מבחן קשה ראשית עבור איביזה החדשה

יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI / סיאט איביזה 1.0 TSI אקו יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI / סיאט איביזה 1.0 TSI אקו

הדור החמישי של סיאט איביזה הוא להכות את ריצת הקרקע ולקחת את הכתר בכיתת המכונית הקטנה. יונדאי עד כה החזיק i20.

© דניאלה לוף יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI

מאפייני הנוחות המאוזנים של יונדאי i20 אחת המכוניות הקטנות הטובות ביותר אי פעם.

© דניאלה לוף יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI

ציוני יונדאי i20 עם שטח פנימי נדיב ומאפייני נוחות טובים.

© דניאלה לוף יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI

פנים מרווח עם ארגונומיה ונוחות שימוש טוב.

© דניאלה לוף יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI יונדאי i20 כחול 1.0 T-GDI

תכונות באינטרנט אינן זמינות יונדאי. הזרמת מוזיקה דרך הסמארטפון הוא מנוע המוצגים כאן סדרה.

© דניאלה לוף סיאט איביזה 1.0 TSI אקו סיאט איביזה 1.0 TSI אקו

עם המהדורה החדשה של סיאט איביזה רוצה לחלק העליון של מקטע המכונית הקטן.

© דניאלה לוף סיאט איביזה 1.0 TSI אקו סיאט איביזה 1.0 TSI אקו

איביזה החדשה רץ זריז ועם זאת נוחה. 115 כוחות הסוס השלושה הצילינדרים מבטיחים ביצועים תוססים.

© דניאלה לוף סיאט איביזה 1.0 TSI אקו סיאט איביזה 1.0 TSI אקו

מאיכות טובה מאוד, טייס לניהול בקלות. מסך מגע גדול.

© דניאלה לוף סיאט איביזה 1.0 TSI אקו סיאט איביזה 1.0 TSI אקו

מערכת ה- infotainment החדשה באיביזה o? Fferiert הקישוריות מקוונת נרחבת. סמלי למדי עבור הפונקציות השונות.

© דניאלה לוף

מבחן ראשון עבור המהדורה החמישית של סיאט איביזה. אתה צריך להעלות את סדרת המכונית הקטנה הפופולרית לרמה גבוהה יותר עם יותר מקום, יותר נוחות וזוהר יותר. בשנת ההשוואה הראשונה של הספרדי החכם פוגש את ההתייחסות הנוכחית במגזר, את יונדאי i20.

איביזה הוא מודל הליבה הבלתי המעורער של מותג סיאט. בשנת 1984, הוצג לראשונה בשוק, הספרדים הצליחו למכור מעל 5.4 מיליון יחידות עד כה. המהדורה החמישית לאחרונה הציגה הוא מבשר דור חדש שלם של מכוניות קטנות מ קבוצת פולקסווגן. קודם איביזה מבוסס על הארכיטקטורה לשבחים של מטריקס הרוחבי מודולרי שניתן לבנות מודלים הקומפקטיים המוצלחים כגון ליאון. הם צריכים להבטיח מרחב נדיב ומאפייני נוחות מאוזנים. רק עם כשרונות אלה גם הציונים יונדאי i20, אשר פורח הדור הנוכחי כמו אחד מכלי הרכב הטוב ביותר אי פעם במגזר. זה גם להוכיח מבחנים השוואתיים מספר שממנו הקוריאנים hervorgegan- תמיד המנצח הוא gen. לפיכך, אסיה מומלצת בתור בר מושלם בשביל סיווג ראשוני של איביזה החדשה מלקרוא תיגר בסביבה תחרותית.

סיאט איביזה בסרטון:

מבחן: סיאט איביזה מבקשת יונדאי i20

אבל לפני שהוא הולך על הכביש, בואו נסתכל על הפנים של סיאט איביזה כדי להתקרב. מה כבר מורגש מייד עם עלייה למטוס, הוא השתפר בהרבה בהשוואה למצב ישיבת הדגם הקודם. הנהג עכשיו מרגיש יותר טוב משולב לתוך הרכב עקב נמוך רכוב וגם מאוד נוח המושבים. כמו כן, את החלל זכה בשל רחב יותר על ידי 87 מילימטרים הגוף. וגם בחזרה למצוא לפחות שני מבוגרים הודות התארך ידי 95 מ"מ בסיס גלגלים שטח הגון מאוד מול - למרות יונדאי i20 הכוללת עדיין נראה קצת סחרחורת. לשם כך, איביזה עם המראה חומר באיכות גבוהה ועשרות טיפול טוב יותר. כל המשטחים מורכבים בדיוק ונעים למגע. עם שינוי מודל של איביזה מקבל כמה מערכות סיוע שהיו שמורים בעבר בכיתה קומפקטית גבוהה. לפיכך, צי הרכב הקטן יכול עם ידועה גם מן ליאון סביבת מערכת הניטור קדמי Assist כולל התערבות בלימה אוטומטית במצבים מסוכנים וכן בקרת שיוט אדפטיבית או פנסי LED מסודרים. גם עוזר פקק תנועה הוא אופציונלי על הלוח. יונדאי, לרגע לא מערכות סיוע מוצעות, צריך להיות ברור להיכנע על נקודה זו. סיאט גם הרחיבה בהנפקת המולטימדיה שלה באופן משמעותי איביזה שעכשיו גם הייתה לספק את הטענות של אוהדי טכנולוגיה מוכחות. לפיכך, הודות המלאה Link, הכוללת את carplay האפל הסטנדרטי, Mirror Link ו- Android Auto אפליקציות נבחרת כמעט כל ספקים טלפונים חכמים ייצגו בתצוגה הענקית והוא יכול גם להיות נשלט על זה. בניגוד לקבוצה כלשהי שיש לו אח עם מערכת בידור העליון מצויד במשטח זכוכית עדין, אגב, ממשיכה להיות כפתור הווליום ולהפריד כדי לגלול בין פריטי התפריט. בפועל, זה הרבה יותר ידידותי למשתמש מאשר על מבצע המתרחש רק על המסך.

