שש סיבות סקסיות

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

סקסי או סביר? בכל מקרה, את Corsa הוא פופולרי

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

הוא חכם: אופל כעת קובע גם הבן השני הצעיר על עיצוב רגשי

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

Fully ברשת: הדור החכם הוא על פתרונות כגון IntelliLink

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

גיבור של העיר: במצב בעיר אצבע קטנה מספיק כדי להפוך את הגלגל

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

מזג ביצועים תוססים, ברוח טובה: מהיר ובטוחה

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

קצת בולע: בתמהיל האיחוד האירופי, השלושה הצילינדרים החדשים לוקחים רק 4.9 ליטר

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות ונתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

Augenaufschlag: עם ריסים LED ואיריס דו-קסנון של קורסה נראה מפתה

אופל קורסה E Fahrbericht תמונות subcompact מפרטים Cockpit נהיגת דיווח: E Corsa אופל

Modern עם מודעות חדשות, משטחי griffysmpathischen וכן IntelliLink מערכת בידור חדש. היא נשלטת באמצעות משטח מגע שבעה אינץ '. עכשיו העמידו מתחת לבקרות מיזוג אוויר

מושבי מפרטי אופל קורסה E Fahrbericht תמונות subcompact נהיגת דיווח: E Corsa אופל

כאן גם מספק מרקם משטח חדש תחושה באיכות טובה יותר

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות קרן נתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

ראש ורגל מספיק מקום למבוגר. שניים מהם חזרו לאכלס גם

subcompact אופל קורסה E Fahrbericht תמונות גזע נתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

ידי הפיכת המשענת האחורית אסימטרי (רגיל ממהדורה), במרחב של 285 מוגדל עד 1120 ליטר

אופל קורסה E Fahrbericht מפרטים ותמונות subcompact עיצוב חדש נהיגת דיווח: E Corsa אופל

עיצוב חדש: גרפיקת החלון שאנו מכירים. גיליונות ניו חיצוניים, פנסי חדים ואת "האדם" -Stupsnase הם. אגב, את הצבע האדום הוא Magma מבריק עולה 150 יורו תוספת

אופל קורסה E Fahrbericht subcompact תמונות ומפרטים שלוש דלתות נהיגת דיווח: E Corsa אופל

שלוש דלתות Corsa: מאוד עקיף, מסוכסך מעט בבסיס של C-העמוד

אופל קורסה E Fahrbericht subcompact תמונות מפתחות נתונים טכניים נהיגת דיווח: E Corsa אופל

מפתחות הפסקת פיין ליד ההגה, בין יתר עבור למצב סיטי ולהתחיל הפסקה

"החבר הקטן" של פעם גדל וכמעט יהיה אחד גדול. החמישי קורסה-הדור הוא מתאים לעיר. א Fahrbericht

אמנם, הכותרת היא די חצופה. קורסה? סקסי? האם זה לא טוב, מכרים ותיקים שנוסעים סביב האוזניים שלנו בכל מקום? ברוב בכל שכונה מרגישה כמו חמש חתיכות לכל פרק מטר מרובע. ובחופשות הוא בהחלט לא לברוח ממנה:

ברגע אחד הוא יצא במיורקה כמה בואינג, כבר יושב Corsa השכרת ממוזגים מתגלגל לדלפק המסעדה האהובה שלו בפורט דה פולנסה.

ביום הראשון Cortado. Hola! חם או לייתר דיוק סביר? בכל מקרה, הוא פופולרי, האח הקטן של Kadett ו אסטרה, נמכרה תוך 32 שנים, יותר מ -12.4 מיליון פעמים לחקות כמיטב החיפושית פולקסווגן, אשר אכן הוא 21.5 מיליון יחידות עדיין רחוק קדימה, אבל אבל גם יכול לקחת זמן כפול כדי להשלים (1938 עד 2003).

לפי רצונו של מנכ"ל אופל קרל-תומאס ניומן לחמישי - והחדשות ביותר - הדור (דואר Corsa) של הגו היום הקטן השני ורטהיימר עדיין שופכים מספר לא מבוטל של פריטים:

"את Corsa היא מכונית נחשקת," אומר נוימן. סמנכ"ל השיווק של אופל טינה מולר מגביר את הסקרנות עדיין: "כל דור Corsa פגע בדיוק Zeitgeist - החמישי ימשיך את הסיפור הזה."

מכוניות קטנות הן קטנות גדולות

זה דורש זמן חמש דלתות 4021 מילימטרים, 1746 מילימטרים רחבים 1481 מילימטרים גבוה Corsa מושלמת שריון - בגלל לקוחות מכונית קטנים מצפים היום את התכנית המלאה של גדול: האבטחה, אפשרויות ציוד ואיכות חייבות להיות תקינות.

כרגיל אופל מספק רכוב ב Eisenach פולקסווגן פולו למתחרים כמו שלוש וחמש דלתות, שבו גרסת שלוש הדלתות נחתכת קופה דמוית ויש לו B-עמוד מהגג יותר rearwardly המשופע.

אניני Corsa יעריכו מן גרפי חלון, היחסים לקודמו. חלקים עיקריים של גוף הפגז נלקחו. שאר אבל היזמים הביאו מעודכן. לשם השוואה ישירה עם D Corsa שנבנה בעבר בעיקר בחזית שונה בבירור.

