Gullwing עם עד 450 כ”ס

קודיאק F1 Gullwing Supersportler קודיאק F1

המקשים f1 קודיאק הוא Gullwing famoser, אשר זכה לתהילה רבה בגלל שריפה לעולם

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler Gullwing עם עד 450 כ"ס

בסיס הגלגלים הארוכים מבטיח יציבות בקו ישר. נהגי פורשה מכירים את הפנסים האחוריים מ 944

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler Gullwing עם עד 450 כ"ס

חברים ותיקים: (. L) מעצב קודיאק מלאדן Mitrović נפגש ושווצינגן הגאלה הקלסי המכונית הישנה שלו ואת הבעלים הנוכחיים גרהרד Ankenbrand

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler Gullwing עם עד 450 כ"ס

בשנתי ה העור הכהה קודיאק F1 וקפלי שני זוגות של פנסים כפולים

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler Gullwing עם עד 450 כ"ס

כששמש המבט מעלה אקלים טרופי קודיאק. החלונות הזזים לעזור שם בקושי

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler קודיאק F1

מ משום Testarossa: The קודיאק יש לארי Ofria אחרי כל טריק V8 שברולט משופרת עם 400 עד 450 כ"ס

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler קודיאק F1

למבורגיני ופרארי בנוי המכוניות שלהם בשנות ה -80 לעתים קרובות עם פחות טיפול ביחד. פנים נושאת את סימני בלאי בכבוד. Gag המוצלחת: במכונה מ מאיץ מוצק בצורה של 1

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler קודיאק F1

Thin, מושבים קדמיים-גזוז עור עם חגורות ארבע נקודות מבטיחים חוויות נהיגה מהירות. עמדת ישיבה טובה, אבל מרווח קטן

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler קודיאק F1

השלט המקורי מאמת כי קודיאק בלוס אנג'לס התגבר על המכשולים לאישור קליפורני עבור מכוניות חדשות

© יורגן Zerha קודיאק F1 Gullwing Supersportler מלאדן Mitrović

היוצר של F1 קודיאק ליד העורך שלנו קרסטן Rehmann (מימין). חלום מכונית ספורט לא יכול Mitrović עדיין לבד

© יורגן Zerha

קשה להאמין אבל נכון: זהו Gullwing משטוטגרט, אבל לא מרצדס. C111 רק סיפקו את ההשראה המפורסמת קודיאק F1

שלושת הגברים המבוגרים נדהמים. ענתיקות על גלגלים שהם ציפו, אבל לא זה משווה את המכונית הראשונה מאחורי הכניסה "הגאלה הקלסית" בפרק של הארמון בארוקי ושווצינגן בקיאות שלהם במבחן הזה. בעוד שניים מהם ממשיך לנסות לזהות את מכונת ספורט בצורת הטריז דרך השקפה שמרנית, הצד השלישי הוא בגלוי בפרס בורותו. "איפה הוא עושה מובנה" "ב שטוטגרט" על בהבעה מבולבלת נקרא בבירור כי הוא צפוי תשובות רבות יש, אבל לא עם קרובים גיאוגרפית.

המקשים f1 קודיאק Gullwing: מכונית שאף אחד לא מכיר

כאן, במכונית הספורט האדום על בחינה מדוקדקת יותר מעלה אסוציאציות משמעותית עם אחת למטה במכונת החלום ידוע ארץ ייצור שוואבי: מרצדס C111. מתוך מכסה המנוע הקדמי שטוח מעל הגג קמור עם תמוכות בצד פיליגרן לסגנון פשוט להפליא הסוף האחורי בלי השמץ של כנף אחורית עוקב קודיאק F1 מבחינה סגנונית המודל של המכונית מבחן מרצדס עם מנוע רוטרי.

אבל מכונית ספורט זה מוטלת על שלדה עם מסלול רחב יותר באופן משמעותי וארוך יותר גלגלים הרבה, והוא לא תוכנן Sindelfingen או Untertürkheim, אבל דרומה כמה קילומטרים, ב Ostfildern. יש לחברה "יושב במשך 40 שנים Speed & ספורט", אשר מתמחה הרבייה של צמרות להמרה באיכות גבוהה. קודיאק F1 היא מכונית חלום של בעליו מלאדן Mitrović. לפני 25 שנים, הוא הלך מלממש את החלום כי בכוחות עצמם. אבל עוד יותר בטווח הטייס, הוא לא. אז החלום שלו עלה באש.

