספת

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

בחודש ספטמבר 2003, פיאט פנדה יצאה לשוק ....

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

...בתחילה רק עם שני מנועי בנזין: 1.1 8V ו 1.2 8V

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

פנדה באזור: עם גודל קומפקטי נראה טוב, הוא אידיאלי עבור העיר ...

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

... אבל גם לנסיעה לטיול או לחופשה, הוא מודה לוויה טובה זזת ספסל אחורי ....

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

....למרות שהוא היה צריך לשחק הרבה פעמים כמו נגד טחנות רוח בשל הממדים הקומפקטיים שלה בחדר החדשות

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

הניראות כל הסיבוב הטובה ואת הגוף המלבני לעשות את זה קל לתמרן את הפנדה במקומות צרים - אידיאלית במרכז עיר

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

דובה קטנה בראש, כמו כאן באלף ...

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

...ו בקן מתפתל

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

בזכות מיזוג אוויר, נותר החלק הפנימי מגניב יפה בקיץ

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

הפיאט לב כמעט, מצביע 100,000 הקילומטרים כמעט ולא החולשות ......

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

...אפילו לטיולי חג ארוכים, פנדה שמשה .....

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

.... - ולא לאכזב

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

ממתק לעיניים: פנדה באור הערב

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

בניגוד לקודמו, פנדה הנוכחית היא מכונית מבוגרת ....

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

...ו מציע תמורה טובה לכסף

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

עטיפות הבד הבהירות להתלכלך מהר מאוד וקשים לנקות. הכיסאות המרופדים מספיק העמיסו אותנו על נהיגה ארוכה על גב וישבן

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

צנרת קונסולה מרכזית ברורות, אך תוכנן זול

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

השעונים קלים לפענח

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

מה נעשה: 100,000 קילומטר נמצא

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

תיבת ההילוכים חמישה הילוכים ניתן להעביר במדויק. סמוכים על מנוף הילוכים רכובים הגה נוח ואינו להסיח את הדעת מן הנהיגה

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

בשורה האחורית נגיש בקלות בזכות הדלתות האחוריות, המושב האחורי יכול להסיט

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

משענת הגב ניתן מקופל בקלות ...

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

..ליטר 176-786 מסכם את תא המטען

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

באופן מעשי נגד סריטות על הפגושים: רצועות המגן הקטנות

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

הצמיג לכל מזג האוויר מן Vredestein עשה טוב מאוד על המרחק

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

בלי ידיים: חלונות החזית אכן יכול לפתוח חשמלית, אך אינם מספקים הגנה ההתאהבות - שיכולים לעשות פחות או יותר. במהלך הבדיקה בננות גזר פוצלו לשניים בדיוק

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

אם קדימה או אחורה, הפנדה יכול להיות קל להחנות

פיאט פנדה 1.2 פיאט פנדה 1.2

מנוע 60 כ"ס הוא חסכוני והוא משתלב היטב לנהיגה בעיר

100,000 ק"מ או שניים וחצי פעמים ברחבי העולם: מרחק מרתון זה היה petite פיאט פנדה 1.2 8V במבחן סיבולת AUTOZEITUNG בהצטיינות - למרות 60 כ"ס צנועים

נתונים עיקריים
נ.ב. כ"ס60 HP (44 כ"ס)
כונןהנעה קדמית, 5 מהירות ידנית
0-100 ק"מ / h15.4 שניות
במהירות שיא155 ק"מ / שעה
מחיר12,040.00 €

קלן בסתיו של 2004: על-ידי עורכי עיניים בספקנות, להתחיל פיאט פנדה מאיטליה 100,000 ק"מ מבחן סיבולת AUTOZEITUNG ארוך. כי עד עכשיו משפחתו מטורינו לעתים רחוקות בלבד הבחין ידי מוצרים עמידים ביותר מוצק. בנוסף לכך מבחן ארוך טווח הוא לא תרגיל קל וכמה מועמדים די נכשלו במשך למרחקים הארוכים.

הפיאט פנדה כמו במבט ראשון עם המראה המבוגר שלה ששום דבר עם הדור הראשון יש מן המשותף מן 80 השנים. עם הגוף הזוויתי שלו ובלי עקומות שובבות של הצאצא רוצה להקסים את חברי מכונית קטנים המילניום החדש, שמעריכים ממדים חיצוניים קומפקטיים, עדיין לא רוצים לסבול מחוסר המקום. בפנים הרבה מקום, וחוץ קומפקטיים - שעושה את העיר האיטלקית הקטנה בן לוויה מתאימה כי אתה יכול להעמיס משתלב חניות קטנות.