הפנסים מחורצים חדה עם אורות בשעות היום LED החדשים מעניקים אופל זמינים 11,980 יורו (תשלום חמש דלתות: 750 יורו) הוא לא רק מראה מקסים יותר. מנורות בצורת הכנף זמינים מהקו ציוד הנמוך השני Edition זמינה גם עם הטכנולוגיה הדו-קסנון (750 יורו). בשנות ה חדשנות במודל העליון כלולים כסטנדרט.

העיצוב האחורי גם תוקן ביסודיות. המגינים ובעיקר גדולים, הפנסים אחוריים מחולקים כעת להציג סגנון חדש. מאחורי הדלת האחורית מחכה ידי קיפול משענת המושב האחורי המפוצלת הסימטרית של 285 עד 1120 ליטר של תא מטען ניתן להרחבה.

הפורמט שאנו מכירים מן קודם, וגם הממדים הברורים של פן יש הבדלים דקים בלבד. חדש מפוסל לוחות דלת על מתן רוחב קטן יותר. אחת הביקורות העיקריות של הדגם הקודם היו מתנהג לפעמים קודר, לעתים קרובות קשה על פני השטח של פלסטיק.

להרגיש טוב יותר, איכות טובה יותר

המבחן סיפק Corsa להכיר בכל מקרה לעשות סוף PVC עידן. בצבעים ידידותיים, חומרי החלקה של לוחות הדלת ולוח המחוונים וכן בדי ריפוד איכותיים להראות את ההתקדמות. הרעש הפועלים בנוגע לפתיחה וטריקת דלתות, דלת תא המטען נשמע הרבה פולר ו מעורר אמון מבעבר.

ממושב הנהג אתה מסתכל ממש על הפעולה הפנימית של מכונית חדשה לגמרי. לוח המחוונים נראה לא פחות מרענן ובוגר יותר מבעבר, מזכירה את אורח החיים של אדם Minis אופל. טוב: מבול הידיות מוקדם אופל המודלים מושך חדש דואר Corsa לא יחיד.

חולשת טייס פיסת נוי גדול נראה ברור, עם זאת, יחידות ההפעלה לשלוט חימום ואוורור וכן מיזוג אוויר Standard Edition קו הציוד ממוקמות עמוק מדי.

החלל צבר במסוף מרכז ממלא אופל עבור 300 יורו תוספת לבית IntelliLink מערכת בידור ומולטימדיה. הליבה שהינה מסך צבעוני שבעה אינץ ', על התוכן החכם הנבחר (Apple iOS, Android) הם בתמונות.

הפונקציה של מכשיר ניווט לקחת במקרה זה, יישומים כגון Bringo. כמו כן ברחבי העולם רדיו קבלה פודקאסט אפשריים. אם אתה רוצה, שליטה קולית באמצעות (Siri Eyes Free) להכתיב הודעות SMS באמצעות מכשירי ה- iOS של אפל או יכול להיות אי-מיילים לקרוא.

הגורמים המכריעים הם ללא ספק את ערכי הרכב של החדשות אופל קורסה - גם כאן, התקדמות ברורה. הודות קל והורדה של הגוף, subframe הנוקשה לבין מאפייני דעיכה שונים של האופל הקטן מציעה נסיעה טובה יותר במידה ניכרת ותחושת היציבות מבעבר. הילוך היגוי חדש לגיאומטריה הקדמית השונה וליטול חלקם המבוגר, תמיד נסיעה לניהול.

רכוב על רכב המבחן, כבד יחסית שילוב הגלגל צמיג בפורמט 215/45 R 17, והסך של עופרת מעט sportier פועלת באיטיות ברחובות העיר טלוא תגובה יבשה מעט. בסך הכל, לעומת זאת, Corsa משאיר רושם ראשוני ונוח. חיוביים: מצב העיר הסטנדרטי, הרכב של ארבעה מטר ניתן לנווט עם הזרת.

אם כי היא יותר מדי, אשר יכולים להפעיל את החניון האוטומטי לסייע למערכת (580 יורו), אשר באופן אוטומטי zirkelt המכונית לתוך החניה בעבר גם מוכרת באופן אוטומטי. מלבד מנוע בנזין 1.2 ליטר המוכר (70 כ"ס) יש את כל גרסאות בנזין ודיזל של מערכת start-stop. האם היא נבחרה להכיר, מותג חדש 1.0 ליטר מנוע שלושה צילינדרים טורבו בנזין (115 כ"ס) מסתובב הטבה עד ומגרגרת על פני טווח רחב מהיר רטט שקט ונעים.

רק במהלך משעמם כמובן צליל שלושה הצילינדרים הטיפוסי מגיע לאוזן. המנוע משתלב היטב עם השידור השווה כל-החדש ששת ההילוכים ידניים, להוכיח ברמה הגבוהה של קורסה החדש לאוט המדויק שלה וקלות שימוש.

מסקנתנו

זה באמת עובד. Corsa הוא אלוף עיר עבור כל התקציבים, אך משאיר רושם הרבה יותר טוב של איכות. הוא נראה יותר בוגר ובאותו הזמן מודרני. טורבו שלושה הצילינדרים החדשים מספק ביצועים תוססים, שידור ששת ההילוכים מתאימים באופן מושלם. גם זה סקסי ...

סטפן Miete