איביזה יוצר דינמיקה ונוחות בעת ובעונה אחת

אבל מספיק עם התאוריה האפורה לדרך! כבר אחרי כמה קילומטרים של איביזה חושף התנהגות נהיגה מבוגרת מאוד מושפע באופן משמעותי על ידי הגדרת ההשעיה המוצלחת. החבר החדש הוא חולה על הכביש נשען בכפיפות רק מעט הצידה. הנה, הספרדי הוכיח באופן מרשים כי כוונון בסיסי דינמי נחמת השעיה מתוחכמת אינו סותר. נהפוך הוא, סיאט קנס כמו דמואים כמו המוסמכות במידה ניכרת מאשר קודמו. רק בקצה הגבוה לסרן האחורי עדיין מראה נטייה עץ מעט. במקביל איביזה משחיז ביצע מעבר לפינה כמו יונדאי i20. זה אחרון המעיינות בשל כוונון הנוחות מוכווני שלה גם מאוד הגונות, אבל לא לפעול זריזות כמו עקומות חזקות. זהו גם קצת ההיגוי שלו מאוד אור, אשר מספק גם פחות משוב מ היגוי מוצלח לחלוטין, ישיר יותר של סיאט. איביזה החדשה תלך מיוני עם מגוון מקיף של מנועים בתחילה. בפעם להכיר בחרנו Tuborbenziner שלושה הצילינדרים החדשים, אשר שואב 115 כ"ס מ ליטר העקירה. המנוע הקטן מאוד יפה מאוד עם המסה היחסית הנמוכה ללא מטען של מודל חמש דלתות. על פי מפרט היצרן של ספרינט תקן מאפס עד 100 ק"מ / שעה בתוך 9.3 שניות נעשה. לפקפק סיבה כי אין לנו. בגלל המנוע הקטן עוסק לעבוד, מאיץ בעצמה מ טווחי מהירות נמוכים ונדנדות די מאמץ כדי במהירויות גבוהות יותר. במיוחד קצת תחומי העליון של קיטור יוצא של יונדאי Dreiyzlinder. למרות גידול הכח הנומינלי של חמישה כוחות סוס של קוריאנים לא נראה כמו תוסס. הוא גם גילה חולשת מתחיל קטנה. Traute קיימת הסכמה, לעומת זאת, הצריכה: המחשב ב- Board של שניהם מכוניות הקטנות יש אף חוקר נהיגת תצרוכת דלק ממוצעת של כשש ליטר - לא runabout מדי התנהג עבור מבוגר כזה.

מפרטיונדאי i20 כחול 1.0 T-GDIסיאט איביזה 1.0 TSI אקו
מנוע3.4, טורבו3.4, טורבו
קיבולת998 סמ"ק999 סמ"ק
כוח120 נ.ב.115 כ"ס
מומנט מרבי172 ניוטון מטר200 ניוטון מטר
שידור6-מהירות, ידני6-מהירות, ידני
כונןמולמול
0-100 ק"מ / h10,2 ים9.3 s
במהירות שיא190 ק"מ / שעה195 ק"מ / שעה
טרה1070 ק"ג1065 ק"ג
L / W / H במ"מ4035/1734/14744059/1780/1942
תא מטען326-1042 l355-1165 l
צריכת מבחן4.6 L S / 100 ק"מ4.7 L S / 100 ק"מ
מחיר הבסיס17.450 יורו18,090 €

מרסל קרירמרסל קרירמסקנתנו

סיאט איביזה החדש יש להיות מה שנדרש, הכוכב החדש של עדן המכונית הקטן. הוא נוח כמו קומפקטי ומציע שפע אופציונאלי של ארומה מפנק. אפילו הכיף הוא לא קצר מדי, הודות לטיפול הזריז המנוע שלושה צילינדרים נמרצים. אנו רואים לפחות עם מבחן השוואת המתח הראשון נגד.