פיאט פנדה במבחן פעולת Re (ד)

בגלל זה הוא היה בעיקר בביקוש בחדר החדשות כשזה הגיע לעיר. עמדת הישיבה המוגבהת, נראה טוב והממדים חיצוניים נדירים להקל על ההתנהלות היומיומית. אידיאלי עבור הנהגים טירון, עמית ציין ביומן, כמו לא רק את הגבעה-start לסייע, מה שמשאיר מספיק זמן כדי לעבור עם רגל ימין שלו מן הבלם לדוושת הדלק, יתברר מועיל במיוחד. היגוי הכח דו-שלבית עם מצב עיר, עם התמהונים חזרו על ההגה הוא כבר לא בעיה הבחנו חיובי. אם תפעיל את העזרים האלקטרוניים, בעיר המנורה מאירה על התצוגה ניתן להפעיל לנעול את ואלאנס אך ורק עם העצמה של שבץ הזרת.

"לסרטון משך הבדיקה פיאט פנדה

אבל לא רק כאשר תמרון עצמה נותנת ביד פנדה כל חולשה. עם 60 כ"ס מתחת למכסה המנוע תגובת מצערת טובה שהוא מגיע ברמזורים תמיד טוב להתחיל. אף שהנהג תמיד חייב מתניעים כאשר חיפזון נקרא עבור. עבור שוהים עם התנועה, אבל זה מספיק כדי לגלוש שינויי מוט הילוכים. לא משנה מה את המנוע ההגיוני עשה רושם טוב במבחן. בממוצע, זה שאושר על מרחק כולו רק 6.6 ליטר של סופר לכל 100 קילומטרים אחרים הראה שום חולשות. בהתחשב המשימות קשות עריכה יומית, ביצועים זה מעולה לא היה צפוי לפני כן. פריט נוסף על שלנו זהו - בטן-רשימה מציינת את חמשת הילוכים הפריכים ומדויקים יעודכן שאת ידית משמרת - קרובים מספיק כדי לגעת - הוא באמצע ורחוק להרפות הקונסולה המרכזית.

אבל משאיר הדוב הקטן באזור העיר, זה מראה כמה חולשות. למרות שהוא נראה טוב בנוחות נסיעה בכבישים מחוספסים עם אספלט תוקן, אבל לפינה נמרצת אינה שייכת החוזק של איטלקית קטנה. ההיגוי הוא משותק, ואת ההשעיה מגיבה יחסית ספוגית. בנוסף, פנדה נוטה מהר במהלך לפינה בחדות לצד אחד ואת הסלעים בקלות. לפיכך תשלום 500 יורו עבור תוכנית יציבות אלקטרונית ESP ישתלם - כך פיאט לא יכול לצאת למסלול. אפילו על הכביש אתה לפעמים יש קצת בעיות כדי לשמור על האיטלקים במפרץ. כמו חתול שובב העכבר, מלווה את פיאט בכל שקערורית ומגיב פגיע בגלל קומתו הגבוהה כדי משב רוח. עם קצת תחושה אבל אתה יכול לשמור לעקוב אחר אותו תמיד.

די טוב את פיאט פנדה יורדת אל פן הפרק. יש נוסע במושב האחורי מרווח ו מקום לרגל מסודרים. הקונסולה מעט רחב מדי לנחש המרכז בין המושבים של footwell של המושבים הקדמיים היא קצת מוגבלת. במיוחד רוכבים עם גובה של 1.85 מטרים, כשהוא נוגע בגבולות של הגוף. האחד שהתגלה טעינת תא המטען. ראשית, כיסוי תא המטען מכוסה הלבד, אשר לא יכל לסבול את זה אחרי זמן מבחן משך קצר באנקורג שלה מבאס. בנוסף, חיבור עם השער התחתון חסר. שני בנדל פשוט יהיה מספיק כדי להרים את המכסה בעת פתיחת האתחול - עבור מטען טעינה קל. והאם בכל מקרה לא כל כך קל. בחנות שבועי עבור משפחה בת ארבע, למשל, אתה צריך מחסנית בזהירות. אם אתה רוצה לטעון ארגזים של פנדה, אבל את הגרסה הזזה של המושב האחורי מפוצל עוזר (250 יורו תוספת). הודות לה, נוכל להאריך (על ידי הזזת הבנק), במידת צורך אפילו 786 ליטר מקובל (על ידי קיפול) לאחסון עלוב 176 רק 235 ליטר. במידת הצורך, את הקניות בחנות רהיטים היא אז בכלל אפשרי.

היה מקום פופולרי כי תא המטען, הפגם בידית הדלת האחורית, שהתחדש בדיקת 60000er עבור 86 אירו הראה. מה פנדה חסר הפנים שלה מעשיים, מדפים נוספים במסוף הדלתות, במרכז לוח המחוונים. לדוגמא, עמיתים כמה חסרי הפסקה עבור בקבוק אחד ליטר. הפיאט מציעה רק שלוש מחזיקת גביע.