V8 מנוע עם 450 כ"ס עד

אבל בל יקדים את המאוחר: Mitrović משך את הטופס עצמו, מסגרות מעוצבות מארז וחפש מדפים המוני יצרנים וספקים גרמנים עבור הרכיבים הנכונים. זמן שיחק שום תפקיד. Mitrović רצה לעשות ציפורניים עם ראשים ולבנות ספורטאים עליונים - יעלה מה תהא. הוא נזכר כי "coilover בעבודת יד אחרי המצב של הטכנולוגיה פורמולה 1 בשנות ה -80 המוקדמות. פרונטליים סרנים אחוריים הותאמו לכל כיוון. "Eibach נשלט המעיינות על בלמי דיסק Brembo מומחה בבית המתכון המקורי שלה עבור GTO 288 פרארי. המפרטים הצמיג נפגשים הפורמטים המתגלגלים של Countach למבורגיני. עם זאת, בסיס גלגלים ארוך יותר משמעותית של קודיאק צריך להבטיח יציבות כיוונית חלקה ו לפינה יציבה יותר.

ZF Mitrović קנה ההיגוי ותיבת ההילוכים חמישה הילוכים. המנוע תקין, הוא סוף סוף מצא את הגורו רכב לניירות ערך האמריקאית לארי Ofria. מי החברה "שירות ראש עמק" בנורתרידג', קליפורניה, בעוד משופרת V8 שברולט עד פרוץ בכוח שלה תואם את המראה הדרמטי של דו-מושבית. בוכנות מחושלות עם דחיסה גבוהה, ראשי צילינדר מן Brodix וחופן מירוץ מחוספס עם גלגל תנופה מינימאלי להבטיח כי F1 קודיאק כמו מכונת מניות גזעית מגיב רעיל על הגז. אפילו קצת מעל מהירות סרק, ה- V8 מביא שימוע שאגה כי ושווצינגן אפילו תומכי גלויה של פיקניקים הרועשים בחדר בפרק אחר, herüberzuschielen לא סקרן. ושווצינגן הוא לא יכול שאגת ריאותיו, אך "Bratzeltag" על קודיאק שפייר Technik Museum יהיה במיטבו.

לארי Ofria גם טפל החלק הקשה ביותר בכלל, משפטי ברחוב קליפורניה. שניהם הגיעו מספר שתיים באמצעות אב הטיפוס שמוצג כאן. החזית עזבה רכובה על השלט הרשמי בפתח מאמתת אותו. Ofria היו יותר מ 30 הזמנות. Mitrović הגיע כי מפעל העגלה באדישה ב Rastatt לאחר העבודה עבור פורשה היה 959 לקחת את הקליפה של הסדרות הקטנות קודיאק בהתקפה יותר מאשר עורכי גוף הבניין פרצה שריפה שהחריבה את כל תבניות וכלים שליליות עבור קודיאק F1. Mitrović לא צריך את הכסף עבור התחלה חדשה. חלומו של בעלות על מכונית ספורט התפרק אחרי שש פעמים בלבד דגמי אבטיפוס עשן. במשך עשר שנים הוא התלונן בפני הבעלים של מפעל העגלה - ללא הצלחה.

BMW / Melkus / אופל / פורשה: השוואהRS Melkus 1000 BMW 1600 GT אופל GT 1900 פורשה 911 T RS Melkus 1000 BMW 1600 GT אופל GT 1900 פורשה 911 T RS Melkus 1000 BMW 1600 GT אופל GT 1900 פורשה 911 T פורשה 911 T פורשה 911 T911t08 פורשה 911 T פורשה 911 T פורשה 911 T ב.מ.וו 1600 GT ב.מ.וו 1600 GT ב.מ.וו 1600 GT ב.מ.וו 1600 GT ב.מ.וו 1600 GT GT אופל 1900 GT אופל 1900 GT אופל 1900 GT אופל 1900 GT אופל 1900 Melkus RS 1000 Melkus RS 1000 Melkus RS 1000 Melkus RS 1000 Melkus RS 1000 גלריית תמונות »