כשמדובר ישיבה נוחות של כיף בצפון איטליה היום. בפרט, המושבים הקדמיים ניתן הרצויהתאמה שמאל טווח ארוך. ברור היה עורך בשביל הפרוטוקול: הישיבה עבור הנהג הוא קטסטרופלי. למעשה, ריפוד העניים של המושבים עבור הנהג והנוסע הקדמי בכמעט כל המינוסים צוות העריכה קיבל. אחת הצביע על חוסר תמיכה לרוחב, והשנייה על מבנה המושב הקשיח אשר לוחץ בעמדה יושבת זקוף עכוז ובחזרה. פיאט כבר נגע עד כאן. ביקורת של פנדה עבור ריפוד אור סבלה לזהם כי במהירות. אפילו ניקוי ריפוד בד קשה מאוד. זול ולא אוהב גם להשפיע על לוחות פלסטיק האפורים בתא הטייס על הדלתות.

חרוז הפלסטיק האפור הגדול תחת השמשה, מרכז הפיקוד הוא שקוע. המבצע פשוט בהתחלה, ערך היה ביומן. מימין: כפתורים ומתגים מסומנים ברור וקל לשימוש. רק ברדיו CD התכונן אחד או כאב ראש בודקי אחרים. בעת ההפעלה, זה קפץ שוב ל נפח קבוע מראש כי היתה שקטה מדי לשמוע, אבל בקול רם מדי לשמוע על. עורך כתב ביומן: הרדיו במצב CD, מבלי לעשות משהו, או אפילו עם הכנסת תקליטור.

האוורור עבד במצב בדיקה כסטנדרט, ועם פולט שריקות מעצבן מהיר נסיעה מוטרדת מאתנו את פתחי האוורור. בחורף, החימום החלש יכול לספק רק בקושי הפנים באופן שווה עם אוויר חם. במיוחד בשכבות החיצוניות זה היה לעתים קרובות קר. אבל מגניב, זה עשוי להיות פנדה. מרגיש קו הציוד (11,750 הורה) מערכת בקרת אקלים תקן עבדה היטב על מרתון 100,000 הק"מ ובצעה טיול החג לסיור הרגוע.

כמו חולשה נוספת שציינו את הקורה הנמוך. זה המשיך לנסיעות ארוכות יותר במהלך הלילה, זה לעתים מתפתה להפעיל את הקורה הגבוה, כך חלש שהוא הבריק. בכבישים חשוכים אתה צריך לעשות להאט כדי להיות מוכן למקרה חירום.

יישאר פנדה שלנו אבל כנראה לא בהכרח. נכון להיום, הוא רץ כמו ביום הראשון - מזל טוב טורינו. לכן זה מעניין עבור משפחות שרוצות להיות בעל מכונית שנייה יעילה, מעשית ועמידה. רק פעם אחת זה הגיע לעצירה כפויה: משיב ב פגם המפתח מנע לפיצוח אימובילייזר. שירות גרירה ותיקון אחריות - אז זה המשיך.

בדיקות נוספות & ביקורות רכב: הניוזלטר ללא AUTOZEITUNG

מסקנה

כי פיאט פנדה מכונית קטנה חכמה מתוצרת, מעשית היא, זה אנחנו כבר יודעים - וזה כבר אשר שוב את מבחן הסיבולת. גם הוא אפילו למרחק של 100,000 קילומטרים, מאוד אמינים ובצע את העבודה שלו כמעט ללא בעיות, לא היה צפוי. לבסוף, עד כה את המוניטין של אמינות ללא דופי מהר המוצרים של מותג פיאט קדימה לא בהכרח. ובאשר פנדה, פיאט עצמה שיקם לחלוטין כאן. מן המעשיות הגבוהות היומיום, יכולת התמרון, קלויות תפעול הכלכלה של איטלו-פולין הקטנה (הייצור ב Tychy) יכול להועיל רשלן - ללא חשש תקלות ותיקונים חריגים.

אף על פי כן, גם נמתחה ביקורת על פיאט פנדה על מרחק מבחן סיבולת. זה בעיקר משפיע על האיכות והנוחות פנים. כאן אכן נגע כחלק מתיחת פן, אבל באופן עקרוני פנדה היא מכונית כי הוא בעיקר עבור נסיעת לעיר או לטיולים מזדמנים היא על הארץ ופחות מ נהג ארוך לגרור. לכן, הגיע הזמן גם לקח קצת יותר זמן עם ההתרה של 100,000 ק"מ.

מפרט
מנוע 
גליל4 צילינדרים
קיבולת1242
כוח
קילוואט / HP
1 / min

44/60
5000 U / min
מקס. מומנט. (נ"מ)
ב 1 / min
102
2500 rev / min
העברת כוח 
שידורידני מהיר 5
כונןהנעה קדמית
תוֹשֶׁבֶת 
בלמיםv: פרוק. פרוס
שעות: תוף
צמיגיםv: 165/65 R 14
שעות: 165/65 R 14
קריאות
משקל (ק"ג) 
Curb משקל (מפעל)860
האצה / ספרינט ביניים 
0-100 ק"מ / שעה (ים)15.4
מהירות למעלה (ק"מ / שעה)155
צריכה 
צריכת מבחן6.6L / 100km (סופר)
צריכת האיחוד האירופי5.6L / 100km (סופר)
להגיעק א
גזי פליטה 
פחמן דו-חמצני CO2 (גר '/ ק"מ)ק א